V središču

Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej


Moderator: renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor To jul 24, 2012 9:09 am

Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Pozdavljeni!
:D Pišem vam danes, ko sem se malo pomirila po nedeljski policijski akciji reševanja našega ugrabljenega mačka, ki smo ga iskali 5 dni. :clap: ki ga je pri nas na Grbini ukradla ena nora zenska(ujela ga je z ŽIVOLOVKO). Po nori detektivski akciji smo ga le našli, s pomočjo moje vztrajnosti. Ženska je hodila pri nas na Grbini v Estopark na jogo in se je prepričala, da je z meditacijo priklicala našega Belino k sebi, ker naj bi bil to njen izgubljeni muc... nato ga je najprej opazovala 14 dni in ga potem ujela z živolovko ( z njo je bila še ženska iz tega društva, sploh ne morem verjeti, da ni opazila, da je nekaj tukaj hudo narobe). No potem je bil Belina s pomočjo dveh super policistev rešen iz njenega stanovanja (ki je spominjalo na skladišče in hkrati oltar hare krishne, kjer bivalne okoliščine niti za mačka niso primerne), s tem da je gsopa policistom vztrajno trdila, da je to njen maček, ker je vegetarjanec, hkrati pa povedala, da se bomo vse dogovorili po njenem dopustu, saj gresta zdaj z mačkom skupaj na taborjenje in nam pokazala tudi mini iglujček za mačka!!! vse te podrobnosti vam namreč govorim, ker rabim vašo pomoč, kako naprej, ker imam opravka s psihično zelo moteno osebo in ja, vem, da mi boste povedali, da se to ne bi zgodilo, če bi šlo za notranjega mačka , a naš muc je star že ca.10 let in sva ga posvojila skupaj s stanovanjem in pač spi pri nas v postelji, čez dan pa gre po Grbini. Mačka sem danes, preden smo ga sploh spustili vn, čipirala, včeraj smo ga imeli cel dan doma, da je prišel k sebi. Zdaj pa moje vprašanje, kaj sploh narediti, ovadbe nisem dala, ker sem videla, da gre za psiho žensko, sam zdaj se bojim, da ne bo babnca spet šla na jogo in vidla Belino pri nas na Grbini in ga spet vzela. A nej ji zagrozim?? Od vseh zavrženih muc, mladičev itd... je ženska ukradla našega mačka! Najraje bi jo imenovala po imenu in priimku, saj je povedala, da je tudi članica društev, ker to, kar sem doživela ob iskanju, ne bi privoščila nikomer!!! :dash: sem mislila, da ji napišem kar iz naše odvetniške pisarne en dopis, ali je najbolje, da jo kar po domače nahrulim in "prestrašim", ker v nedeljo sem bila preveč v šoku, da bi sploh še kaj komunicirala :dash: za vaše mnenje vam bom hvaležna in vas lepo pozdravljam!

Nina
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jul 24, 2012 9:36 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Zakaj pa mačku dovolite nekontrolirane izhode?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jul 24, 2012 9:44 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Žal mi je za tole negativo, ampak haloooo? Odvetniki, policaji in grožnje? Namesto da bi imela svojo žival pod kontrolo, če te zanjo skrbi in ji želiš najboljše? :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To jul 24, 2012 9:57 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Če se ne motim, je to tale muc? viewtopic.php?f=39&t=4783

Morda bi res poskusili ograditi atrij in omejiti njegovo gibanje?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To jul 24, 2012 9:57 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Temo sem prestavila v Debate, saj nima neposredne zveze z Mačjo hišo.

