V središču

Pasemske mačke


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 5:44 pm

Re: Pasemske mačke

viewtopic.php?f=51&t=5568

Dajmo o teh dveh. Kam z njima? En je celo kao siamc. Kakšen predlog?
Catlady, debatira že debatira, ampak forumi so "Pomagamo živalim", ne pa "Jezimo preobremenjene ljudi, ki rešujejo življenja živali ki so produkt neodgovrnega lastništva" s temo o pasemskih mačkah. Čemu torej ta tema, še vedno nimam pojma čemu?
Hecamo se lahko v drugih temah, ki so temu namenjene, recimo naša spletna kavarna, pa bife, pa Duškota imamo...torej dajmo se hecat tam, ker meni še čisto malo manjka, da se bom začela fejst hecat v temi o pasemskih mačkah. :dash: :sweep: :witch: :shipwrecked: :coffeecup: :witchy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne jul 29, 2012 5:44 pm

Re: Pasemske mačke

Catlady je napisal/-a:Poleg tega je velika razlika med prodajo mačk in živino; mačke se povečini prodaja s pogodbami, po katerih jo je treba vrniti vzreditelju, če je iz kakšnega razloga lastnik ne more več imeti ipd, eni imajo v pogodbi celo zapisano, da lahko kadar se jim zahoče pridejo na obisk k novemu lastniku. No, to je moja razlaga, vzreditelji pač sami sebi neradi rečejo rejci.

Jaz pa mislim, da vzreja pasemskih mačk ne igra velike vloge pri tem, koliko je brezdomnih in zapuščenih mačk. Kdor si bo želel pasemsko mačko, jo bo tudi imel, pa tudi če samo zato, da ima pač rodovniško mačko in ker si to lahko privošči.

Živino naj bi se prav tako prodajalo s pogodbami. Dejavnost tako vzrediteljev psov in mačk kakor rejcev živine se običajno konča z dvema zadevama: ohranitev določene vzrejne linije in oplemenitenje le te in pa seveda prodaja in nakup.
Da ima večina ljudi neke živali za člane družine, druge pa za hrano in delovno silo, je pa - če smo povsem iskreni - popolnoma nerazumljivo in neopravičljivo.

Glede domnevne krivde vzrediteljev za polna zavetišča in brezdomne živali si pa še nisem na jasnem.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 29, 2012 5:49 pm

Re: Pasemske mačke

Glede na to, da Zakon o zaščiti živali govori o reji živali, bo najbrž to čisto utrezen termin. Če pa upoštevamo, da online verzija SSKJ za termin vzreditelj pravi, da je to lastnik psice... je pa uporaba termina rejec verjetno še bolj logična izbira.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14890

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 5:49 pm

Re: Pasemske mačke

Pasme služijo človeku. Interesa živali tu ni. Nobenega. Gre samo za enega od načinov, kako si človek podreja in izkorišča živali za svoje potrebe.

Kar se mene tiče, mi glede interesa živali pri pasemski sceni zadošča slika, kako veterinarka psu zdr... in nato psici vstavi seme. Fuj in fej, perverzno do amena. Dvakratno posilstvo in nič drugega, kar se mene tiče. :bad: :bad: :bad:

Helena :stop: , prav je, da se debatira.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 29, 2012 5:51 pm

Re: Pasemske mačke

Tko, malo za šalo pa še malo bolj zares ;)

vzréjanje -a s (ẹ́) glagolnik od vzrejati: vzrejanje prašiča / vzrejanje krav mlekaric

:bye:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 29, 2012 5:51 pm

Re: Pasemske mačke

meni so lepe vse mačke, kot so mi lepe tudi vse krave.
Vendar, odkar sem en mali kolešček v živalovarstvu in odkar se zavedam (pa verjetno sploh še ne v celoti), kako velika je problematika brezdomnih in /ali mučenih živali, sem proti vzreji t.i.pasemskih živali, kakršnekoli vrste. Tako zelo proti, da o tem še govorim težko, že tole sem komaj skupaj spravila brez da bi se mi znatno dvignil pritisk ali me sililo na jok.
Zato ne bom več nič pisala v to temo.
In da ne bo nesporazuma- niti malo ne obsojam nikogar, ki se navdušuje
nad perzijkami ipd. Saj so lepe, meni so tudi lepe. Ampak (žal) jih ne morem neobremenjeno občudovati in o njih razglabljati brez da bi pomislila na reveže. In si mislim, zakaj je bil un revež, ki smo mu zadnjič šteli vretenca na hrbtenici in tumorje v glavi toliko manjvreden, da še za jesti ni imel - ker nima rodovnika, ker je "grd" od stradanja in bolezni?

