V središču

Na kmetih se vsi poznajo(mo)


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr apr 03, 2013 3:28 pm

Na kmetih se vsi poznajo(mo)

Zdaj vem, zakaj je dobro, da se na kmetih vsi poznajo! Danes na sprehodu prileti en ekstra gajsten cucek in najprej naskoči Ajo. Aja se v takem primeru takoj usede in praviloma potem ni več tako zanimiva. No, potem pa Baraka, če Aja noče, si je rekel cucek in ga zajaha. Barak znori in še dobro, da drugi ni razpoložen za grizenje, ker ne vem, kako bi ju ločila. Sta približno enako velika, ampak vsiljivec precej težji.

Tečnež noče odnehati, da bi šel domov, ne pride v poštev, tudi moje brce (bolj nežne, sicer), ga ne prepričajo. Na srečo vem s katere hiše je, ker se nam je nekaj takega že dogajalo pred mesecem. Ampak takrat sem imela srečo, da je ponj prišla lastnica in ga odpeljala. Takrat je rekla, da se je to, da jim je pes ušel z vrta, prvič zgodilo.

Zdaj pač ni nikogar, smo tudi že ven iz vasi in kaj naj? Sreča je, da imam tako lepo vzgojeno Ajo :P , da hodi poleg tudi brez povodca. Torej odpnem Ajo in pripnem mrcino vsiljivo. A glej hudiča, na ovratnici nima krogca za pripenjanje, ampak del neke vezalke, ki se takoj strga. Potem ga le pripnem za šnolo in vlečem proti domu. Kljub temu, da je na 30 cm fleksija, še kar skače proti Baraku.

Doma seveda nikogar. V vrtu ga ne morem pustit, ker bo v sekundi za nami. Na srečo najdem balkon, ki ga lahko zaprem z vratci na zapah.

In pesek bo pridno počakal domače. Joj, kak pridnega peseka imajo! :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če apr 04, 2013 11:29 am

Re: Na kmetih se vsi poznajo(mo)

ma te kmetje...sem imela poznanega človeka kmeta priložnost videti v drugi luči. kako so mačke in peseki kmečke živali, da mučenje in trpinčenje je to, da jih imamo mi po mestih, ni pa nč slabega če oni potolčejo komaj rojene mladičke. sej mam premal cajta, da bi sploh opisala vse kar je flafodral in mi delal pridigo Slika
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Po maj 06, 2013 8:16 pm

Re: Na kmetih se vsi poznajo(mo)

:O :O :O čudaki. Še dobro, da se tebi vis ni kaj zgodilo. Še sreča :). Bravo za Ajo :).
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če jun 13, 2013 9:46 am

Re: Na kmetih se vsi poznajo(mo)

Bom izkoristila tole temo - nevemkatera članica je pred časom pisala, da pozna kmete z izključno notranjim mačkami, jaz pa bi fehtala za njihov kontakt. Namreč, sestrična dela raziskovalno nalogo o vlogi mačk na kmetijah in kmetijskih zemljiščih in bi postavila samo par vprašanj, kako se spopadajo s škodljivci, prej in potem, zakaj so se tako odločili ipd. Nič težkega in osebnega,lahko email ali pa telefonska
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jun 13, 2013 10:09 am

Re: Na kmetih se vsi poznajo(mo)

:lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če jun 13, 2013 10:39 am

Re: Na kmetih se vsi poznajo(mo)

Jaz bi pa samo nekaj dodala: mačka je bila udomačena zato, da je iztrebljala škodljivce v hiši in okoli nje (hlev). Da mačka hodi po polju in lovi miši, je kaplja v morje kar se "deratizacije" tiče. Po poljih plenijo škodljivce ujede, kače, podlasice ipd. Kmetje bi to tudi že lahko vedeli...(in imeli mačke, če že, v hiši).

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.