V središču

Liza


Srečne zgodbe živali, ki so iskale dom.

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor To nov 29, 2011 12:08 pm

Re: Liza

Pa je res ogromna kletka, da gresta not dve muci, ogromen zajc, še morski prašiček in še hišica! Pa sploh se nič ne gužvajo :O A morski prašiček jima pa nič ne zadiši? :D Za našo vem, da bi s taco iz tiste hišice morskega prašička ven bezala, da bi ga lahko lovila in pojedla.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor To nov 29, 2011 6:38 pm

Re: Liza

Sicer je pujsek tud kr pri sebi...ni nek suhec pa se kosmat je zelo, ker je neka angora al himalajska vrsta...čupast uglavnem in nič majhen.
Po kilah izhr pol tamalga! :D
Drugače pa vsak ki je ze mel pujska ve, da to cvili in piska in spusca cudne glasove, ce se kdo pribliza oz, ce mu kaj ni všeč...tko da hitro vemo, če se kaj dogaja in tudi zato je kletka odprta samo, ko smo lahko zraven oz. blizu.

Liza ga ne upošteva več, se mi zdi kakor, da je preveč "vzvišena" za njega...tko z viška na njega gleda...ji predstavlja Zala večji izziv,
sam kaj, ko ma skor 2x tolk kg, pa se jo ne upa pol. :lol:
Tamal pa bi bezal kr naprej not v pijska-Cofek- da ga ne bom skoz pujs klicala, sam tud on se umakne takoj, ko se premakne al pa spusti kakšen čuden glas. Nekih hudih herojev nimamo pr hiši! :rolleyes:

Ja kletko smo kupili pred kratkim večjo, ker je bila že ko se je zala raztegnila guzva notr...in zdej je placa na pretek! ;)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor To jan 24, 2012 5:11 pm

Re: Liza

Moj današnji čuvaj...ko sem bolna poležavala na kavču.
Slika
Ne morem verjet kolk je zrastu...sam z Lizo pa se vedno nista prijatelja...sta dokler šefica dovoli :devil:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor So apr 07, 2012 6:06 pm

Re: Liza

Danes je naša šefica preživela drugo cepljenje odkar je pri nas. Ne morš verjet kako živali čutijo, kam grejo :O ...celo pot tja se je tresla...ko je dobila inekcijo niti trznila ni....nazaj je blo pa že bol ok.
V čakalnici je pa bil en mopsek, ki se je tako tresel, da je kar skakal gospodarici v naročju od tresenja :D ...bogec.

Doma je bilo seveda vse ok...sam Obama se je čist čudil kako to da njega pa ne odnesemo nikamor, pa čist tako se je v transporter naštimal kakor Liza zjutraj :blush: :lol: ....ok pa drugič! :rolleyes:
Se ena sveža slikca...sam ni preveč dobra-iz mobija
moj nadprijazni, nerodni, požrešni, prisrčni Črnc :kiss:
Slika

in šefica Liza na svojem razglednem "skritem" mestu
Slika

še eno vprašanje...se da naslov te teme popravit..zdaj ko sta dva bi bilo lepo, da ne piše samo Liza ? :S

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor Pe jun 08, 2012 8:28 pm

Re: Liza

....me skrbi naša Liza :scratch: ....

Na začetku tedna sm na vratu za ušesom opazila majhno hrastico....ok sem mislila, da sta se s tamalim Črncom ravsala in grizla kot vedno,
čeprav do krvi še ni bilo nikoli :S. Potem pa čez kakšen dan, si je tole ranico vedno bolj praskala in praskala, da je včeraj prišel ven že kar krogec do krvi....sem ji razkuževala in brisala in dajala gazico gor, da ne bi praskala (seveda micropor nič ne drži na dlaki :blush: , samo nimam drugega doma)....potem sem pa danes, ko sem prišla iz službe opazila, da si je tolk spraskala, da sta že dva krogca na eni strani do krvi in tudi na drugi strani vratu ima en delček brez dlake....in seveda tudi praska (tudi dlaka ji gre zelo dol...tamalmu pa čist nič!). :(

