V središču

Pasemske mačke


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če avg 02, 2012 4:18 pm

Re: Pasemske mačke

Catlady je napisal/-a:

Moje mnenje je, da pasemska vzreja in problematika zapuščenih mačk nista povezana. Zato, ker še nisem videla zapuščene pasemske mačke pri nas. Zato, ker tisti ljudje, ki se odločijo za nakup pasemske mačke, običajno s tem ne jemljejo doma zapuščeni mački, ker se zanjo ne bi odločili. Zato ker realno gledano ne vidim možnosti, da bi svet lahko obstajal brez pasemske vzreje in menim, da bi se z vsakršno prepovedjo ali kaj podobnega vse skupaj le še poslabšalo. Tako jaz mislim in dopuščam možnost, da kdorkoli drugače razmišlja.


Če še nisi videla pasemske zapuščene mačke imaš tu eno najdeno visoko brejo...viewtopic.php?f=50&t=2502&hilit=pippa

Nika je napisal/-a:
Kolikor vidim, so živali iz juge samo luškani mali cefizeljčki, zelo zanimivo da tam nimajo zapuščenih NO-mix variant. Ali so mali cefizeljčki pač edini obstoječi, ki rabijo nov dom?


Nika, sta to lušna mala cefizeljčka? Meni vsaj ena sliči na NO mixa, če si že izpostavila točno ta mix... :rolleyes: viewtopic.php?f=50&t=4559&start=100

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če avg 02, 2012 5:27 pm

Re: Pasemske mačke

moksa je napisal/-a:[quote="Catlady"
Ne vem, mislim jaz pasemske vzreje ravno ne častim in nasploh ne maram primerjati med sabo živali in ljudi.


V tem tiči keč vseh "krivic" (morala bi sicer uporabiti bolj hard besedo), ki jih ljudje povzročamo drugim živim bitjem. Mi smo neprimerljivi. Mi lahko tisto, česar drugi ne smejo. Mi odločimo, česa so drugi zmožni in nezmožni. Mi smo pravzaprav alfa in omega.
Ne oddaljujem se od teme, brez skrbi. Samo srž izpostavljam.[/quote]


(nekaj mi čudno citira, do tega oklepaja je moksino pisanje)

Tudi jaz vidim tukaj bistvo vsega. Da je večina ljudi (pa četudi "samo" podzavestno) prepričana, da so NAD vsem.
Nismo nad vsem.Živali so samo drugačne od nas in zaradi tega niso manj vredne.
Tako razmišljanje in posledično ravnanje, kot da smo sami na tem planetu in da lahko delamo, kar hočemo, nas itak pelje
v uničenje in mogoče to niti ni več tako daleč, kot bi nekateri radi verjeli. Če ne tiščiš glave v pesek, lahko iz vsakodnevnih
novic razbereš, kaj se dogaja s tem planetom in kam gremo.
Močno si želim samo to, da bo preživela kakšna živalska vrsta in da to nikoli ne bo več najbolj kruta,egoistična,narciosidna
in nevredna tega planeta - človek.
Morbidno? Mogoče, zato pa nič manj resnično, samo spremljati je treba, kaj se dogaja po svetu.

Mogoče še nekaj bolj "lahkotnega" - mislim, da sem odkrila smisel te teme :teasing: : kakšna so mnenja in osnovni pogledi na živali članic in članov
tega foruma. Hmmm, samo nobeno mnenje ni bilo presenečenje, vsako je bilo bolj ali manj pričakovano glede na to, kdo piše.
Na evo, pa je šel smisel :scratch: :mocking:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če avg 02, 2012 5:33 pm

Re: Pasemske mačke

Presrečna ko vidim da nisem čudak, če zagovarjam da nismo mi nič več od živali. <3 No, razen da smo za razliko od živali, mi odgovorni za njih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če avg 02, 2012 5:56 pm

Re: Pasemske mačke

rozika je napisal/-a:Presrečna ko vidim da nisem čudak, če zagovarjam da nismo mi nič več od živali. <3 No, razen da smo za razliko od živali, mi odgovorni za njih.


:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če avg 02, 2012 6:07 pm

Re: Pasemske mačke

Takole: temo sem iz foruma Mačke prestavila v Debate. Mislim, da sem bolj paše.

Lepo bi prosila vse, da se nehate spraševati o pomenu te teme. Tema je namenjena debati o pasemskih mačkah.

Tema zaenkrat ne bo izbrisana in ne bo zaklenjena. Tema v ničemer ne krši pravil forumov Pomagamo živalim. Trenutno ne obstaja lista prepovedanih tem. Neprimernih oz. prepovedanih vsebin, razen oglaševalskih, zaeenkrat ni, neprimerna je lahko le forma. Če/ko se bodo pravila spremenila, pa se lahko uvede seznam motečih in s tem prepovedanih vsebin. Svoje predloge lahko podate v "Predlogi, pohvale, graje." Osebno upam, da do takšne črne liste tabu tem ne bo prišlo. Če pa bo, vas lepo pozdravljam in se poslavljam.

Poskušam razumeti vse ogorčenje ob odprtju te teme, se pa z njim ne strinjam. Tema ni bila zastavljena provokativno, pač pa je že v začetku Catlady problematizirala sceno pasemskih mačk. Tudi s slikami genetskih okvar in s prej/potem slikami pasem. Tako ali drugače pa nobena provokacija sama po sebi nikoli ne doseže namena. Šele odziv nanjo je tisti, ki jo kot provokacijo udejanji.

