V središču

Debata iz Dve izpod naliva


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 7:12 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

sleepy, men se še vedno tud sanja ne, kaj bi ti želela z vsem tem pisanjem o.....tud se mi ne sanja o čem. :truce:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če okt 18, 2012 7:42 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Ni panike, že na začetku nisem vidla smisla v pojasnjevanju česarkoli tule. Kdor hoče razumet, razume, če pa kdo ne, pa pač ne, ni panike. :truce:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če okt 18, 2012 9:24 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Meni pa to ni jasno, da če daš mačka v zavetišče, kasneje si pa premisliš, da boš zanj poskrbel sam, da ga ne moreš več dobit nazaj? Kako je to sploh možno ? A ni to skregano z vsako logiko ? :dash:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če okt 18, 2012 10:14 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Ker je taka odločitev potem v pristojnosti zavetišča. Ena so bolj komuniaktivna, druga manj, z enimi se da več zmenit z drugimi manj. Zavetišče odloča o primernosti potencialnega posvojitelja, po moje pa bi moralo najditelja obravnavat enako kot vse ostale potencialne posvojitelje. Če izpolnjuješ zahtevane pogoje, ne razumem, zakaj ga ne bi mogel dobit "nazaj"?
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 10:23 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Meni je pa - začuda :P - enkrat za spremembo celo jasno kaj želi Sleepy povedat...
Bi pa - samo v svojem imenu - tole rekla:
Seveda je jasno kakšni so "pravilni" postopki pri "zavrženih" živalih... ampak - ko je taka žival fizično v mojih rokah in ko je na meni odločitev, da jo peljem v zavetišče (v tem primeru 90% v smrt), potem vsi "pravilni postopki" kar naenkrat nimajo smisla! Ker vsi žal vemo kaj je teorija in kaj praksa!
In se zavedam, da je to narobe (ker pač potem problema zavrženih živali ni)... ampak pač "gledam" s srcem... :(
... na posamezna mala drevesca... in včasih pozabim na gozd!


Debra, odvisno kako gledaš... veliko "lastnikov" odda žival v zavetišče, da jo zastonj poštimajo, potem bi jo pa rad nazaj...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 10:38 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Debra je napisal/-a:Meni pa to ni jasno, da če daš mačka v zavetišče, kasneje si pa premisliš, da boš zanj poskrbel sam, da ga ne moreš več dobit nazaj? Kako je to sploh možno ? A ni to skregano z vsako logiko ? :dash:


Nekatera zavetišča, imajo prostovoljne začasne namestitelje. Če gre za primer, ki sem ga jaz opisala, je šlo za prošnjo za začasno namestitev. Oseba, ki je to prosila, je bila že večkrat začasni namestitelj in jo celo "novačijo" za to delo še v naprej. V konkretnem primeru to ni bilo mogoče. Zakaj? Samo predvidevam, da je kuga že bila in žival ni smela več ven, ker je bila (lahko) že okužena.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 10:48 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Debra je napisal/-a:Meni pa to ni jasno, da če daš mačka v zavetišče, kasneje si pa premisliš, da boš zanj poskrbel sam, da ga ne moreš več dobit nazaj? Kako je to sploh možno ? A ni to skregano z vsako logiko ? :dash:


Nekatera zavetišča, imajo prostovoljne začasne namestitelje. Če gre za primer, ki sem ga jaz opisala, je šlo za prošnjo za začasno namestitev. Oseba, ki je to prosila, je bila že večkrat začasni namestitelj in jo celo "novačijo" za to delo še v naprej. V konkretnem primeru to ni bilo mogoče. Zakaj? Samo predvidevam, da je kuga že bila in žival ni smela več ven, ker je bila (lahko) že okužena.

Tudi sicer si lahko človek premisli. Veliko ljudi odda žival (saj psa itak MORAŠ v vsakem primeru oddati), potem jim je žal (še posebej, ko vidijo razmere) in žival posvojijo nazaj. Kje je tu problem? Problem vidim jaz samo na strani zavetišča, da npr. žival, ki je že bila pri tebi več dni, preden si jo prinesel, zadržijo za čas "karantene", preden ti jo izročijo.

