V središču

Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 9:28 pm

Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Nekateri se mogoče spomnete burne razprave na portalu Facebook v skupini Pes moj prijatelj, ko se je zbiral denar za prevoz Sarajevskih(?) psov v Nemčijo, kjer naj bi jih čakali novi oh in sploh domovi, že takar sem bila precej glasna in proti temu nastrojena, danes pa odkrijem tole :
http://www.facebook.com/pages/Zivali-Po ... 0548156394
Tekst sem prebrala usaj 50krat ker nisem mogla verjet kaj berem.
Sploh n imam besed za človeški debilizem brezsrčnost in ogabnost.
:(
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 9:33 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Tole je fotomontaža.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 9:38 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Fotomontaža je že, to je dejstvo...Ampak kolikor berem komentarje spodaj so bili psi prodani loboratorijem...je pa res da to je tko majda je rekla micki micka štefki...
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 9:39 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Točno tako. Brez pravih dokazov je vse ostalo nakladanje in namigovanje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 9:43 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Glede na to, da nobeden od glavih akterjev nič ne reče na očitke, tudi meile, se bojim, da je vseeno v tem nekaj resnice. Upam da ne..ampak vseeno
Dogs have owners, cats have staff

pmp

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Po nov 01, 2010 8:16 pm

Odgovor Po nov 01, 2010 8:23 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Pozdravljena Froša!

Glede na to, da si to isto vprašanje zastavila na več mestih, na enem pa si dobila zelo temeljit in korekten odgovor, verjamem da ne bo pretežko zadevo povzeti in tako zaključiti na vseh forumih, kjer se še vedno sprašuješ, kaj in kako se je zadeva končala v primeru Nemčije.

Sicer pa je zadnja od razlag tukaj (že prej jih je bilo mnogo na vseh mogočih mestih, pa si jih spregledala, najbrž):

http://www.facebook.com/pages/Zivali-Po ... 0548156394

Naprošam še tokrat, da prenehaš mešati skupino PMP v to zgodbo. Vse ostalo je razloženo na linku.

Aja, ne se čudit. Manjkajo komentarji ene od komentatork, ki je "pogumno" izbirsala vse, kar je pustila pod to temo. Zato na koncu izgleda, kot da smo se menili sami s sabo ;)

Pa lep pozdrav!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Po nov 01, 2010 9:24 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Par stvari mi sicer še ni jasnih, večino njih pa le, tako da hvala za odgovore in uspešno delovanje še naprej
Dogs have owners, cats have staff

pmp

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Po nov 01, 2010 8:16 pm

Odgovor Po nov 01, 2010 9:52 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Z veseljem ti odgovorimo še na ostale nejasnosti, v kolikor bom lahko.

Lahko tudi privat: pes.prijatelj@gmail.com

Lep večer!
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Pe nov 05, 2010 12:07 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Jaz pa sem slišala drugo zgodbo - da pse iz Sarajeva nameščajo v obalno zavetišče (mogoče je to že javno znano, vendar ne spremljam redno socialnih omrežij). Kolegici so ob posvojitvi psa povedali, da je "tisti tam zraven" iz Sarajeva in da jih velko oddajo, predvsem v Italijo. Anyway... zanima me (če kdo ve), kako je z nameščanjem živali iz druge države (pa tudi iz druge občine, ki nima pogodbe s tem zavetiščem) v določeno zavetišče, glede na to, da je zavetišče v lastni občin in ne privat? Sklepam, da je nujno potrebno soglasje občin, pa ločene finance, saj občine ne krijejo stroškov psov iz drugih občin/držav. Poleg tega mora biti v zavetišču na voljo dovolj praznih mest, saj nameščanje uvoženih psov v prepolno zavetišče ni na mestu.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 1