ZATO ne bom več nič pisala v to temo.
Seveda ima vsak pravico do svojega mnenja in moje je tako.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 29, 2012 5:53 pm

Re: Pasemske mačke

Catlady je napisal/-a:... vzreditelji pač sami sebi neradi rečejo rejci.

Meni pa prav dol maha kako sebi radi al pa neradi rečejo vzreditelji. Jaz jim rečem sužnjelastniki. Pa zdej?

8)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 5:56 pm

Re: Pasemske mačke

helena je napisal/-a:http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=51&t=5568

Dajmo o teh dveh. Kam z njima? En je celo kao siamc. Kakšen predlog?
Catlady, debatira že debatira, ampak forumi so "Pomagamo živalim", ne pa "Jezimo preobremenjene ljudi, ki rešujejo življenja živali ki so produkt neodgovrnega lastništva" s temo o pasemskih mačkah. Čemu torej ta tema, še vedno nimam pojma čemu?
Hecamo se lahko v drugih temah, ki so temu namenjene, recimo naša spletna kavarna, pa bife, pa Duškota imamo...torej dajmo se hecat tam, ker meni še čisto malo manjka, da se bom začela fejst hecat v temi o pasemskih mačkah. :dash: :sweep: :witch: :shipwrecked: :coffeecup: :witchy:


Res ni namen teme, da bi se kogarkoli jezilo. Tudi jaz se ukvarjam z zapuščenimi mačkami in iskanjem novih domov zanje, pa nisem zato jezna na pasemske mačke in njihove vzreditelje. Nimam pa nič proti temu, da slišim tudi drugačna stališča in argumente glede tega, tako pozitivna, kot negativna :)

Glede izraza pa kot sem rekla - velja za bolj pravilnega med vzreditelji samimi. Tudi pravilnik ZFDS govori o vzreji mačk. Lahko se prerekamo o tem, kakšna je dejanska pravilna slovenska terminologija, pa najbrž nima smisla.
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14890

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:01 pm

Re: Pasemske mačke

sleepy je napisal/-a:
Catlady je napisal/-a:... vzreditelji pač sami sebi neradi rečejo rejci.

Meni pa prav dol maha kako sebi radi al pa neradi rečejo vzreditelji. Jaz jim rečem sužnjelastniki. Pa zdej?

8)


:goodpost:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:25 pm

Re: Pasemske mačke

Tako malo mimo grede. :P
Tudi jaz poznam veliko rejcev.
Ampak tista, pri kateri sem posvojila Tracy, se mi zdi, da ima res zelo rada njene muce. Kupuje jim le RC Maine Coon. Kolikor sem bila pri njej in kolikor mi je pravila, je večino dneva z mucami(upokojena je). Muce so ob lepih, sončnih dnevih zunaj(v ograjenem travniku, pod njenim nadzorom).
Želim pa poudariti, da je ona edina vzrediteljica, ki se mi je res zdela vredu.
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:26 pm

Re: Pasemske mačke

Catlady je napisal/-a:
helena je napisal/-a:http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=51&t=5568

Dajmo o teh dveh. Kam z njima? En je celo kao siamc. Kakšen predlog?
Catlady, debatira že debatira, ampak forumi so "Pomagamo živalim", ne pa "Jezimo preobremenjene ljudi, ki rešujejo življenja živali ki so produkt neodgovrnega lastništva" s temo o pasemskih mačkah. Čemu torej ta tema, še vedno nimam pojma čemu?
Hecamo se lahko v drugih temah, ki so temu namenjene, recimo naša spletna kavarna, pa bife, pa Duškota imamo...torej dajmo se hecat tam, ker meni še čisto malo manjka, da se bom začela fejst hecat v temi o pasemskih mačkah. :dash: :sweep: :witch: :shipwrecked: :coffeecup: :witchy:


Res ni namen teme, da bi se kogarkoli jezilo. Tudi jaz se ukvarjam z zapuščenimi mačkami in iskanjem novih domov zanje, pa nisem zato jezna na pasemske mačke in njihove vzreditelje. Nimam pa nič proti temu, da slišim tudi drugačna stališča in argumente glede tega, tako pozitivna, kot negativna :)

Glede izraza pa kot sem rekla - velja za bolj pravilnega med vzreditelji samimi. Tudi pravilnik ZFDS govori o vzreji mačk. Lahko se prerekamo o tem, kakšna je dejanska pravilna slovenska terminologija, pa najbrž nima smisla.