Npr. lastna izkušnja: pes je pritaval v neko vas. Tam so ga ljudje lepo sprejeli, namestili v hišo, potem se je izkazalo, da se ne razumeta z domačim psom. So poklicali pristojno zavetišče, ki ga ni imelo časa takoj odpeljati in je še čakal kak dan, dva pri teh ljudeh. Ko je odšel v zavetišče, je bil urejen, skopan, počesan... Že takoj se je javil posvojitelj zanj, ki pa je moral čakati 10 dni, da je pes oddelal "karanteno". Ob posvojitvi, kot da ni šlo za istega psa, bil je tako umazan, smrdeč in zvozlan, da je bilo potrebno britje na nulo in po dvakratnem temeljitem kopanju je še vedno smrdel do neba. O psihičnih posledicah seveda ne vemo nič...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če okt 18, 2012 11:46 am

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Alexx je napisal/-a:Meni je pa - začuda :P - enkrat za spremembo celo jasno kaj želi Sleepy povedat...

SlikaAleluja , vsaj ena! Slika Svaki dan u svakom pogledu sve više i više napredujem! :yahoo:
:lol:

Alexx je napisal/-a:Bi pa - samo v svojem imenu - tole rekla:
Seveda je jasno kakšni so "pravilni" postopki pri "zavrženih" živalih... ampak - ko je taka žival fizično v mojih rokah in ko je na meni odločitev, da jo peljem v zavetišče (v tem primeru 90% v smrt), potem vsi "pravilni postopki" kar naenkrat nimajo smisla! Ker vsi žal vemo kaj je teorija in kaj praksa!
In se zavedam, da je to narobe (ker pač potem problema zavrženih živali ni)... ampak pač "gledam" s srcem... :(
... na posamezna mala drevesca... in včasih pozabim na gozd!

Ne, v bistvu je narobe to, da moraš nardit narobe (oz. mimo predpisov), če hočeš delat v korist živali. In potem pomagaš konkretni živali (oz. omejenemu številu njih), za ostalih xy, ki jih najdejo "povprečni" najditelji, se pa nič ne spremeni. In to res ne bi smelo bit okej!

visinnox je napisal/-a:Tudi sicer si lahko človek premisli. Veliko ljudi odda žival (saj psa itak MORAŠ v vsakem primeru oddati), potem jim je žal (še posebej, ko vidijo razmere) in žival posvojijo nazaj.

Ne, to ni res. Zakon ne loči najdbe zapuščene živali na pse in mačke. Je pa treba v sedmih dneh psa prijavit, če ni bil označen, mačk pa (še) ne.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 12:32 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

:truce:
Jst bi pa navodila... kako ravnati v primeru najdbe zapuščene (ne zavržene!, kot so me pikolovsko podučili, ker to baje ni termin, ki se uporablja v naši zakonodaji) živali, 1. mačke in 2. psa... da se ugodi zakonskim zahtevam... da se poskrbi za žival v njeno (maksimalno) dobro... da se ne ogroža svojih živali doma... pa še kaj, kar mi trenutno ne pade na pamet. Sej nisem glih od včeraj na sceni, pa za marsikaj vseeno ne vem, al sem pa že vedla nekoč, pa ne vem več, al se mi pa ne da vedet, ...

Ker mi je jasno, kaj želi sleepy povedat z vsem njenim pametovanjem, pa ne samo v tej konkretni temi. Se sicer ne strinjam z njenim načinom najbolj (al pa sploh ne), sporočilo je pa brez dvoma jasno. Pa verjetno ne samo meni, pa če ostali priznajo/te ali ne.
Ker, če nič drugega... me hudo moti, da večje kot imam srce, bolj tanko imam denarnico. Pa manj placa doma. Pa več dlak doma... :lol:

Bo pa po novem v avtu poleg transportnega boksa in pleničnih podlog tudi fotič, pa adresar z vsemi številkami občin in inšpektorjev, kar je možno skup spravit (če že kdo ima kak tak spisek... pretty plis!)... ker se pripravljam za maraton... ker men pa že ne bo kdo očital, da samo jamram! :P

Torej... je kje kak heroj? sleepy?? :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 12:46 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

sleepy je napisal/-a:
Alexx je napisal/-a:Meni je pa - začuda :P - enkrat za spremembo celo jasno kaj želi Sleepy povedat...

SlikaAleluja , vsaj ena! Slika Svaki dan u svakom pogledu sve više i više napredujem! :yahoo:
:lol:


No, meni pa še vedno ni. Ker NIKOLI NISMO ZGOLJ IN SAMO POBIRALI MAČK. Nikoli. Zato mi je tale nenadna kritika malo tako :O oz. sem mislila, da bi lahko v zvezi s tema dvema mucama in s podobnimi nekaj konkretnega naredili, pa nismo. Kolikor zdaj razumem, sem mislila narobe.

