V središču

18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice


Srečne zgodbe živali, ki so iskale dom.

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 7:24 am

18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Punce, imam eno vprašanje oz. rabim nasvet.
V bloku v Luciji (Portorož), kjer živi moja mama, v pritličju živi gospa, ki ima 18 letnega zunanje - notranjega mačka. Gospa je bila par dni nazaj urgentno peljana v bolnico in zdravniki niso optimistični, da bo preživela. Za mačka zdaj skrbi moja mama (ima ključe od stanovanja), ki ga je poskušala par dni zadržat noter, pa seveda ne gre. Če gospa umre, bodo stanovanje dobili njeni otroci, ki naj bi se nameravali mačka tako ali drugače "znebiti".

Zdaj pa vprašanje: evtanazija kljub starosti verjetno ne pride v poštev, ker je maček zdrav. Ampak, kaj narest z njim? Kot rečeno živi v bloku ob dokaj prometni ulici že 18 let; pri gospe je imel običajno dostop do stanovanja in je hodil ven in noter, se pa ni oddaljil od bloka.

Kakšna ideja?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 7:32 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Takoj za tem, ko sem oddala vprašanje, sem dobila frišne informacije - ena od hčera bo morda mačka vseeno obdržala, sicer se bo selil v hišo, ampak če bo tako, je problem rešen. :) Več informacij bo pa zvečer.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 7:36 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Uh, držim pesti, da bo to držalo.

Jaz sem bratu že rekla da, če se meni kaj zgodi, stanovanje dobi tisti, ki se not preseli k mojim mačkam. Še vedo misli, da se hecam :D :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 7:37 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

O super super, Vixen, tudi jaz držim pesti!
Si me pa prehitela in sem imela že tole napisano - no pa bom kar pustila, tko za vsak slučaj.

A to,da bi skrbništvo prevzela tvoja mama, pa ne pride v poštev? Na ta način bi ostal v znanem okolju, samo "štuk" bi zamenjal. Po moje bi bila selitev na kakšno drugo (bolj varno) zunanje - notranjo lokacijo zanj v tejle starosti prevelik stres. Že tako bo, ko je oz. bo očitno izgubil svojo skrbnico... :girlsad:
Sicer nikakor ne podpiram tega, da dediči fašejo samo tisto, kar jim paše, odgovornosti za tisto, kar jim ne, se pa znebijo :devil: :dash: , da ne bo pomote - ampak če imajo takele namene z mačkom, je to vsekakor v njegovo dobro.
No, to je pač moje osebno mnenje, mogoče se porodi kakšni kakšna boljša ideja...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 8:07 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Tudi jaz sem enakega mnenja kot oaza88. Najbolje za mačka bi bilo, da bi nadalje skrbel zanj nekdo iz bloka. Saj ne bi bilo za dolgo, ker pri 18.letniku najbrž ni pričakovati več kot par let, če ne celo mesecev. Čeprav mu seveda želim najdaljšo življenjsko dobo kolikor je mogoče. Mogoče bi se dalo s hčerko dogovoriti, da prispeva hrano in eventuelne veterinarske stroške, kadar bi bili potrebni. Sem prepričana, da bi bil stres ob morebitni selitvi za starčka prehud, da bi preživel.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 8:33 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Se strinjam s predhodnicami. Če je 18 let živel v istem okolju, bi ga znala slitev fejst pretrest. Morda bi se celo poskušal vrnit "domov" in se pri tem izgubil ali končal pod kolesi. :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 74

Pridružen: Sr feb 23, 2011 6:52 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 3:15 pm

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Sem mama od Vixen in na srečo lahko zdajle sporočim, da se je moja soseda po enem tednu danes začela prebujati iz kome, tako, da vsi upamo na najboljše. Za Miškota bom seveda skrbela dokler bo potrebno. Strinjam se z vsemi vami, ki pravite, da bi bila selitev zanj šok. Je tak prisrčen črnuh, prijatelj z mojo psičko, nekompliciran in sploh ZLAT. Hvala vsem, ki ste se oglasile. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne jun 12, 2011 3:39 pm

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

ful vesela za Miškota! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 4:36 pm

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

joj res upam, da bosta tale dva ostala čim dlje skupaj, ker takele zgodbe pa mene čisto... :girlsad: :girlblush:

Notja - :good: :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Sr jul 13, 2011 9:37 pm

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Tule je en mesec od zadnjega apdejta in informacije so super. :good:
Prejšnji teden sva uspela z malim botrom z vlakom za dva dni na morje prilezt in sva čohala tega mačjega gospoda. Tako faco redko srečaš. Ko smo stopili v stanovanje, se je najprej ovil meni okrog nog, potem pa še mojemu dvoletniku, čeprav naju je videl prvič v življenju. Potem se je začel pogovarjat in nama je razložil vse za nazaj in za naprej. :)

Gospa se je pa proti pričakovanjem zdravnikov zbudila iz kome in že spozna ljudi, ki jo pridejo pogledat. :good:

Torej - kot zgleda, se zna vse skupaj vseeno srečno končati; jutri nalepim pa še slikce tele mačje face. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 5:22 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

cela vesela! :good:
jaaaaa, daj fotke! :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 6:36 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Fotke žal niso kaj prida, pa vseeno:
Slika
Slika
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 7:31 pm

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Lepi starček:) :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če jul 14, 2011 8:07 pm

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Kakšna bučka luštna. Sem zelo vesela, da Notja tako lepo skrbi za siroto mačjo in upam, da se lastnica vrne iz bolnice čimprej. Tvoj sinček je pa tako fletkan. :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 74

Pridružen: Sr feb 23, 2011 6:52 pm

Odgovor To okt 11, 2011 10:24 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Tale zlati mačkon je še vedno v moji oskrbi, kar seveda rada storim. Se je pa pojavil problem, ki mu nisem kos in potrebujem nasvet VAS, izkušenih mačkarc. Takole: dečko je začel " zabušavat". Noče več ven ( seveda ga pustim po česanju in čohanju nazaj noter) , ves dan v bistvu prespi na kavču v stanovanju, ves čas sam. Vse vitalne funkcije so sicer več kot v redu. Se poslavlja? Junija je imel 19 let.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To okt 11, 2011 10:41 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Ni nujno, lahko da samo zabušava. :kiss:
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor To okt 11, 2011 10:48 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Frajer je ugotovil, da zunaj sploh ni tako lušno kot je mislil celo življenje :D :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 74

Pridružen: Sr feb 23, 2011 6:52 pm

Odgovor To okt 11, 2011 10:58 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Si me potolažila, Helena. Thanx :clap: ( Miško je super mačkon, tolk da veš )Ti jih imaš ( vztavi poljubno število), jaz se pa sekiram za enega... (pa še tega imam pod nadzorom par štukov nižje) . V glavnem, lahko, da ga zadnje dva dni samo zebe. Mimogrede..... tudi meni ni vroče. :bad:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To okt 11, 2011 11:15 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

:) Muc je sedaj 100% na varnem! Pameten fant je začel še bolj pazit nase. ;)
A bi bila možnost, da se preseli k Notji, ko se že poznata, da bi čutil bližino človeka in se še bolje počutil?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 74

Pridružen: Sr feb 23, 2011 6:52 pm

Odgovor Po jan 02, 2012 11:15 am

Re: 18 letni zunanje notranji maček ostal brez skrbnice

Miško sporoča, da želi vsem , ki ste spremljali njegovo zgodbo, Srečno Novo Leto." Še vedno sem TOP FIT, me ta nova šefla kar v redu rihta. " , je dodal.
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.