Debatirali smo že o zunanjem oz. kombiniranem bivanju, pa o pasjih razstavah, pa o sterilizaciji in kastraciji nasplošno in o tisti zgodnji, pa o posvojitvah posebnih muc... Tudi o rejcih pasme mačk je že bila odprta tema, pa ni povzročila nobenega preplaha. http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=39&t=2459

Morda prav zdaj nekdo v iskalnik vpisuje pojem "pasemske mačke", ker razmišlja o nakupu le-te in ga bo zaneslo v to temo. Morajo res vsi že po defoltu razumeti naše ogorčenje nad pasemsko sceno, ali ga je bolje argumentirano predstaviti? V katerem primeru je večja možnost, da si bo omenjen morebitni iskalec podatkov premislil in raje posvojil, kot kupil?
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če avg 02, 2012 6:25 pm

Re: Pasemske mačke

In spet naša Renata, ki ne govori veliko, ko pa se oglasi, vsaj po mojem mnenju vedno pove pravo stvar in s pravimi besedami. :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če avg 02, 2012 6:35 pm

Re: Pasemske mačke

Ja, včasih pozabimo (tudi jaz :girlblush: ), da nismo nekje na privat debati, ampak ta forum berejo tudi gosti.
In če bodo tukajšnji zapisi vsaj enega prepričali, da rajši posvoji brezdomneža kot kupi pasemsko žival, je
namen "Pomagamo živalim" dosežen :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če avg 02, 2012 6:44 pm

Re: Pasemske mačke

Načeloma se strinjam z Renato, ne pa čisto v celoti, morda pa kdo, ki je želel temo zaradi pasem, bo prebral celo in se zamislil ali je to res tisto, kar išče.. Koliko kolegov sem jaz poznala, ki so iskali pasemskega psa pa so si potem na koncu, po vseh debatah in argumentih premislili in si polepšali življenje s "čistokrvnim fužinskim setrom".

Glede tega, da je tema čisto primerna za debatiranje in glede na to, da se takšna tema sploh odpira.. Ne vem.. Jaz še vedno mislim, da ni čisto nedolžna in da zagovarjanje vzrediteljev in stroškov ne spada sem.. Naj se predstavi pasma (če se že mora) in to je to.. Naj ohajo in ihajo tisti, ki jim to paše gledat, naj se pa ne izpostavlja pasemskih živali kot nekaj več kot mešanci, ker če smo čisto iskreni, so ČISTO VSE pasme nastale (in se izpopolnjevale) iz mešanja različnih mešancev, kar pomeni, da smo nekatere mešance pač ljudje dobro "zapakirali" in jih sedaj služimo z njimi.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če avg 02, 2012 8:54 pm

Re: Pasemske mačke

:shipwrecked: :sunny:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če avg 02, 2012 8:58 pm

Re: Pasemske mačke

Sam čekiram kolk gostov se hitr zgrne v to temo, ko se oglasim v njej. :D :P :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če avg 02, 2012 9:41 pm

Re: Pasemske mačke

:D :D ;)
To err is human, but to get even? THAT is divine.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če avg 02, 2012 9:49 pm

Re: Pasemske mačke

helena, to je vse dobronamerno. V nasprotnem primeru se čez kak dan ali teden ne bodo mogli pojaviti prispevki, ki se začnejo nekako takole: "opozorjena sem bila, da se ponekod na spletu dogajajo verbalni pogromi nad vzreditelji in njih rodovniških živali..." :angel:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če avg 02, 2012 10:24 pm

Re: Pasemske mačke

:angel: :D Še dobr, da nas majo in fajn da jih mi nimamo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe avg 03, 2012 7:24 am

Re: Pasemske mačke

*šiva* je napisal/-a:Načeloma se strinjam z Renato, ne pa čisto v celoti, morda pa kdo, ki je želel temo zaradi pasem, bo prebral celo in se zamislil ali je to res tisto, kar išče.. Koliko kolegov sem jaz poznala, ki so iskali pasemskega psa pa so si potem na koncu, po vseh debatah in argumentih premislili in si polepšali življenje s "čistokrvnim fužinskim setrom".

Glede tega, da je tema čisto primerna za debatiranje in glede na to, da se takšna tema sploh odpira.. Ne vem.. Jaz še vedno mislim, da ni čisto nedolžna in da zagovarjanje vzrediteljev in stroškov ne spada sem.. Naj se predstavi pasma (če se že mora) in to je to.. Naj ohajo in ihajo tisti, ki jim to paše gledat, naj se pa ne izpostavlja pasemskih živali kot nekaj več kot mešanci, ker če smo čisto iskreni, so ČISTO VSE pasme nastale (in se izpopolnjevale) iz mešanja različnih mešancev, kar pomeni, da smo nekatere mešance pač ljudje dobro "zapakirali" in jih sedaj služimo z njimi.

:goodpost:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po avg 06, 2012 11:33 am

Re: Pasemske mačke

Jaz sem si nekoč strašno želela birmanko ... Pa sem jo "imela" (še posebej posebno, želvasto! ;) ). Sem si želela tudi rusko modro mačko. Evo jo! Siamko? Perlica, še bolj pa njena sestrica Soul ... Seveda pa mi zdajle v naročju prede moj ljubi miks med vsemi gozdnimi divjakinjami, kar sem si jih kdaj želela, za ovinkom pa lenari pravi domači bombajček. Kaj še rabiš lepšega? :P

Enostavno: dokler obstajajo zapuščene muce, bom posvajala ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Prejšnja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.