Drugače pa je MH opozarjala na problematiko mačk povsod in vedno, kjer je le lahko. In tudi tam, kjer ni lahko. :P Če je v eni od tem helena napisala, da pustimo vurs pri miru, ker trenutno nima ne volje ne energije za ukvarjanje z njim, je to pomenilo samo to, kar je napisala. Da helena tisti trenutek ni imela ne volje ne enrgije za ukvarjanje z Vursom. Če je mogoče tista izjava povzročila neko posploševanje, da nam pomembne stvari niso pomembne in bi samo pobirali in... Ma, za užaljen bit, prav res. :P

Sleepy, sama večkrat govoriš o maratonih. Torej?
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 12:57 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

no, tudi meni je nekako tako :O in se mi zdi, kot da si ti padla od nekod ravno take moment in ne veš, kaj smo delali do sedaj in delamo prav vsak dan, VSAK dan ( ne mislim na pobiranje mačkov, kar je v bistvu le stranski produkt našega dela).
In me precej iritira ko nekdo, za katerga sem menila, da ve kaj vsi skupaj TUKAJ počnemo, piše, kot da v resnici nima pojma in piše km dolge poste, ki se zdijo kot že tavžentkrat videno in prežvečeno.
In ja, je res nekako za užaljen bit. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če okt 18, 2012 1:05 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Joj, joj, joj... mene je kar groza... in vse to je povzročilo eno moje čisto nič hudega hoteče vprašanje, kako ločiš zavrženo/zapuščeno mačko od take zunanje, za katero pač lastniki slabo skrbijo...

Lejte, ful mi je žal in se opravičujem če je moje vprašanje sprožilo tole debato, res nisem hotela nikogar prizadet ali komu kaj očitat da kaj slabo ali narobe dela...
Vprašala sem pa čisto iz osebnega razloga, ker imam občutek da si enega "mojega" prostoživečkota "prisvajajo" v eni bajti dol po ulici in včasih izgine za par dni in potem mene skrbi če ga je povozilo, potem se pa samo pojavi lepo fajn rejen...

Res se opravičujem, nisem hotela nobenega žalit, no... :'( :'(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če okt 18, 2012 1:24 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Mačja mama, zakaj se pa ti sekiraš? :O
Ti si samo vprašala, svoje poste smo pisali sami. Jaz sem se tudi marsikaj naučila iz te debate in prepričana sem, da še kdo drug tudi,
v tem gotovo ni nič slabega :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če okt 18, 2012 1:27 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

MM, je ni debate na tem svetu, ki bi bila škodljiva, ti kar sprašuj :good:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če okt 18, 2012 1:54 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

slavica je napisal/-a:v tem gotovo ni nič slabega


Če bi pa zdej eni kr mal užaljeni bli... tega pa res nikoli nisem hotela, no... :(

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če okt 18, 2012 1:58 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Po mojem mnenju :truce: ni problem pobiranje mačk, ampak da te pobrane mačke niso nikjer evidentirane in se tako nikjer ne vidi, da so sploh konkreten problem. Me zanima, če ima Mačja hiša kdaj v prihodnosti namen postati zavetišče? Pa recimo glede na to, da je predpisano, da mora najditelj zapuščene živali obvestiti zavetišče v 24 (48?) ur od najdbe, ni v bisvtu tole pobiranje mačk pravzaprav kršitev zakona, če kasneje nikogar ne obvestite? A vas je že kdo prijavljal zarad tega oz. se je že našel kak inšpektor, da bi takole kaznoval dobre namesto slabih?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 2:01 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

MM, mislim, da noben ni užaljen zarad tvojega vprašanja.

Prišlo je do te debate, mogoče ne zadnjič, ziher ne prvič... "trigger" je pa lahko karkoli v bistvu. Tvoje vprašanje je bilo čist ok pomoje, saj ni vedno tako lahko vedt kako ukrepat, če vidiš mačko.


