V središču

Lovci


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po mar 05, 2012 5:08 pm

Re: Lovci

Ma, ... kako močno se trudim, da ne bi uporabila kakšnih res močnih besed. Ker se nočem spustit na njihovo raven, res ne.
:dash: :dash:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po mar 05, 2012 5:13 pm

Re: Lovci

No, moj stric je bil lovec 45 let vse do svoje smrti in kar se tiče odnosa do živali ni bil vreden da ga pes poščije (je izjavila njegova mama, moja babi), do ljudi pa ne kaj dosti drugačen. Deloholik, ki je svoje frustracije sproščal na jagi ob koncih tednih, ko je nabasan ubijal živali. Ga je pa bilo vse polno besed o tem, kako je on lovec zaradi pomoči tem istim živalim, bil je tudi izjemno spoštovan med solovci.
In približno tako je moje mnenje o vseh lovcih, v življenju mi še ni uspelo srečat kakšnega, ki bi bistveno odstopal od opisa mojega strica.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Po mar 05, 2012 6:38 pm

Re: Lovci

renata je napisal/-a:BB je dr.vet med.


A ni to veterinarska izobrazba? :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po mar 05, 2012 6:52 pm

Re: Lovci

A če kažeš s prstom na drug izrojen sistem, potem prvi izrojen sistem ni več pokvarjen, ali kaj?

A sem kje rekla, da je VURS delujoč sistem? Noben sistem, kjer ima inšpektor tako avtonomijo, da lahko npr. sprejema kuverte in spregleda ohoho grehov zavetišču, ni primeren zgled. In če bi mi nekdo rekel, da so bolj ali manj vsi inšpektorji poden od podna, bi se strinjala. Večina se trudi, kako bi naredili čim manj, štejejo dneve do penzije in boli jih za živali. Ko/če bodo inšpektorji morali odgovarjati za svoje delo tudi na kakšnem sodišču in bodo za malomarnost kaznovani, se bodo prekleto trudili probleme reševati tako, da bo njihova odločitev tudi objektivno zdržala.

Še vedno pa trdim, da ni ok, če o življenju in smrti (predvsem o slednjem) odloča nekdo, ki mu je dejavnost za prosti čas pobijanje.
Bolj ustrezna primerjava se mi zdi odlov mačk: to delam(o) prostovoljno in ni potrebna veterinarska izobrazba. O tem, katera prostoživečka je bolna in katera ne bo prišla nazaj na lokacijo, pa odloča veterinar. To delam, ker verjamem, da gre za splošno korist živali. Tisti trenutek, ko bi mi nekdo dal v roke moč odločanja o življenju živali, to ne bi bilo več delo za dobrobit živali. Da bi v prostem času ljubiteljsko pobijala živali, je zame nepredstavljivo.

In trofeje oz. "dokaz učinkovitega gospodarjenja z naravo" ( :bad: ) gor ali dol: pobijanje kapitalcev ni ohranitvi naravnega ravnotežja v nobeno korist. Hudo motenim osebkom pa je v velik ponos, kot kažejo številne fotografije.

Priznam, lovce preziram. Do te mere, da zapustim lokal, če vanj pridejo lovci. Ko ne bodo delovali kot mafijsko združenje, kjer "ni važno kaj delaš, ker se med brati ščitimo", ko bodo začeli delovati v smeri večje etičnosti, strokovnosti, profesionalizacije in sankcioniranja kršiteljev, takrat bo njihov ugled morda kaj drugačen, do takrat pa bodo v očeh "butaste javnosti", kot si se se izrazila, ostali golazen, poden človeške družbe. In za to so si krivi izključno sami.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po mar 05, 2012 7:16 pm

Re: Lovci

:goodpost:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To mar 06, 2012 7:18 pm

Re: Lovci

mateja je napisal/-a:A če kažeš s prstom na drug izrojen sistem, potem prvi izrojen sistem ni več pokvarjen, ali kaj?


In trofeje oz. "dokaz učinkovitega gospodarjenja z naravo" ( :bad: ) gor ali dol: pobijanje kapitalcev ni ohranitvi naravnega ravnotežja v nobeno korist. Hudo motenim osebkom pa je v velik ponos, kot kažejo številne fotografije.


Ne vem od kod si taprvo pobrala, vem da jaz nisem rekla niti namigovala na to.

Pobijanje kapitalcev? ZAVOD da plane glede odstrela in lovci se tega morajo držat. Načeloma je strukturni delež odstrela divjih prašičev: ozimcev=65%, lanščakov=največ 10%, lanščakinj=najmanj 15%, starejših svinj=največ 6%, merjascev aka kapitalcev=največ 4%. Več NE SMEJO. In ja, vsekakor so lahko ponosni, če so s primernim upravljanjem dobili zdravo in močno populacijo.

Če mi pobegne pes, so naši lovci taprvi na spisku ki bodo za to zvedeli in grem dat roko v ogenj, da mi ga noben ne bi ustrelil če bi ga videl oz. bi mi celo pomagali pri iskanju, po možnosti z njihovimi lovskimi psi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To mar 06, 2012 9:03 pm

Re: Lovci

Nika je napisal/-a:Če mi pobegne pes, so naši lovci taprvi na spisku ki bodo za to zvedeli in grem dat roko v ogenj, da mi ga noben ne bi ustrelil če bi ga videl oz. bi mi celo pomagali pri iskanju, po možnosti z njihovimi lovskimi psi.


