V središču

Sosedove mačke


Moderator: renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po okt 22, 2012 3:52 pm

Sosedove mačke

Saj ne vem kam ta tema paše...

Sigurno ima kdo od vas soseda, ki ima notranje zunanje mačke, pa so s/k. A se kaj obregnete ob te mačke, jih ignorirate... kako se soočate s tem?

Mene mačka kot taka itak ne moti, samo žal mi je je. Sosedovi 2 sta ful prijazni, gresta za človekom in bi se ful čohale. Zdaj ene že kar nekaj časa nisem vidla, kar mi je malo čudno, druga je pa več zunaj kot notr. Se skozi okoli potepa, ponavadi je pri kakšnem avtomobilu. Parkrat jo zaprto v blok dobim, pa jo ven spustim da ni tam na stopnišču, ker mi to ni ravno dobro zanjo. Kljub vsemu je pa balkon večinoma odprt, toliko da mačka v bistvu lahko pride v stanovanje.

In zdaj ne vem a naj jo kar ignoriram... malo ji za jest nastavim, čeprav se ne zakadi v hrano, bolj stik išče pa cartanje se mi zdi. Ta je sicer bolj vitka, tista druga je bila bolj okrogla.

Do soseda ne bom hodila, ker je že sama verjetnost da ga ujamem ali da odpre vrata bolj majhna pomoje.

:S

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Po okt 22, 2012 5:36 pm

Re: Sosedove mačke

Ne razumem v čem je problem sploh? Da je na stopnišču pa ne veš kaj z njo? Naša zunanja mačka ima zunaj vedno nastavljeno hrano in zato imamo vedno en kup sosedovih mačk okrog in je največji problem v bistvu to, da gre žakelj hrane zelo hitro k koncu. Če je katera ne s/k jo pošljem v zavetišče na poseg tako da lastniki sploh ne vedo da je kaj bilo (jaz pa občasno ne, kdo so lastniki pa pač futram še eno mačko več). Pa en sivček mi prihaja na balkon ker se mu moja dva dopadeta in ga pol po ene dveh dneh bivakiranja domov nesem. Nam pa druge mačke presenetljivo ne serjejo po vrtu, tak da nej jim bo :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po okt 22, 2012 6:14 pm

Re: Sosedove mačke

Da mačka več kot očitno išče stik s človekom, ker tega doma očitno ne dobi in se mi smili. Da je mačka že zdaj vitka in da bo zima, ki prihaja, njena prva zima zunaj, čeprav upam da bo takrat več notri. Da je mačka preveč prijazna za življenje zunaj, za življenje v blokovskem naselju, za življenje med avtomobili. Sploh ker se tudi usede na avtomobil, vsi ljudje pa do živali niso prijazni.

Verjetno brezveze da sem sploh odprla temo. Ampak mogoče me bo pa kdo zastopil. Tak ki ve zakaj ima notranje mačke.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po okt 22, 2012 6:20 pm

Re: Sosedove mačke

all je napisal/-a:.........
Do soseda ne bom hodila, ker je že sama verjetnost da ga ujamem ali da odpre vrata bolj majhna pomoje.

:S


khm...jaz pa mislim, da bi edino na ta način lahko potencialno kaj dosegla. Druge opcije ne vidim. Aja, pač jo - da mačke "pajsneš" (z visoko verjetnostjo se domneva, da čipirane pa niso, ane?) pa ji najdeš skrbništvo in se oddaja za izključno notranjo. Ampak to se pač ne dela, ane. Tko da - poskusi vseeno s pogovorom; če se ti muce tako smilijo, boš pač požrla dol svoj cmok in poskusila. Druge ideje pa res nimam.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po okt 22, 2012 6:22 pm

Re: Sosedove mačke

Men ni problem z njim govort, ker je itak mojih let. Problem je to kako človeka sploh dobit, razen če grem od treh ponoči tja zvonit, mogoče bom pa imela srečo. :lol: Bom vidla, mogoče ga pa kdaj srečam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Po okt 22, 2012 9:39 pm

Re: Sosedove mačke

Ali pa probaj kak letak skup napravit o tem, zakaj imet muco samo notri, pa jim vrži v predal. :) Moja mama in ati tudi imata muca zunaj in notri, na whiskasu,...edino kar sem dosegla je to, da je kastriran..žal ju ne morem prepričat v kaj drugega, čeprav vsak pogovor izkoristim za to. Ignoriram ga pa seveda ne, se vedno igram z njim, ko pridem na obisk, ker vem, da se onadva ne. :S

Pa mislim, da te zaradi mraza ni treba skrbet za sosedove muce, saj če lahko gredo kadarkoli nazaj v stanovanje, bodo šle, ko jih zazebe. So žal druge nevarnosti hujše zanje :(

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po okt 22, 2012 11:09 pm

Re: Sosedove mačke

To sem pa res že razmišljala, hvala ker si me spomnila. Pa mislim da imam doma nekaj mešanih letakov, ki sem jih enkrat nekje pobrala.