Pridružen: Pe nov 05, 2010 8:45 pm

Odgovor So nov 06, 2010 5:46 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Spoštovana gospa Marjeta,vedno bolj dvomim,da ste sploh živalovarstvenik,pogrešam pisanje o kakšni konkretni akciji z vaše strani.Žal pa se ukvarjate le z delom drugih.Pa dobrim ali slabim.Kadar bi želeli kakšne informacije o našem delu ste vljudno vabljena,da nas kontaktirate na naš mail.Tako boste lahko obveščena o posameznih primerih prej ,kot da po raznih forumih iščete odebni pomoči.Na naše osebne stroške so bili LEGALNO prepeljani v Slovenijo.Bili so cepljeni ,čipirani ,z veterinarskimi certifikati,na meji prijavljeni.Nameščeni niso bili v Obalnem zavetišču , pač pa pri članih ODPMŽ-ja.Res pa je da je marsikdo od nas vozil svojega varovanca s seboj v zavetišče.Tudi oddani so bili s posvojitvenimi pogodbami ODPMŽ-ja.Obalnim občinam nismo povzročili prav nobenih stroškov.Če bi želeli zadevo prikriti˙(kot to počne eno od slo zavetišč in kar nekaj posameznikov,ki vozi v slo necepljene,nečipirane pse),zagotovo o tem ne bi govorili in še manj pisali na Pes moj prijatelj .Bili bi tiho.Pa tudi inšpekcijski pregled VURSA,ki smo ga imeli na prijavo ,bi ugotovil nepravilnosti.Kaj člani ODPMŽ-ja počnemo s svojim časom in svojim denarjem se ne tiče prav nikogar.V kateremkoli koncu sveta se bom nahajala ,bom naredila kar bom lahko ,za živali.Zame živali nimajo nanarodnosti.

za ODPMŽ,predsednica Andrea Bogataj Krivec
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So nov 06, 2010 6:18 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

odpmz je napisal/-a:Spoštovana gospa Marjeta,vedno bolj dvomim,da ste sploh živalovarstvenik,pogrešam pisanje o kakšni konkretni akciji z vaše strani.Žal pa se ukvarjate le z delom drugih.Pa dobrim ali slabim.Kadar bi želeli kakšne informacije o našem delu ste vljudno vabljena,da nas kontaktirate na naš mail.Tako boste lahko obveščena o posameznih primerih prej ,kot da po raznih forumih iščete odebni pomoči.

Nikjer nisem zasledila, da bi se Marjeta deklarirala kot živalovarstvenica ali pa kot neživalovarstvenica. Ali da bi se s tem celo hvalila. Tisti, ki forum spremljamo, ne pogrešamo z Marjetine strani konkretnih akcij. Ravno nasprotno. Vodi pravni kotiček in skupino za prijavljanje kršitev predpisov o zaščiti živali ter nudi pravno svetovanje s področja zaščite živali vsakomur, ki to želi.
Postavila je vprašanje, ne trditev. Vi ste ji odgovorili. Lepo. Še lepše bi bilo, če njenega vprašanja ne bi razumeli kot napad in bi v svojem odgovoru del, ki ga citiram, izpustili.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor So nov 06, 2010 7:40 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Pravno svetovanje Marjete ogromno pripomore pri pravilnih prijavah kršitev. Če je prijava napisana tako, kot mora biti in smiselna morajo nanjo ustrezne službe odreagirat. Najbrž se tudi vi predsednica ODPMZ strinjate, da njena pomoč vodi k izboljšanju razmer na področju živalovarstva.
O katerem zavetišču pa vi govorite? Bodite jasni prosim, kot je bila jasna Marjeta. :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor So nov 06, 2010 11:32 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Tako je - ne obešam na veliki zvon mojih "konkretnih" akcij, pravzaprav jih niti ne omenjam, saj jih ne seštevam, niti več kot toliko beležim. Ne rabim se nobenemu dokazovat in delam po svoje, pomagam pa prav vsem, ki me za pomoč prosijo. Tudi vam sem na razpolago, če me potrebujete za pravna vprašanja. Čisto resno.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 30

Pridružen: Pe sep 10, 2010 9:13 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 12:57 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Jaz pa bi rekla da Marjeta ni bila jasna. Stavek zacet z ....slisala sem...kar je hobi mnogih zadnje case me kar zmrazi. Marjeta vse kar bom napisala dalje ne velja samo za vas. Vas ne poznam me je pa zmotil zacetek vasega posta. Ljudje bozji, na vseh koncih sveta tega trenutka umirajo mnoge zivali, na tak ali drugacen nacin. Pozdravljam akcijo vseh v borbi za vsako zivljenje, ki ga lahko resijo. Le zakaj pri milem bogu se vedno najdejo ljudje, ki jim hocejo zagrenit zivljenje in to pod vsako ceno. Namesto da si med seboj pomagamo, drug drugemo kopljemo jamo, sirimo govorice, podtikamo eden drugemo pri tem pa eni lahko "pomagajo" zivalim druge pa se vlaci po zobeh in obira in prijavlja in iste zgodbe se privlecejo na dan vsake tolko casa samo na razlicnih forumih.
Posvajajte, iscite domove tem revevezem, nihče vam ne brani, tudi zakon ne. Jasno se ve na kak nacin lahko pripeljete psa.

