V središču

Debata iz Dve izpod naliva


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To okt 16, 2012 5:07 pm

Re: Dve izpod naliva

slavica je napisal/-a:Zakaj o tem toliko ne pišejo? Ker nimajo časa. Ker delajo.

Sori, na tole pa moram. Tole je blef, slab izgovor, nikakršen argument, pa še malce žaljivo.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To okt 16, 2012 5:14 pm

Re: Dve izpod naliva

A prsežeš, da nisi gospa JP?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To okt 16, 2012 5:17 pm

Re: Dve izpod naliva

mateja je napisal/-a:Da tu ne gre za prispevek k boljši situaciji bi lahko rekla, če bi te mladiče nesteril./nekastr. talali okrog. V tem primeru se ne bodo razmnoževali in je taka obsodba krivična. Če v okolju ni prostoživečk, jih ni, ker okolje ni prijazno (ni hrane, zastrupljanje,...), torej tudi ta dva mladiča ne bi imela šans.

Še tole. Nisem rekla, da se teh dveh mladičev ali katerih koli drugih ne bi smelo pobrat. Govorim o sporočilni vrednosti tega, ki zapuščanje živali na nek absurden način nagrajuje, problema pa kot takega ne zaznava. Še strošek za občino je manjši, torej ji niti na kraj najbolj temačnih misli ne more past ideja, da kaj pa če bi subvencionirali s/k. Sej problema itak ni. Imam povsem uradne odgovore občin ravno v tem stilu - pri nas problema nimamo, ker ga občani rešijo sami.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To okt 16, 2012 5:20 pm

Re: Dve izpod naliva

helena je napisal/-a:A prsežeš, da nisi gospa JP?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: prisežem. Dejte brat samo kaj piše, tko z distance, pa se mogoče celo razumemo :) Zdej pa moram letet, ker menda bi že nekje morala bit, ti pa tut, ampak ziher bo tole za kej dobro :P
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To okt 16, 2012 5:21 pm

Re: Dve izpod naliva

Aja, pa prisežem tudi, da niti črke po njej ne povzemam, nimam pojam kaj je kdaj mela za napisat na to temo :lol:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To okt 16, 2012 5:34 pm

Re: Dve izpod naliva

V MO Celje so bila sredstva za brezdomne mačke za letos porabljena že sredi leta, drugo leto jih bo za ta namen še 25% manj. Itak ni za pričakovat, da bi jih kdaj dovolj za celo leto. Ne mi o tem, da bi jih moralo bit, ker sem za to misijo nemogoče potrošila že stotine ur pred leti. Edina razlika bi bila, če jih ne bi tolika pobrali, da bi jih nekaj sto več končalo bogve v kakšnih mukah in da bi občinskega zmanjkalo že februarja recimo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To okt 16, 2012 5:36 pm

Re: Dve izpod naliva

sleepy je napisal/-a:
helena je napisal/-a:A prsežeš, da nisi gospa JP?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: prisežem. Dejte brat samo kaj piše, tko z distance, pa se mogoče celo razumemo :) Zdej pa moram letet, ker menda bi že nekje morala bit, ti pa tut, ampak ziher bo tole za kej dobro :P

Mene žal ne bo, se imejte pa skrajno fajn in se vidimo v petek. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To okt 16, 2012 5:49 pm

Re: Dve izpod naliva

No, če zavetišče zavrne sprejem mačke, ima ta vsaj možnost, da zanjo poskrbi kdo drug in preživi. Zavetišča v večini pri nas niso primerne ustanove za oskrbo in bivanje mačk, to že ptiči čivkajo. Se mi zdi bolj humana takojšnja usmrtitev mačke, kot počasno crkavanje v zavetišču. Zdaj zavetišče po črki zakona sprejme zdravo mačko, jo namesti v okužen prostor, zaračuna občini denarce za oskrbo in naslednji dan, dva, tri, ... taisto mačko, ki je zdaj že pokojna, prestavi v hladilno omaro... Meni to diši po tem, da z oddajanjem mačk v zavetišča, skrbimo samo za to, da so le-ta dobro financirana in da imajo občine (beri ljudje) še večji odpor do reševanja problematike zapuščenih mačk, ker je to (pre)drago. Kake druge sporočilnosti pa tu ne vidim-ja koga pa briga xy mrtvih mačk(?) - saj jih je itak preveč!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 52