Osebnih podatkov ne smeš objaviti in tudi res ne razumem, kako bi objava teh kakorkoli pomagala.
Če je gospa članica živalovarstvenega društva, se morda z dopisom obrneš na društvo.
Ti pa tudi jaz svetujem, da poskusiš imeti Belino samo notri.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor To jul 24, 2012 10:07 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Helena, maček je star ca. 10 let, midva ga imava 4 leta, ko sva se vselila v tole naše stanovanje in sva ga posvojila in vzljubila in ga imava zelo zelo zelo rada. Pred tem je maček vedno hodil naokoli in takemu mucu po tolikih letih ne moreš prepovedati, zdaj pa več nikoli ne boš šel ven, sploh ker živiva v pritričnem atrijskem stanovanju, ki je tudi zelo odprto in bi to pomenilo, da bi enostavno vsakokrat, ko bi se odprlo kjerkoli katerokoli okno (saj segajo vsa do tal, u bistu so to vrata), nekdo moral mačka držati, da se ne izmuzne, razen če bi imeli vse vedno zaprto in bi okna odpirali samo na kip, sploh pa ne vem, zakaj to pišem in neki prepričujem, ker jaz tukaj nisem naredila nič narobe in verjemite, da če bi se to vam zgodilo (se vam pač ne more, ker nimate zunanjih muc), ampak tudi če, bi takšno žensko s hlač stresli. :bad: Povedala sem vam zgodbo in prosila sem vam sam za vaš nasvet? mačka pa žal ne morem imeti zaprtega notri, zaradi ene psiho ženske.
Kljub vsemu hvala in brez zamere pa lep pozdrav! Nina
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jul 24, 2012 10:10 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Najbolje, da se posvetuješ s policijo, kako in če sploh kaj ukrepati.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jul 24, 2012 10:17 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Nina, tukaj ti nihče nič ne zameri (in upam, da tudi ti ne ;) ), ampak to je pač najbolj očiten nasvet, kaj narediti, da bo muc na varnem. Bistveno drugačne odgovore tukaj težko pričakuješ, ker nas večina zagovarja notranje življenje mačk. Če bi katera od mojih muc nekako prišla ven na ulico, si iskreno fejst želim, da bi jo kdo pobral in odnesel na varno, po možnosti do veterinarja prebrat čip. :angel:
Želim ti, da najdete čimboljšo rešitev, da bo muc na varnem, vaše življenje z njim pa čim lepše in mirno. Pa poročaj, kako ste zrihtali.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To jul 24, 2012 10:30 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Ker si je gospa za ulov morala izposodit živolovko verjetno pri kakšnemu društvu, ti res svetujem, da se obrneš na lokalno društvo in pozanimaš, ali so oni posodili živolovko. Povej jim kaj se je zgodilo, pa da je muc čipiran in si ti njegova lastnica ter se bojiš, da se zna zgodba ponovit.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor To jul 24, 2012 10:43 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Se strinjam z renato, obrni se na društvo in jim vse lepo razloži. Po moje bi se poskusila pogovoriti tudi z gospo, sicer na lep način, ampak naj bo v tvojih besedah tudi "malce grožnje". Če je z njo vse v redu, bo mogoče zaleglo, če pa psihično res ni čisto OK, tudi policija ne bo kaj prida pomagala. Me pa malo moti, da si omenjala hare krišno in podobne stvari. Če gospa misli drugače kot ti in večina ljudi, še ne pomeni, da z njo ni vse v redu,in da tako okolje za mačka ni primerno. Če bi poslušala ljudi, ki jim živali niso najbolj pri srcu, smo tudi mi vsi malo "čudni".
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jul 24, 2012 10:46 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

podpis, scarecrow!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To jul 24, 2012 11:08 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Žival je pravno gledano stvar. Torej je kraja živali enako kot kraja kakega drugega tvojega predmeta. Ker je maček bil zunaj in ker na njem ne piše, čigav je, se verjetno policija ne bo odločila za kazenski pregon. Še posebej, ker maček ni bil mučen. Tudi če tožiš, je vprašanje, kakšen bi bil izid, verjetno premosorazmeren s ceno odvetnika.

Ne glede na mačkovo starost in njegove psihofizične potrebe, si mu dolžna zagotoviti varnost. Ki mu je ne, ker trdiš, da mu je ne moreš. Kaj bi potem rada? Odgovorna si sama. Kaj ti pomaga, če bi žensko iz hlač stresla? Bo prišla pa druga in tretja,...

Če meni uide maček vem, da sem za njegovo usodo izključno sama odgovorna. Pa če ga povozi avto, ubije lovec ali raztrga pes. Nikogar od naštetih ne morem kriviti za smrt svojega mačka, le sebe. In to že vnaprej vem. Sprijazni se tudi ti ali pa zagotovi mačku varnost. Kakor veš in znaš.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jul 24, 2012 11:15 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Ampak maček je čipiran. Torej takorekoč na njem piše, čigav je. :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor To jul 24, 2012 11:18 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

jaz nimam nič proti nobeni veri, sam če bi vi prišli v stanovanje te gospe, bi vam bilo vse jasno, da gre tukaj za osebo s hudo psihično motnjo kopičenja stvari v stanovanju,saj ne veš, kje je kuhnja, kopalnica, dnevna soba...sam oltar s prižganimi svečami na parketu sem videla (kar me je še bolj presrašilo) pri čemer se je potem očitno ženska za reševanje svojih težav obrnila na vero in če se mene vpraša, se ji je še bolj strgalo, ampak jaz nisem strokovnjak, ki o tem odloča... sem bila pa v šoku... aja gospa je bila prepričana, da je mačka priklicala do sebe preko meditacije in omenjala je tudi neko molitev, ki je nisem razumela...in če bi bilo po moje, bi ji v tistem trenutku, ko sem videla Belino pri nej v fletu glavo utrgala!, ampak tega nisem smela, ker smo bili v njenem stanovanju in je tudi uporaba sile kaznivo dejanje, čeprav sem želela obvarovati svojega mačka!!! sploh ko mi je začela govoriti, da je maček vegetarjanec in da mi to ne razumemo in naj gremo raje iskati svojega mačka, kot pa jo tukaj nadlegujemo, saj gre ona z njim za 14 dni taboriti!!!!
Moram posikati žensko, ki ji je pomagala in prinesla živolovko, baje da je bila zraven, ko sta lovili Belino, morda jo bo ona probala prepričati, ker jaz sem prepričana, da ženska ne bo odnehala in bo spet želela vzeti Belino.

