V središču

Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajti...


Srečne zgodbe živali, ki so iskale dom.

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To jul 12, 2011 12:21 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Hehe, dobrodošla, samo najavi se prej. Al pa povej kdaj pri vas zorijo veje in jih prideva s Kai-jem iskat :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor To jul 12, 2011 7:00 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Js tut obisk :rolleyes: A boš dala kaj na licitacije kar se more osebno prevzet, da mam izgovor? :lol: :lol:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 13, 2011 5:04 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Je*al mu pas mater hrtovsko, danes se je CELO NOČ drl. Spala nisem N-Č, kot bi rekla določena dama. In kako naj grem zdej v službo?!? :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jul 13, 2011 6:02 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Sabo ga vzemi! Saj bo itak celo dopoldne prespal! :angel: :D

(to je za kazen, ker tako grdo govoriš o malem ljubčku!) :P
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 13, 2011 6:14 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Tam ob ene pol štirih zjutraj te prime da bi "malemu ljubčku" zavil vrat... :dash:
Prisežem da se je drl 6 ur brez prestanka. Kaj vraga naj z njim?!?!

Je zlat ko angelček če je pri meni, včeraj sem ga vzela celo na neko predavanje in je 2 uri prespal pod mojim stolom in ni pisnil niti se premaknil. Kakor hitro me pa izgubi iz vidnega polja, je cirkus. Ne morem ga imet ves čas povsod s sabo! Kako naj ga navadim, da bo sam?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 13, 2011 6:16 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Sem mislila, "če ga ignoriram, se bo prej ali slej umiril". Figo se je umiril. Šest ur se je drl!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr jul 13, 2011 7:30 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Jest bi se počasi poslužila šok terapije 8) (beri kanister vode v glavo, brez kanistra seveda :P )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 13, 2011 7:53 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Neeee, noooo!! Groza!! Ti si pa kruta! :lol: :lol:

Sej po svoje ga razumem, sej je bogi - nova velika bajta, nič več bratcev pa sestric, prvič sam ponoči.... sej že celo dopoldne berem o "dog separation anxiety issue"... (za delat itak nisem ker imam koncentracijo na nuli)... Bom probala še par teh fint ki jih opisujejo na spletnih straneh. So pa zelo optimistični.... (popolna odprava problema... v dveh mesecih). A do takrat naj pa od fotosinteze živim?!? :dash: :dash:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr jul 13, 2011 8:36 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

O jezus, tole je pa res kruto. Saj nimam nobenega nasveta, nimam pojma o psih,samo sočustvujem lahko. Uboga Mačja mama (oziroma zgleda zdaj bolj Pasja) :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jul 13, 2011 8:37 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Mačja mama je napisal/-a:A do takrat naj pa od fotosinteze živim?!? :dash: :dash:

:O A jest ti tud ne pusti, beštija pasja? :D
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr jul 13, 2011 8:52 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

hehe tele stvari ne grejo čez noč. Kasneje, ko jih boš začela odpravljat, dlje bo trajalo. V teoriji je to tako, da ko prineseš psa domov, ga daš natanko tja, kjer mu bo mesto. Če bo spal na postelji mu to pustiš, če pa ne bo, pa tega ne nardiš niti prvo noč.

Mačja mama je napisal/-a:Sem mislila, "če ga ignoriram, se bo prej ali slej umiril". Figo se je umiril. Šest ur se je drl!!!

Sej se bo, ampak mu nikoli ne smeš namenit pozornosti takrat, ko tuli. Sicer si ga nagradila in mu dala vedet, da če bo dovolj vztrajen, bo dobil kar hoče. Mu pa moraš namenit velikokrat pozornost ko je tiho, ko je priden in ko spi. Pogojni refleks - če čem da pride k meni, moram bit tiho.
Če dojame, da prideš k njemu, če se dovolj dolgo al pa dovolj na glas dere, bo pa to počel ;)
Fora je res samo v vztrajnosti.

Ni nujno da je vsako tako tuljenje tudi separation anxiety, mogoče je celo malo premajhen še za kaj takega, lahko ti pa res rata mu pomagat uspešno razvit tole ločitveno tesnobo. Pri separation anxiety psi v resnici precej trpijo, jih grabi panika, so nervozni in podobne reči in počenjo zraven še kakšne druge neprimerne in uničevalske reči iz nervoze, ne samo tulijo.