Pridružen: Po nov 21, 2011 8:26 pm

Odgovor To okt 16, 2012 7:02 pm

Re: Dve izpod naliva

visinnox je napisal/-a:No, če zavetišče zavrne sprejem mačke, ima ta vsaj možnost, da zanjo poskrbi kdo drug in preživi. Zavetišča v večini pri nas niso primerne ustanove za oskrbo in bivanje mačk, to že ptiči čivkajo. Se mi zdi bolj humana takojšnja usmrtitev mačke, kot počasno crkavanje v zavetišču. Zdaj zavetišče po črki zakona sprejme zdravo mačko, jo namesti v okužen prostor, zaračuna občini denarce za oskrbo in naslednji dan, dva, tri, ... taisto mačko, ki je zdaj že pokojna, prestavi v hladilno omaro... Meni to diši po tem, da z oddajanjem mačk v zavetišča, skrbimo samo za to, da so le-ta dobro financirana in da imajo občine (beri ljudje) še večji odpor do reševanja problematike zapuščenih mačk, ker je to (pre)drago. Kake druge sporočilnosti pa tu ne vidim-ja koga pa briga xy mrtvih mačk(?) - saj jih je itak preveč!


kaj pa potem naj človek naredi ko vidi mlade muce ki jih je nekdo več kot očitno zavrgel? Več kot teden sem jih hranila, vsepovsod dala oglas če jih kdo pogreša ali če jih kdo želi in se seveda nobeden ni javil ! Po enem tednu sem poklicala v zavetišču..sedaj imam celo slabo vest, ampak tukaj okoli so jih vsi preganjali in brcali, tako da upam,d a jima bo tam lepše čeprav sedaj že v to dvomim!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To okt 16, 2012 7:53 pm

Re: Dve izpod naliva

Ja, seveda, daš jih v zavetišče in upaš na najboljše...

Mene je prizadelo, ko je znanec našel popolnoma zdravega, urejenega mačjega mladiča (cca 6 mesecev), ki se je po vsej verjetnosti izgubil in ga nesel v zavetišče. Že čez nekaj ur mu je bilo žal in ga je želel v začasno oskrbo, pa ga pod nobenim pogojem niso več dali. Čez teden dni je izvedel, da je poginil za kugo...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To okt 16, 2012 8:38 pm

Re: Dve izpod naliva

Jezuš jezuš, kaj je ratalo iz čisto nedolžnega vprašanja... Boljš da be sprašujem drugič... :O :truce: :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To okt 16, 2012 10:09 pm

Re: Dve izpod naliva

Ne, ni bolš, je že dobro, da se krešejo mnenja...samo admin naj iz teme vrže, kar ne spada vanjo, prosim...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 17, 2012 12:02 am

Re: Dve izpod naliva

Jaz v različnih mnenjih še nikoli nisem vidla nič slabega, se zna izcimit ven kaj tretjega, boljšega. Samo tema mogoče res ni prava.

helena je napisal/-a:V MO Celje so bila sredstva za brezdomne mačke za letos porabljena že sredi leta, drugo leto jih bo za ta namen še 25% manj. Itak ni za pričakovat, da bi jih kdaj dovolj za celo leto. Ne mi o tem, da bi jih moralo bit, ker sem za to misijo nemogoče potrošila že stotine ur pred leti. Edina razlika bi bila, če jih ne bi tolika pobrali, da bi jih nekaj sto več končalo bogve v kakšnih mukah in da bi občinskega zmanjkalo že februarja recimo.


Sej do konca leta redko kiri občini, kjer se kdo dovolj resno ukvarja s prostoživečkami, znese. In ko/če bo zbranih in evidentiranih al kako bi se reklo več takih problemov, kjer občinam zmanjka denarja, potem se bo mogoče pa vendarle dojelo (pa ne mislim nas, ampak razno razne organe), da imamo problem. Mačk preveč in vsako leto več novih zapuščenih, denarja pa premalo. Pa mogoče se komu utrne kakšna briljantna ideja, da mogoče pa bi se dalo/bilo treba pritisnit na zbornico, da pomaga problem rešit s kakšnim "protikriznim" ukrepom v obliki optimalno nizkih cen s/k. Ker tole je recimo en tak problem, s katerim se da upravljat s sodelovanjem več deležnikov, kar je sicer res težko, ampak spet - to je maraton. Ena občina, pa še ena... Najtežje je prepričat prvega. Zdej to ni treba več, se da pa njihove izkušnje in rezultate ponucat. Ker denarja bo v naslednjih letih še manj, pa bo mačkam v hudo korist, če bo porabljen optimalno.