ja vem, povedali mi boste, da ga moram imeti notri, a to ni mogoče, razen če iz atrija naredim eno veliko kletko, to bi morda zaleglo, sam ne vem, kaj bi na to rekel moj najemodajalec...no thanx za vse in bodite fajn! Nina :)
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor To jul 24, 2012 11:32 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Obrni se na društvo res, mogoče bo pomagalo, če jo tudi oni posvarijo. Drži, da mačka ne moreš po toliko letih navajenosti na zunanje-notranje bivanje sedaj kar zapret. Bodi zelo pozorna, da je vsak dan doma, v kolikor ga ni kot ponavadi pa preveri takoj pri tisti ženski. To bi bil moj nasvet, pa srečno.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor To jul 24, 2012 11:38 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

ja muc je čipiran! jah nič, se moram sprijazniti s tem, da norost ne pozna meja, pa da se ob vsakem trenutku lahko nekaj zgodi, če ima maček zunanje izhode :girlsad: sej bi tej gospe, da bi se mal pomirila, dala enega muca iz treh legel, ki jih sosedove muce skotile na našem vikendu (pa naj se tukaj pohvalim, da smo jih od 13 že 7 oddali in vse S/K - hvala bogu je bilo večina muckov)... ampak se ji sploh ne upam, dati mačka, zdaj ko sem jo spoznala, sploh ker meni, da gredo lahko mački tudi na taborjenje...
evo mal sem vam pojamrala...:-)



taperverčki je napisal/-a:Ampak maček je čipiran. Torej takorekoč na njem piše, čigav je. :scratch:
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 53

Pridružen: Pe feb 04, 2011 6:09 pm

Odgovor To jul 24, 2012 11:53 am

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Hvala Patricija, bom poklicala Mačjelovko, morda mi bodo tam pomagali, bom pa pozorna vsekakor, upam, da je vseeno gospa šla za 14 dni na taborjenje (brez mačka), da bo malo miru. :girlsad:

Patricija je napisal/-a:Obrni se na društvo res, mogoče bo pomagalo, če jo tudi oni posvarijo. Drži, da mačka ne moreš po toliko letih navajenosti na zunanje-notranje bivanje sedaj kar zapret. Bodi zelo pozorna, da je vsak dan doma, v kolikor ga ni kot ponavadi pa preveri takoj pri tisti ženski. To bi bil moj nasvet, pa srečno.
Life was much simpler when Apple and Blackberry were just fruits.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To jul 24, 2012 12:47 pm

Re: Ugrabitev muca - muc najden - kako naprej

Ostalega ne bom komentirala, samo glede "atrijske kletke" - tudi če je maček bil toliko let tudi zunanji, bi mogoče lahko postal
izključno notranji brez prevelikih travm. Ne moreš vedeti, dokler ne poskusiš. Nekateri po več letih brez večjih pretresov komot postanejo
samo notranji, pri nekaterih pa to nikakor ne uspe, tudi če so bili zunanji veliko manj časa. Odvisno od karakterja.

In ne, ni potrebno narediti kletke. Zadostujejo ena zamrežena vrata, da se lahko zrači brez bojazni, da bi maček ušel. Mreža se lahko
pritrdi na okvir in s patenti pritrdi na tak način, da se odpira kot vrata. To ima doma moja mati, home-made za nekaj deset eur in je zelo
učinkovito. S tem ne posežeš bistveno v samo stanovanje, z lahkoto se tudi odstrani, če bi se selila.

Na zračenje na tak način in pazljivost, da se maček ne izmuzne, ko greš ven, se da hitro navaditi. Vsi, ki imamo (tudi) izključno notranje muce,
smo se na to navadili in ni to nobeden ogromen projekt, pač pa nekaj, kar ti zelo hitro postane samoumevno.

Če pa že vnaprej vidiš to kot nekaj ogromnega in neizvedljivega, pa ne morem pomagati. Tudi sama sem bila najemnik pa ne samo v enem
stanovanju, se da marsikaj, sploh če se lastniku razumno pojasni in pokaže, da ne delaš škode, da se okvir v primeru selitve lahko enostavno odstrani, tisti dve luknji
pa malo zagipsata in prebelita, še videlo se ne bo, da je bilo kdaj kaj tam. Itak večina najemnih pogodb vsebujeo klavzulo, da moraš stanovanje predati
v enakem stanju, kot si ga prejel, zato res ne vidim problema.

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.