"Taprav" pogojni refleks mu moraš pomagat razvit. Tvoje odhode (ko greš ali spat, ali v službo, al kamorkoli), mora pač povezat z nečim prijetnim. Torej mu moraš preusmerit pozornost od tega "jao, sam bom ostal" na to "kul, nekam gre, dobil bom..."
Ne gre pa to od danes do jutri. Zato pa se pse pred dopusti nabavlja :P (in ne zapušča, kot imajo kakšni čisto napačen pogojni refleks :rolleyes: )
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr jul 13, 2011 8:55 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

slavica je napisal/-a:O jezus, tole je pa res kruto. Saj nimam nobenega nasveta, nimam pojma o psih,samo sočustvujem lahko. Uboga Mačja mama (oziroma zgleda zdaj bolj Pasja) :kiss:

slavica prec ven iz te teme. Nič brat takele Slika. Čeprav... če dobro pomislim Slika Hja, sej mogoče pa tole niti ni taka huda antireklama za lastništvo psa, ampak bolj reklama zakaj posvojiti odraslega psa :mocking:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr jul 13, 2011 9:18 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Bomo odraslega ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 13, 2011 11:19 am

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

sleepy je napisal/-a:"kul, nekam gre, dobil bom..."

No bomo še to sprobali.

sleepy je napisal/-a:Ne gre pa to od danes do jutri. Zato pa se pse pred dopusti nabavlja

sej sem vzela kar ene par dni dopusta, (očitno je blo pramalo), pa še poletje je tako da ni neke huuude gužve v službi in lahko včasih malo smuknem domov med delovnim cajtom.

renata je napisal/-a::O A jest ti tud ne pusti, beštija pasja? :D

v bistvu ne, ker kakor hitro obrnem hrbet, tuli. Veš tisti sistem naj grem par trenutkov iz sobe in ga nagradim ko pridem nazaj če je tiho? No, ne pali. Ker tuli isti hip ko mu izginem iz vidnega polja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr jul 13, 2011 2:24 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Mačja mama je napisal/-a:v bistvu ne, ker kakor hitro obrnem hrbet, tuli. Veš tisti sistem naj grem par trenutkov iz sobe in ga nagradim ko pridem nazaj če je tiho? No, ne pali. Ker tuli isti hip ko mu izginem iz vidnega polja.


Nekako mu boš morala dopovedat, da tuljenje pomeni no U, tišina pa lots of U. Sej deluje tudi tako, da ga ignoriraš dokler tuli in ga nagradiš v trenutku ko utihne. Ko bo dojel, da dobi nekaj dobrega, ko utihne, bo šlo lažje.

Da se tudi tako, da mu natrosiš par briketkov po tleh in zgineš iz vidnega polja. Dokler jih bo jedu, naj se ne bi brigal za vidno polje, ko poje zadnjega še en tini tin počakaš, pa prideš nazaj s priboljškom in pohvalo. Ampak to se res dela na malo daljši rok in z obilo vztrajnosti. Rajši bolj počasi in dlje, kot da ga uspeš nagradit s svojimi malce prepoznimi povratki, ko že tuli.

No, baje pa res tudi kakšna ledena voda pomaga :rolleyes: če ne drugo je ubčutek šokiranosti (in posledična vsaj hipna tišina) zagotovljen :mocking:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 13, 2011 2:33 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

sleepy je napisal/-a:da ga ignoriraš dokler tuli


Nazadnje sem zdržala 6 ur in pol se mi je odpulilo. :lol:
Bom probala par fint s spletnih strani, če ne bo drugače pa še z vodno pištolco. Držite pesti! :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr jul 13, 2011 2:38 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

hehe vztrajnega težaka delaš.... naslednjič mu mogoče rata 8! :mocking:

Btw. vodno pištolco je boljše za kaj drugega uporabljat, tegale se je boljše drugače lotit. Ampak to so res običajno stvari za tedne in mesce počet in je napredek bolj počasen, pa še če ti spodleti sploh ni fajn, ker greš za kar nekaj šteng nazaj.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jul 13, 2011 3:41 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Gee, thanks for the morale boost :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr jul 13, 2011 4:33 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Sleepy, najin skupen projekt Nemo je s pomočjo vodne terapije nehal tuliti ponoči ;) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr jul 13, 2011 5:12 pm

Re: Mali kuža v velki košari na velkem kavču v veeeelki bajt

Ej kaj si pa ti kruuuuutaaaaaa. Ampak zdej vsaj vem, zakaj je tukaj tulil samo podnevi :lol: :lol: :lol: (btw. tulil z veliko začetnico, razen ko je spal)
No, mačja mama, kombinirane metode torej - za ponoči vodne, za podnevi pa une druge :D Očitno delujejo oboje. :D
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.