Ja upam, da bo hotela bit notri, ko bo bolj mraz. Zdaj me za tisto drugo skrbi, ki je nisem vidla že nekaj časa. Pač ni mi vseeno, čeprav niso moje mačke in kaj veliko nimam za naredit. Že ko sem bila majhna, mi je bilo ful hudo gledat živali zunaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To okt 23, 2012 8:28 am

Re: Sosedove mačke

Večina ljudi še vedno misli, da mačke potrebujejo zunanj okolje in da jih morajo spuščati ven. Sploh v blokih ni ravno najbolj enostavno mucam to omogočiti in se eni prav fejst potrudijo, da jih gor in dol po stopnicah nosijo, drugi imajo skoz odprte balkone itd, ker pač mislijo, da je to v dobrobit mačke. Tako da ja, pogovor, itak. Mogoče te pa pozitivno presenetijo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To okt 23, 2012 8:53 am

Re: Sosedove mačke

Meni se pa vseeno zdi, da če so mačke lepo negovane in S/K, je to za slovenske standardne ekstra odgovoren skrbnik. Jaz svojih ne bi nikoli spuščala ven, ampak vem, da tega, da bojo vse mačke zaprte v hiše, pač ne bomo nikoli dosegli. S tem, da niso bolne, lačne in tovarne novih nezaželenih legel, je narejeno ogromno.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To okt 23, 2012 9:04 am

Re: Sosedove mačke

Aja, preden se vsuje plaz, bi blo fino pojasnit, na kaj moj komentar leti.

oaza88 je napisal/-a:... da mačke "pajsneš" (z visoko verjetnostjo se domneva, da čipirane pa niso, ane?) pa ji najdeš skrbništvo in se oddaja za izključno notranjo. Ampak to se pač ne dela, ane.


Pač take stvari pisat tkole javno na odprt forum se mi zdi ful ful ful narobe. Ker kar naenkrat društva in prostovoljci v očeh outsiderja postanejo kriminalci, ki kradejo lastniške mačke.
Samo in edino pogovor. Pa ne z moraliziranjem, grožnjami in podobnimi bedarijami. Probaj dopovedat, da muce zunaj velikokrat srečaš in da so žalostne in da iščejo človeško bližino pa da jih zebe... Pač take stvari, da bojo muce bolj vesele, če bojo lahko notri počakale.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To okt 23, 2012 11:13 am

Re: Sosedove mačke

Saj na začetku ju je še notr klical, pa zaprl balkon. Potem se je pa to nehalo. Zdaj me skrbi ker sive že dolgo nisem vidla. :(

Če ga bom srečala, mu bom itak omenila, ker se zima bliža. Glede na moja sklepanja ga dosti ni doma, še ko sem mislila da je, se mi noben ni javil na zvonec.

Drugače je v tem naselju precej mačk, ki so zunanje / +notranje. Sem jih že ene par vidla, pač vsaka se v svojem koncu zadržuje.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To okt 23, 2012 1:57 pm

Re: Sosedove mačke

all je napisal/-a:Da mačka več kot očitno išče stik s človekom, ker tega doma očitno ne dobi in se mi smili.


Zdaj razumem, v prvem postu pa res nisem.

Je pa tako, rečt da mačka očitno ne dobi stika s človekom zato ker le-tega išče je bolj tako-tako. Po mojih izkušnjah ravno razmazeni in scrkljani mački počnejo take stvari, drugi ki stika s človekom nimajo in so bolj ali manj prepuščeni lastni iznajdljivosti v okolju pa so večinoma previdne sorte in se človeku umikajo in le po daljšem prigovarjanju pridejo blizu. O teh mačkah ko sem zgoraj pisala je le sivček tak da se mi pusti sploh prijet (poleg tega da če ga not spustim se z mojima dvema lepo poigrajo potem pa zaspijo na kavču tko kot da je tuki doma) in to ravno zato ker ga imajo doma stalno po rokah; druge mačke pa so večinoma lovke po kmetijah, z vstopom v hišo, vseeno pa se nihče kaj preveč ne ubada z njimi. Moj Ziggy se vsakemu tujcu suče okrog nog, namontira v naročje in tala buce kamor pač priletijo in bi mogoče res zgledalo tako, kot da se ga doma pipnemo ne, ampak je ravno obratno - dobi od vseh največ pozornosti, ker je največ tudi zahteva.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To okt 23, 2012 2:15 pm

Re: Sosedove mačke

Nika, mislim da vem o čem govorim, tudi kar se stika s človekom tiče. Če je maček ene pol leta živel kot največji scrkljanec, potem so mu pa kar naenkrat vrata v svet odprta in se mora navadit tega in dejstva, da njegovega človeka ni več non stop zraven... potem bo skušal to od drugih dobit.

In meni je odleglo, ker sem prejle vidla tudi drugega mačka. :yahoo:

Kar se pa nasplošno mačk tiče, je pa itak odvisno od vsake posebaj. Moja najbolj zahtevna se tujcu tudi prikazala ne bi, tista ki pa ne kaže potrebe po cartanju, bo pa prva k tujcu prišla.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To okt 23, 2012 2:44 pm

Re: Sosedove mačke

all je napisal/-a:Moja najbolj zahtevna se tujcu tudi prikazala ne bi, tista ki pa ne kaže potrebe po cartanju, bo pa prva k tujcu prišla.


Pri meni isto. Sinija moram nonstop po rokah prenašat in je totalen attention-whore subjektič, pred tujci pa je teroriziran (že ko jih samo sliši). Pravil ni.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.