V središču

Blazno ne-resno o kampiranju


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To mar 31, 2015 8:56 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Iz mojih izkušenj-šotor mora nujno imeti dober predprostor. Glede tal, se pa lahko uporablja napihljive pojstelje, ki so prav udobne.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To mar 31, 2015 9:56 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

jst mam v kleti en pretpotopen sotor. A te zadeve pridejo prec? Preperijo in to? Sotor ni videl dnevne svetlobe ze vsaj 15let.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 8:14 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Hja, s šotori je pa tako-tako, vsak ima svoje mnenje ... pa odvisno od tega koliko in kje kampiraš (veter, dež ...).
Stoječo višino rabiš z leti, tam nekje do 35 let je ne rabiš. :D

Meni je pri šotoru pomembno, da ni ravno najmanjši, da lahko v slabem vremenu pospraviš stvari, da lahko v dežju/vetru v predprostoru vsaj kavo skuhaš - in spiješ.
Sva pa kar nekaj let kampirala z manjšim iglujem, pa sva preživela. :P
Glede na vse večjo zasedenost kampov je treba tudi upoštevati, da z manjšim šotorom hitrejše (boljši) plac najdeš.
Zaželeno je, da so šivi "varjeni" in da ima dober vodni stolpec (da te pri prvem dežju ne zalije).

Je pa res ogromno odvisno od kampa - midva vedno kampirava v manjših (mini) kampih in telih vaših zgornjih "problemov" sploh ne poznam! ;)
(tega, da je vsako leto ena (spalna) blazina več v avtu, pa itak ne priznam!) :P


Sorcerer, včasih so biti šotori delani, tako da trajajo ... mogoče je še dober. Te novi pa sigurno ne preživijo tako dolgo neuporabljeni.
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 9:03 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Mi nikoli nismo imeli šotora, v katerem si lahko stal. Začeli smo celo z dvema malima iglujema, v enem trije mali otroci, v drugem midva. Dodali tretji iglu, za robo. Potem pa prešli na dva malo večja šotora, ampak nikoli stojne višine. Saj je v bistvu ne rabiš - čez dan si okoli, zvečer pa kakšne karte vržeš in ne rabiš stat. Ali pa se samo zvrneš na blazino, zmatran od vsega lepega, in zaspiš :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr apr 01, 2015 9:35 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Mene skrbi varnost osebnih stvari. Če te cel dan ni, ne bi bilo ravno zabavno, da prideš zvečer zmatran in recimo tvoje spalke ni več nikjer, ali kakšnih drugih stvari. Za osebne dokumente, denar in vrednosti itak poskrbiš in jih imaš npr. se seboj ali kako drugače varovane.

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 9:44 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Še moje mnenje :) Odvisno, kaj si predstavljaš pod kampiranje...robinzonsko ali vseeno malo bolj "na komot" ;) Midva z mojim sva tko, da ko se namestiva v en kamp, s toliko opreme, ko jo imava, se nama ne da več prestavljati in preživiva cel dopust na enem mestu :girlblush:
Za začetek pa je v vsakem primeru dovolj en mali iglu za do cca 100 € (npr. McKinley iz Intersporta), ko pa ugotoviš, da ti je kampiranje všeč in ali rabiš stojno višino ter velik predprostor za vso kramo in preživljanje deževnih dni oz. skrivanje pred komarji :D , si pa kupiš večjega.
Enako je z mizo in stoli...nekaterim je všeč, če sedijo na armaflexu in tako kuhajo, jejo...nekateri pa radi sedimo na stolih za mizo 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 10:25 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

pixna je napisal/-a:Mene skrbi varnost osebnih stvari. Če te cel dan ni, ne bi bilo ravno zabavno, da prideš zvečer zmatran in recimo tvoje spalke ni več nikjer, ali kakšnih drugih stvari. Za osebne dokumente, denar in vrednosti itak poskrbiš in jih imaš npr. se seboj ali kako drugače varovane.