visinnox je napisal/-a:No, če zavetišče zavrne sprejem mačke, ima ta vsaj možnost, da zanjo poskrbi kdo drug in preživi. Zavetišča v večini pri nas niso primerne ustanove za oskrbo in bivanje mačk, to že ptiči čivkajo. Se mi zdi bolj humana takojšnja usmrtitev mačke, kot počasno crkavanje v zavetišču. Zdaj zavetišče po črki zakona sprejme zdravo mačko, jo namesti v okužen prostor, zaračuna občini denarce za oskrbo in naslednji dan, dva, tri, ... taisto mačko, ki je zdaj že pokojna, prestavi v hladilno omaro... Meni to diši po tem, da z oddajanjem mačk v zavetišča, skrbimo samo za to, da so le-ta dobro financirana in da imajo občine (beri ljudje) še večji odpor do reševanja problematike zapuščenih mačk, ker je to (pre)drago. Kake druge sporočilnosti pa tu ne vidim-ja koga pa briga xy mrtvih mačk(?) - saj jih je itak preveč!

No sej! To več ali manj vsi vemo, razen vursa. VURS še celo dokazuje (s poročili), da imajo oni prav. In jim bo pač treba dokazat, da nimajo. V korist mačk in občin, nenazadnje. Samo za to je pa treba imet trdne argumente v rokah in "saj vsi vemo" žal ni dovolj, tudi če je res. In pri tem delu se pa žal kar naprej zatika, kar gre precej na roko nadzornikom in nadzorovanim.
Meni se niti slučajno ne zdi okej, da imamo po formalni plati vse urejeno, mamo izvajalca javne službe, ko pa naletiš na problem, ki se mu reče zapuščena mačka - si pa v riti. Če mačka predaš v zavetišče mu zmanjšaš možnosti za preživetje, če poskrbiš zanj sam s tem avtomatično prevzameš vse stroške (ki bi jih sicer občina plačala zavetišču - do 30 dni pač) poleg dela. Meni se zdi, da v tej formuli nekaj ne štima. Vsaj tisto, kjer občina plača s/k in recimo prvo cepljenje, pa čeprav ne zavetišču.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14890

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr okt 17, 2012 7:26 am

Re: Dve izpod naliva

sleepy je napisal/-a:Lahko se jih tudi samo pobere pa ne nardi nič drugega. Pol ni problema, pa ga tudi reševat ni treba. V bistvu zgleda da držijo ugotovitve vursa, da je vse okej in ni potrebe po kakšnih ukrepih.
Drugače naj bi blo pa menda jasno, da zaradi dreveščk ne smeš zanemarit gozda in da gozd sestavljajo dreveščka.


Jaz še vedno ne vem, kaj bi bilo še potrebno narediti. Ne namesto, pač pa še. Ker tisti namesto (oddaja v zavetišče) me ne zanima. Zanima me ŠE oz. poleg tega, da pobereš, lastnik pa ni in ne bo znan. Bom osebno jaz naredila, če mi nekdo pove, kaj.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 17, 2012 7:50 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Bo sleepy menda vedla. in prosim odgovor v enem stavku ne v enem kilometru. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr okt 17, 2012 12:05 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Jst bi samo na temle mestu povedala, da mi je blazno fajn brat debato z različnimi mnenji na kulturnem nivoju, brez tega da imaš občutek ko bereš da se med vrsticami drug drugemu pravi kakšen idioti si ker ne misliš isto kot jaz. Svaka čast punce! Pa še kaj novega se naučiš zraven
:good:
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr okt 17, 2012 12:57 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Namestitev v zavetišče za 30 dni in oskrba mačka je že zdaj predraga. Dejansko predraga, ne samo z vidika občine. Pa smo si enotni, da ta namestitev sploh ni dovolj dobra, da bi imel maček konkretne možnosti za preživetje. Če bi sforsirali zakon, ki bi za mačja zavetišča predvidel višje standarde, bi bila pa namestitev tako draga, da sploh ne bi prišla v poštev.

