V središču

Epidemiološka raziskava - pomoč


Moderator: renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor Po jul 04, 2011 1:40 pm

Epidemiološka raziskava - pomoč

Profesor s faxa prosi za malo pomoči. Preberite prosim njegov e-mail, ki sem ga pripela spodaj in če se kdo najde v opisu naj prosim pomaga z vzorcem.

Hvala, :kiss:
Maša


__________________________________________________________________________________
Kolegi,

Potrebujem pomoč pri epidemiološkem projektu. Izvajam ga že nekaj časa s pomočjo pediatrov zasebnih klinik in Zdravstvenega doma Ljubljana. Raziskujemo prenos bakterije (streptokok skupine A), ki povzroča angino pri ljudeh (otrocih), na domače živali. Še posebno me zanimajo tisti primeri, ko se pri otroku (ali odraslemu) angina ponavlja. Kandidati so predvsem psi, vendar vzorčimo tudi mucke. Ti morajo biti hišne živali in v kontaktu z ljudmi v gospodinjstvu. Poglejte pripet dokument, ki dokumentira vsak odvzem brisa. Torej, če poznate nekoga, ki boleha za angino in je pri tem v stiku z domačo živalco se priporočam za odvzem brisa. Vsak vzorec je dragocen.


Modest Vengušt
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor To jul 05, 2011 2:35 pm

Re: Epidemiološka raziskava - pomoč

Še tole pravi :)

Še manjši komentar,
kužke ali mucke ni potrebno pripeljati k meni v Ljubljano, ampak vam jaz dam vatenke in vzorčenje uredite doma, vatenke pa mi vrnete v analizo.

Vrni se na Skupne akcije

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.