Nam ni nikoli zmanjkala ena sama reč, pa smo bili vedno vsaj 2x po pol dneva "od doma", dostikrat tudi po cele dneve. Pa smo kampirali v kar številnih državah in kampih, en v Španiji (oz. klientela) mi je na prvi uč še sploh zgledal tak, da sem se ustrašila, da bomo odnesli zgolj golo kožo - no pa tudi tu nam ni zmanjkalo n-č. Je pa tudi res, da smo nehali s kampiranjem ene 7 let nazaj, mogoče se je folk medtem pokvaril tozadevno, to pa ne bi vedla.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 10:40 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Nama tudi ni nikoli nič zmanjkalo, pa sva večina dni odsotna. So nama pa enkrat sosedi pospravili stvari in zaprli šotor, ko je začelo deževati, naju pa ni bilo. :good:
Prav res obožujem kampiranje! Komaj čakam, da greva spet! Mi zdaj še ta tema lušte dela ... :D
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr apr 01, 2015 11:55 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

jaz sem kar nekaj let kampirala s taborniki in sem takrat grozno sovražila kampiranje - šotori so bili prepustni na dotik (če se ga znotraj karkoli dotika, prepusti vodo), mi pa šotorili nekje v Bohinju (kjer ima dež mlade al nekaj takega :negative: ). vse je bilo premočeno, itak, rahlo zaplesnjeno, ogabno, skratka :bad:

zato sem hotela imeti dober šotor, kupila sva takega z dvema spalnicama - v eni je potem roba, v drugi pa najina postelja. kadar sva šla za krajši čas, sva postavila samo eno spalnico, preostanek šotora pa je bil namenjen raznim mizicam in stolčkom in podobni šari, ko naju ni bilo pri šotoru.

postelja je fajn napihljiva (v tem primeru priporočam še preizkušeno pumpo) ali kakšen dormeo roll-up.

ampak, ja, najprej si kupi cenejši šotor ali pa si ga poskusi sposodit, da vidiš, če ti je tak način dopusta ok, potem pa začni vlagat v opremo.

pa dobro se pozanimaj o kempih (tako o cenah (in doplačilih) kot o opremljenosti ... pa tule vprašaj za kakšen nasvet, kam se odpravit :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Sr apr 01, 2015 2:10 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Alexx je napisal/-a:Nama tudi ni nikoli nič zmanjkalo, pa sva večina dni odsotna. So nama pa enkrat sosedi pospravili stvari in zaprli šotor, ko je začelo deževati, naju pa ni bilo. :good:
Prav res obožujem kampiranje! Komaj čakam, da greva spet! Mi zdaj še ta tema lušte dela ... :D

Tega se jaz iz otroštva spomnim - še vedno se to zgodi? <3

Recimo da bova šotor vzela kar McKinleyjev - pri ostalih itak (še) ne ločim razlik (razen občutno v ceni).
Bova presodila, al' bi stojno višino al' bi raje kar sedne :D višine

Verjetno bo stojna višina zmagala, že zaradi dežja, in pa (hvala za opomnik) komarjev. :S Da ne bova nafutrala cele generacije...
Računava na vroče poletje, ker bi rada šla Soča/Kobarid/tjanekam.
Torej: kam? :D

Kako je pa s tujino (Hrvaška ne sodi sem :truce: )?
Na podlagi česa ste izbirali kampe? Ker še nisem šla, si to predstavljam kot pošten zalogaj. Pa verjetno ni, kaj? :scratch:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 2:18 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Stojni je super, sploh če bosta dlje časa kampirala. Te pa kar vidim kako preklinjaš pri postavljanju, ampak ok, vsakič je lažje. ;) Pa obvezno dokupi ali naredi dodatne kline, se zelo radi zvijejo, tudi kakšna dodatna špaga ne škodi, pa kladivo seveda.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr apr 01, 2015 2:39 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Oh ja, klini.
Tole so zdej sicer Ajdovske burjaste izkušnje, ampak so pa dragocene: ko kupuješ dodatne kline, KUPI MOČNE IN DEBELE. Tisti, ki so samo tri milimetre debela zvita žička, so za enkratno uporabo ali pa še tega ne...