Potreben bi bil čisto drugačen pristop, namreč ponudba visokokakovostnih storitev za nizko ceno. Ozek profesionalen tim strokovnjakov in široko razvejana mreža prostovoljcev z odgovornostjo. O tem itak že ves čas sanjam... Realizacija tega pa-misija nemogoče.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 17, 2012 2:48 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Dream on, brez tega itak ni nič. Oz. vse stvari se začnejo nekje v sanjah nekoga ;)

helena je napisal/-a:Bo sleepy menda vedla. in prosim odgovor v enem stavku ne v enem kilometru. ;)

V enem pa ne znam :P

renata je napisal/-a:
sleepy je napisal/-a:Lahko se jih tudi samo pobere pa ne nardi nič drugega. Pol ni problema, pa ga tudi reševat ni treba. V bistvu zgleda da držijo ugotovitve vursa, da je vse okej in ni potrebe po kakšnih ukrepih.
Drugače naj bi blo pa menda jasno, da zaradi dreveščk ne smeš zanemarit gozda in da gozd sestavljajo dreveščka.


Jaz še vedno ne vem, kaj bi bilo še potrebno narediti. Ne namesto, pač pa še. Ker tisti namesto (oddaja v zavetišče) me ne zanima. Zanima me ŠE oz. poleg tega, da pobereš, lastnik pa ni in ne bo znan. Bom osebno jaz naredila, če mi nekdo pove, kaj.

Tole ni glih standarden postopek, čeprav žal neredko v večjo korist mačkam, torej tudi vzporedni postopki ne morejo bit standardni. Ne vem, recimo se obrneš na občino, kjer jim razložiš, v čem je problem, podkrepiš s kakšnim statističnim podatkom al čemer pač razpolagaš, opremiš s stroški in razložiš, da je škoda denarja za plačilo stroškov za oskrbo, če maček v zavetišču zboli in celo pogine, da se stroškom s/k in cepljenja načeloma ne morejo izognit in da jim je v bistvu v interesu plačat samo to (in posledično dolgoročno vedno manj tudi to) in jih vprašaš kako zadevo na tak način izpeljat. Sej v bistvu je to TNR, kar je za občino ziher bolj ugodno kot namestitev v zavetišču. Ne vem, mogoče bojo pa dolgoročno vseeno začeli razmišljat v smeri "reorganizacije" izvajanja javne službe, če vurs še naprej pravljice o zavetiščih prodaja. Novi proračuni so tik pred vrati. Zaenkrat imamo dve občini, ki subvencionirata s/k mačk, po moje bi moral bit cilj število takih občin povečat. Še sploh dokler je stanje z zavetišči kakršno je. Jaz boljše variante ta trenutek ne vidim.
Za preganjanje neznanih storilcev namerne zapustitve živali je treba pa vurs vprašat kako ukrepat. Pa magari za vsako mačko posebej. Nekako je treba toleranco do tega zbit. Slej ko prej se bo že komu posvetla kakšna briljantna ideja, kako zbornici oklestit uno njihovo priporočeno ceno.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr okt 17, 2012 9:20 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

občini razlagat, kaj se bolj splača (tko - čisto dobesedno splača, matematično gledano) je dosti preč metanje cajta pa volje. No, pa da ne bom posploševala - za našo žal očitno to velja. Ne morem dopovedat, da je sterilizacija ene godne mačke letos (pa čeprav se ta trenutek še ne ve, a je za letos še kaj denarja a ne za te namene), v roku max meseca, cenejša kot sterilizacija teiste godne mačke marca 2013 enkrat, ko bo spet akcija no pa še plus recimo 5 S/K zraven....sem hotla napisat še - ker valda mačka ne nosi s sabo vsaj kondomov, žvau neumna neosveščena neodgovorna... :fool: ...no pa ne bom ;)


Tkole nekako gre občinska matematika (številke so kr neki, malo za ponazorit, nič drugega):
letos nimamo več 50. Naslednje leto bomo pa imeli 1000 in bomo lahko dali 50 + 5x50, pa nam bo še vedno ostalo 700! :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če okt 18, 2012 6:38 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Hehe meni res ni treba razlagat kako zgleda se bost z razno raznimi organi :) Sem napisala že prej, da se lahko mačke tudi samo pobira, pa je. ;) Dokler bo šlo, bo pač šlo. Ko pa ne bo šlo več, pa ne bo. Drugo leto dobijo občine 25 % manj sredstev iz proračuna... Pa da je en norc premalo, tudi že piše višje. Ker nekako vsaj na začetku postane problem ta en norc in res traja, če se sploh zgodi, da pade ven problem kot tak. "En" (lahko so tudi trije) norc je premalo, pa dve občini sta premalo za kakšne večje premike. Pri vseh stvareh je potrebna kritična masa, tudi kritična masa tistih, ki stran mečejo svoj cajt in voljo. To je 5-6 % populacije, da bomo približno vedli kaj to pomeni. Kako že poje Jadranka v enem full dobrem komadu? Če ne bomo sami...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.