Zdaj sem pozabila, bo Sleepy vedla - ni treba zavetišča obvestit ampak lahko tudi veterinarja al koga že?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 2:19 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Nika je napisal/-a:Po mojem mnenju :truce: ni problem pobiranje mačk, ampak da te pobrane mačke niso nikjer evidentirane in se tako nikjer ne vidi, da so sploh konkreten problem. Me zanima, če ima Mačja hiša kdaj v prihodnosti namen postati zavetišče? Pa recimo glede na to, da je predpisano, da mora najditelj zapuščene živali obvestiti zavetišče v 24 (48?) ur od najdbe, ni v bisvtu tole pobiranje mačk pravzaprav kršitev zakona, če kasneje nikogar ne obvestite? A vas je že kdo prijavljal zarad tega oz. se je že našel kak inšpektor, da bi takole kaznoval dobre namesto slabih?



Obvestit je potrebno ali zavetišče ali veterinarsko organizacijo. Glede na to, da se zavetišča mačk otepajo in da še nisem doživela, da bi kljub temu, da zavetišče obvestiš ali da ti celo zavrnejo sprejem, kdo zapisal karkoli kamorkoli ali celo o tem vodil evidenco, ne vem v čem je sploh fora doslednega prijavljanja najdenih zavetiščem.

Ja, so nas že prijavljali in preganjali, vendar se je izkazalo, da za to ni nikakršne zakonske podlage in tudi ni sledila nikakršna kazen. Mene je prijavil celo nek predsednik nekega famoznega društva, ki mi je prej kar naprej sam turil mačke za namestitev.

Ja, MH namerava v prihodnjih letih v sodelovanju z še eno organizacijo tudi postati zavetišče, vendar bom ponovno povedala, da mačke niso za v zavetišče!
Za porihtat, potem pa ali v začasno ali prostoživečke ven. V zavetišče pa le minimalno število, kolikor se le da minimalno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če okt 18, 2012 2:34 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

helena je napisal/-a:Glede na to, da se zavetišča mačk otepajo in da še nisem doživela, da bi kljub temu, da zavetišče obvestiš ali da ti celo zavrnejo sprejem, kdo zapisal karkoli kamorkoli ali celo o tem vodil evidenco, ne vem v čem je sploh fora doslednega prijavljanja najdenih zavetiščem.


to se tud jst sprašujem, ja. tudi, če si občine beležijo prijave glede zapuščenih živalih, kdo pravi, da bo zaradi tega, ker vejo, da problem teh živali obstaja, kaj naredile v prihodnosti glede tega...


drugače pa ima pomoje naša oaza88 še največ izkušenj s prijavljanjem občini in zavetišču in lahko mogoče ona odgovori na vpršanje o pravilnem postopku ob najdbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če okt 18, 2012 2:36 pm

Re: Debata iz Dve izpod naliva

Meni pa se zdi tema kot odkrivanje tople vode.

Že samo iz spremljanja tega foruma, je mogoče razbrati, da se ne pobira živali naokoli in jih nalaga pri sebi doma, temveč:
- mamo mačko se vedno sterilizira, ne pusti se je, da koti naslednje leglo mladičev,
- izboljšuje se stanje tistih, ki ostanejo na terenu, prav tako so vse živali (prostoživeče
ali lastniške) S/K (s prostovoljnimi sredstvi ali sodelovanjem lastnikov),
- kadar je mogoče, se živali namešča v dogovoru s pristojnim zavetiščem,
- odlovi se celotne kolonije prostoživečih mačk in se jih S/K (s prostovoljnimi prispevki
ali sodelovanjem z zavetiščem, ko je to mogoče),
- vse živali se S/K in odda v preverjene domove,
- prijavlja se večje nepravilnosti, kjer se je jasno mogoče sklicevati na ohlapno spisano zakonodajo,
čeprav je za inšpektorje v veliko primerih še vedno zadoščeno zakonskemu minimumu,
- izobražuje se vse po spisku,
- in tako dalje.

Seveda pa vse našteto ne rešuje problema, da v VURSovih statistikah vse "štima", v realnosti pa ne.
Ampak najprej se je za vprašati, kaj so te famozne VURSove statistike, na podlagi katerih sklepajo,
da sistem deluje?

Razpolagajo vsaj z informacijami o številu sprejetih, številu oddanih, številu evtanaziranih (in kateri dan),
številu vrnjenih v okolj S/K, številu umrlih zaradi bolezni? Razporagajo s podatki, kakšna je smrtnost
mačk v zavetiščih in iz katerega razloga?

Če vseh teh podatkov nimajo, če jih zavetišča sploh ne vodijo in na VURSu posledično stanje ocenjujejo brez njih, potem nima vse prijavljanje in voženje živali v zavetišča z namenom, da predstavijo trden dokaz in številko v statistikah, realno gledano nobenega
smisla.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.