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 2:50 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

bridge je napisal/-a:
Recimo da bova šotor vzela kar McKinleyjev - pri ostalih itak (še) ne ločim razlik (razen občutno v ceni).
Bova presodila, al' bi stojno višino al' bi raje kar sedne :D višine

Tule še ena dobronamerna pripomba: fajn je, če ima šotor integrirano dno v predprostoru, ker sicer ti golazen in voda letata/tečeta skozi ta predprostor ;)
V Kobaridu priporočam kamp Koren, sicer se pa meni kampi ob Soči ne dopadejo, ker je polno čeških/slovaških/polskih kajakašev/kanuistov, ki imajo dobesedno zakupljene kampe in je potem blazna gužva v sanitarnih prostorih :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 4:25 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Mi si nismo nikoli rezervirali kampa vnaprej, ker nikoli nismo vedeli, kam nas bo zaneslo in kdaj bomo tja prišli. Če bomo sploh prišli - če nas ne zanese kam drugam :D Ko smo prišli v nek kraj, kjer je bilo počasi treba poiskat kotiček za malo počitka, smo ponavadi šli na turistične informacije in pobrskali po letakih in malo povprašali. In če nam kamp, ko smo prišli tja, ni bil všeč, smo šli naprej (ali nazaj).
đizs, tale tema mi bo obudila nešteto lepih in zanimivih spominov, že vidim... :girlblush:

Pa super je, ko začneš kampirat in opazuješ ostale v kampu - cel kup praktičnih idej lahko pobereš in vsakič naslednjič si bolje opremljen in pripravljen na to in ono :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Pe apr 03, 2015 9:36 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Uh koliko navdušenk nad kampiranjem. :D No, jaz sem ena izmed tistih, ki jim to ne diši ravno zaradi tega, ker se ne bi rada ponoči brez leč in napol slepa opotekala tam po kampu do wc-ja. Plus stroškovno so zdaj kampi kar dragi in dobiš že kak apartma za isto ceno tako, da jaz sem bolj za to. Imaš svojo posteljo, wc in nujno balkon, to je pa to kar rabim. :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So apr 04, 2015 8:25 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Kakšno posteljo uporabljate? Mi vzamemo kar tiste napihljive. Še kakšna dobra izkušnja?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne apr 05, 2015 8:07 am

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Napihljive so definitivno najboljše. zelo udobne pa praktično nič prostora ne zavzamejo ko so pospravljene.

Jaz nikoli nisem hodila kampirat po nekih gorskih kampih, smo bli pa s kolegi metalci vsako leto na ene treh open air-ih... in to takih a la Wacken ki so po cel teden :)
(in ja, eNa, nimaš pojma kaj to pomeni "blazna gužva v sanitarnih prostorih". Pejt u kamp kjer je 80.000 pijanih metalcev in se pol prtožuj :lol: :lol: :lol: )

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Ne apr 05, 2015 1:10 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Uf, ne bi probala, verjamem na besedo :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po apr 06, 2015 2:51 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Midva imava manjši šotor, da se ga lahko hitro postavi/pospravi in ušunja na majhne prostorčke. Je pa res, da ne ostaneva na enem mestu več kot tri dni. Prejšnjo sezono sva investirala v takle spalni komplet: http://www.decathlon.it/saccoletto-slee ... #avantages in ga ne morem prehvalit. Hitro napihnjena in zelo udobna blazina, pa še stiskaš se pod isto dekico. 8) Lani sva za darilo dobila tudi mizo in stolčke, prej sva imela armafleks. Od opreme imava še gorilniček, baterijo, pa en lonec in pribor od doma vzameva. Majhen avto pač :P Fino je, če si lahko za prvič čim več sposodiš (od naju recimo mizo in stole, se še nisem odločila, če mi odgovarjajo :D ), potem pa vidiš, kaj ti paše.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po apr 06, 2015 3:21 pm

Re: Blazno ne-resno o kampiranju

Še malo o spalnih vrečah. Tiste limit cone, ki pišejo gor niso realne. Bolje je kupiti bolj toplo vrečo, še vedno se lahko odkriješ. Pa dobro je, če se vrečo da čisto odpreti po dolžini in širini.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.