Samo za trenutek pomislite na zimo, ki prihaja, lacne in premrzle kuzke in mucke ki nimajo zavetja in jih verjetno za prvim vogalom caka se brca ali udarec v njihovo slabotno telesce. Predstavljate si da to nekdo pocne vasemu psu ali vasi macki ? Vas kaj zbode pri srcu ? Mene zelo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 1:01 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Tina je napisal/-a:Jaz pa bi rekla da Marjeta ni bila jasna. Stavek zacet z ....slisala sem...kar je hobi mnogih zadnje case me kar zmrazi. Marjeta vse kar bom napisala dalje ne velja samo za vas. Vas ne poznam me je pa zmotil zacetek vasega posta.


Kako pa naj bi po tvojem mnenju izrazili nepreverjeno govorico?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 30

Pridružen: Pe sep 10, 2010 9:13 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 2:06 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Jaz nepreverjene govorice nebi dala na forum. Kar secirajte me. Komentirala si tisto kar ni bistveno samo zato da da lahko zatisnes oci pred dejstvom, da obtozujemo ljudi, se preden so spoznani za krive pred zakonom.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 2:11 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Jaz sem to razumela kot vprašanje, postavljeno z namenom, da se govorica ovrže ali potrdi. Za preverjene zadeve pač ni potrebno postavljati vprašanj, mar ne (razen če so retorična, kot npr. to :P)?

Ali pa je problem v tem, da se postavi vprašanje?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 30

Pridružen: Pe sep 10, 2010 9:13 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 2:31 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Bistvo Mateja, bistvo je pomebno. Ne gre se tukaj zato, kdo bo bolj pameten in kdo bo komu iskal dlako v jajcu tako kot ti pocnes ze zadnja dva posta. Jaz sem svoje napisala in se ne mislim ubadat z tvojim razumevanjem tega ali onega. Pricakovat pa, da bo kdo potrdil tako resna namigovanja je pa zame zelo nerealno in smesno.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr nov 10, 2010 2:37 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

Ampak mateja je potem tudi povedala kaj je slišala in postavila svoje vprašanje. Ni rekla, da je slišala, da so psi naprimerno nastanjeni, da kdo občino okrog prinaša ipd.
Pravzaprav je to, kar je slišala bilo tudi javo objavljeno na FB (ki ga pač ne obiskuje in ni vedela), tako da ni s tem, da je slišala to in to povedala prav nič novega vsem tistim, ki so to že prej kje zasledili. Na svoje vprašanje je pa dobila odgovor, s katerim mislim, da je bila zadovoljna (razen verjetno prvega dela pred dejanskim odgovorom).

Ne vidim čisto, kje je tu problem, je pa res, da ne podpiram površnega branja (čeprav sem ga včasih kriva tudi sama, mi je pa vedno žal potem, da nisem bila bolj natančna). Prebrati samo začetek nečesa je isto kot prebrati samo naslov senzacionalnega članka ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 2:44 pm

Re: Psi iz Balkana prepeljani v Nemčijo

No, meni pa je smešno (da ne rečem grozljivo) to, da se poskuša ustvariti vzdušlje, kjer si ljudje ne upajo postavljati vprašanj. Sploh, ker so me vedno učili, da kdor jezika špara, kruha strada. In ker se mi zdi bolje stvar razčistiti, kot pa potlačiti v dvomu.

Meni se zdi zadeva enostavna: Marjeta je postavila vprašanje, ODPMŽ je zavrnila govorice, stvar zaljučena. Simple as that. Sentimentalnosti v izražanju mnenja pa pač nimam.
Naslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.