Sem že ene dvakrat napisala vprašanje, na katerega me res zanima odgovor. zakaj tema o pasemskih mačkah z limanjem slikic različnih pasme...ipd? Misliš, da jih ne poznamo ali za izobraževalne namene (če ja, kakšne vrste izobraževalnih namenov?) ali kr tko, ker je pač nedelja popoldan in dolgčas?
Nihče ni jezen na pasemske mačke in njihove vzreditelje, kje le si to prebrala? Meni se to preprosto en mal gravža zadnje čase, ampak kot že rečeno je to samo moje osebno mnenje in občutenje.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:37 pm

Re: Pasemske mačke

Zaradi debate, ker mi je zanimivo slišati različne poglede na to in tako velikokrat tudi marsikaj novega izvem. Je res treba razpravljati o tem, čemu tema? Mislim, saj te noben ne sili komentirati, če ti ni do tega in te tema jezi, če ti pa je, pa lahko pišeš kar hočeš. In zakaj se ne bi lepilo slikic pasemskih mačk, če pa je to tema o pasemskih mačkah?
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:39 pm

Re: Pasemske mačke

Čemu tema, še vedno ne vem? Lahko pa napišeš da mi ne boš odgovorila in bom nehala spraševat.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:41 pm

Re: Pasemske mačke

Catlady je napisal/-a:Zaradi debate, ker mi je zanimivo slišati različne poglede na to in tako velikokrat tudi marsikaj novega izvem.

Saj sem ti odgovorila :)
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:43 pm

Re: Pasemske mačke

Nič mi nisi odgovorila. Zaradi debate o čem in poglede o čem? O pasemskih mačkah tako na splošno?

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:45 pm

Re: Pasemske mačke

Ja o pasemskih mačka seveda, o čem pa drugem :D
We got rid of the kids. The cat was allergic.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:48 pm

Re: Pasemske mačke

No, odgovarjaš tako kot naši politiki približno. Odgovoriš brez odgovora.
Je ok, me ne zanima več, ker očitno ne razumeva kaj prva sprašuje in kaj druga odgovarja in obratno. Želim prijetno debato o lastnostih pasemskih mačk še naprej. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 6:55 pm

Re: Pasemske mačke

Mislim ne vem no, meni se pa zdi, da sem ti že več kot enkrat jasno odgovorila na tvoje vprašanje, čeprav se mi zdi, da bi moral biti odgovor nanj samoumeven.
To je tema o pasemskih mačkah, sem naj se piše vse, kar se tiče pasemskih mačk - vaši pogledi in mnenja glede vzreje in vzrediteljev, če jih imate radi, katere so vam najljubše, če imate kakšno, kako to da ste se odločili za pasemsko mačko... Pač o pasemskih mačkah na splošno in podrobno, kakor kdo želi.
We got rid of the kids. The cat was allergic.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne jul 29, 2012 7:28 pm

Re: Pasemske mačke

Menim, da ta forum ni najbolj primerno mesto za izmenjavo takih mnenj, kakršna pričakuješ, ker je namenjen pretežno pomoči živalim, ki so je hudičevo potrebne. Na spletu imaš veliko mest, kjer je moč najti aktivno izmenjavo vseh možnih podatkov, izkušenj, nasvetov in tudi oslarij v zvezi s pasemskimi živalmi. Tule se mi enostavno ne zdi pravi plac, res ne.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21706

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 29, 2012 7:32 pm

Re: Pasemske mačke

moksa je napisal/-a:Menim, da ta forum ni najbolj primerno mesto za izmenjavo takih mnenj, kakršna pričakuješ, ker je namenjen pretežno pomoči živalim, ki so je hudičevo potrebne. Na spletu imaš veliko mest, kjer je moč najti aktivno izmenjavo vseh možnih podatkov, izkušenj, nasvetov in tudi oslarij v zvezi s pasemskimi živalmi. Tule se mi enostavno ne zdi pravi plac, res ne.


No, to sem mislila.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.