Ne spoznam se še tolk na mačke, nimam pojma kaj bi bilo..... :S .....samo skrbi me pa ful, sva naročeni jutri zjutraj pri vetu.
Imate kakšno idejo? Ven ne hodita....razen tega, da je Liza 2-3x pobegnila na stopnice in smo jo hb ujeli, ni še bilo nič....ok ja, ene 2x je bila še zunaj s povodcem ampak v 3 minutah nazaj, ker se boji....samo ven pa vseeno hoče. Cepljena je redno in tudi vzeli smo jo iz zavetišča kjer naj bi bila pregledana na vse bolezni...vsaj tako piše v knjižici ???.....me skrbi! :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 8:45 pm

Re: Liza

Možno je, da je alergija na hrano ali na kaj drugega.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jun 08, 2012 8:52 pm

Re: Liza

Ja, res, verjetno je alergija. Muca Manca, ki jo imam v oskrbi je bila tudi zaradi alergije vsa v ranah okrog vratu. Sedaj je mnogo bolje in ran ni, ima pa primerno hrano in en depo na mesec.
A ušeska so pa čista, ni garij, da bi jo te motile in bi se zato praskala?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor Pe jun 08, 2012 8:58 pm

Re: Liza

Ušesa so čista.

Hrane nisem nič spreminjala v zadnjem času, ker če jo zmenjam je Liza enostavno ne je :S ,
Črnc ne komplicira, desci :rolleyes: , sam da je za jest...Liza pa ni šans, samo Shesir briketi in enake konzervice....
Mamo še neke palčke včasih, ki sta nora nanje, ampak vedno enake kupujem.
Naše, človeške, hrane ne jesta.....ma bi skor rajši da je alergija kot kakšna druga alternativa, ki zdajle berem na netu :( .

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor So jun 09, 2012 1:29 pm

Re: Liza

Smo da se javimo...najverjetneje je alergija in vse skupaj je baje povezano z vnetimi dlesnimi.
Dobila inekcijo in na hrano moramo pazit...samo eno vrsto!

Upam, da bo bolje....
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So jun 09, 2012 4:57 pm

Re: Liza

Pri naši Gospe Mački je bilo podobno... kar naenkrat so se ji začele delati manjše ranice na glavi, najprej ena, dve...
Je bila tudi alergija, ne vedo pa na kaj... hrane tudi nisem takrat menjala.

Po obisku veta, injekciji (se ne spomnim točno česa :blush: ) in strogi dieti (RC dietni hipoalergeni briketi), se je pozdravilo v ca. 3 tednih (in nikoli ponovilo - trkam na les).
Upam, da bo tudi pri vas tako! :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor So jun 09, 2012 5:08 pm

Re: Liza

OK, dijetni briketi-proti alergiji....pa ste potem, ko je bilo dobro nadaljevali z briketi, ki jih je prej imela?
Postopoma ali ste uvedli kakšne druge?

Skrbi me zato, ker je zelo zbirčna...upam, da bo jedla te dijetne brikete :S . (sem pa sigurna, da jih bo Črnc jedu brez problema :rolleyes: !)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So jun 09, 2012 5:35 pm

Re: Liza

Je tudi naša ZELO zbirčna, pa je te jedla brez problema... še z veseljem. 8)
(in tudi ostalim mačkam nisi nič škodili... so bili seveda fuuuul boljši kot njihovi "navadni") :rolleyes:

Sem pa vztrajala ene 3, 4 mesece na teh briketih (kupila kar ta'veliko vrečo), zadnji mesec sem ji postopoma dodajala "normalne" (večinoma RC, malce Acane in Sanabelle) pa ni bilo nobenih problemov. :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor To jun 12, 2012 6:46 pm

Re: Liza

Liza je veliko boljša! :yahoo:
Ranice so hrastice in se celijo....celih 24 ur se ni še praskala :clap:

Dlesni pa tudi niso več vnete, očitno je inekcija res pomagala! :yeey:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To jun 12, 2012 6:58 pm

Re: Liza

:clap: To je super novica.
Še bolj super pa bo, če čez en mesec ne bo nič novih ranic in vnetih dlesni. :angel:
Pri Manci zdravilo popusti po treh/štirih tednih in morava na en mesec zagotovo obnovit cepivo-it po depo (zdravilo proti alergiji). Ko ga pa dobi, se pa takoj neha praskat in so očki OK.
Prejšnja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.