Ja ... *tebi*. Kaj pa, če vidijo izgubljenega oz. neznanega psa, kar tako? Razlika med nami je, da bi tega psa poskušale ujet in ga spravit na varno oz. do lastnika. Bi lovci naredili isto? TO je ta razlika, zaradi katere ne bomo prišli v tej debati skupaj.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor To mar 06, 2012 9:15 pm

Re: Lovci

Točno tako :good: .

Moram povedat, da se v gozdu zmeraj počutim nelagodno in se sprašujem kaj, če bo kak pijan norec na lovski preži zamenjal (hote ali nehote) najine pse (kljub temu, da so zmeraj pod nadzorom in se ne oddaljujejo od naju več kot za 5-10 m) za svoje žrtve.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To mar 06, 2012 10:36 pm

Re: Lovci

jernejch je napisal/-a:
Nika je napisal/-a:Ja ... *tebi*. Kaj pa, če vidijo izgubljenega oz. neznanega psa, kar tako? Razlika med nami je, da bi tega psa poskušale ujet in ga spravit na varno oz. do lastnika. Bi lovci naredili isto? TO je ta razlika, zaradi katere ne bomo prišli v tej debati skupaj.


Lovcem (in poštarjem) je redko kateri pes nepoznan. Meni je pred več kot desetimi leti ušla psica in sem bila strašno vesela, ko je na vrata pozvonil lovec, povedal kje jo je videl (..gonit srno..) ter me okregal, naj v bodoče bolj pazim.

In TO ni ta razlika. Skupaj ne bomo prišli, ker so za vas vsi lovci morilci, zame so pa mnogi upravljalci divjadi in sem hvaležna, da te tudi osebno poznam.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To mar 06, 2012 11:02 pm

Re: Lovci

Tudi Vurs ni dober zaradi parih posameznikov, ki imajo"glavo na mestu". ...
Sicer pa Nika, glede na to da lovce poznaš tudi iz druge plati. Mogoče veš zakaj ne spodbujajo kmete da pustijo del pridelka na njivi, da naredijo žive meje, skopljejo vodna zajetja, postavijo zavetja iz vej itd., skratka dolgoročne koristi za živali? In zakaj nasploh ne delajo nič, da bi živali dolgoročno bile spet zmožne same normalno živeti ?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr mar 07, 2012 12:27 pm

Re: Lovci

Nika je napisal/-a:Meni je pred več kot desetimi leti ušla psica in sem bila strašno vesela, ko je na vrata pozvonil lovec, povedal kje jo je videl (..gonit srno..) ter me okregal, naj v bodoče bolj pazim.


tole mi je pa zdaj konkretno dvignilo pritisk.

moji starši živijo ob gozdu, zato o lovcih ne bi, ampak ko pospravljata ostanke za takimi psmi, se vedno zjočeta, nastradajo pa itak srnice in mali zajčki. Pa tudi o tem, kako spomladi lovci in ostali korenjaki kurijo travo, medtem ko zajčki in ostale male živali, tudi žuželke gnezdijo v tej travici. :dash:
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr mar 07, 2012 2:05 pm

Re: Lovci

rozika je napisal/-a:Tudi Vurs ni dober zaradi parih posameznikov, ki imajo"glavo na mestu". ...
Sicer pa Nika, glede na to da lovce poznaš tudi iz druge plati. Mogoče veš zakaj ne spodbujajo kmete da pustijo del pridelka na njivi, da naredijo žive meje, skopljejo vodna zajetja, postavijo zavetja iz vej itd., skratka dolgoročne koristi za živali? In zakaj nasploh ne delajo nič, da bi živali dolgoročno bile spet zmožne same normalno živeti ?


V čem je razlika med kmetom, ki pusti koruzo prav za prašiče in med lovci, ki držijo prašiče sredi gozda z odvračalnim hranjenjem? V obeh primerih so živali odvisne od pridelka človeka. Ne vem sicer kako bi živa meja sploh lahko pomagala, pri nas jih na cajte še električni pastir ne zadrži.
Živali same ne morejo same živet oz. če bi jih pustili, bi dejansko delala stroga naravna selekcija - verjetno bi se vam zdelo super, če ne bi več metali vab za lisice in bi z vsakim sprehodom tvegali, da fašete steklino. Gozd in naselje sta že tako blizu, da bi brez lovcev kamot fasali epidemijo raznoraznih bolezni. Al pa ne, dejmo tvegat?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr mar 07, 2012 2:28 pm

Re: Lovci

A udarimo še eno debato kolk so pedofili fajn, k krmijo otročke s sladkarijami? Pa posiljevalci imajo tut ene par dobrih lastnosti, sej zarad par slabih niso vsi taki, a ne?
Pa serijski morilci so tut kul, nadzorujejo populacijo da ni preveč ljudi, a ne? :bad: :bad: :bad: :bad: :bad:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr mar 07, 2012 2:47 pm

Re: Lovci

Ka ti si pet let stara?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr mar 07, 2012 2:48 pm

Re: Lovci

Ne, sem pa sarkastična.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr mar 07, 2012 2:58 pm

Re: Lovci

Temu ti rečeš sarkazem? :lol:

Se umikam iz tele debate s teboj, preostale punce znajo bit vsaj na nivoju in dejansko dat kak boljši protiargument od pedofilov. Tebe ziher psiha neki matra da ti gre tak sranje po glavi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr mar 07, 2012 3:04 pm

Re: Lovci

A zdej si že v tisti fazi, ko ti argumentov zmanjka, se zatečeš k osebnim žalitvam?
No ja, sicer pa glede na "ugled" ki si si ga ustvarila z Ziggyjevo temo, se sploh ne čudim. Mogoče res za vse tukaj prisotne boljše da se umakneš iz debate, ja.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr mar 07, 2012 3:05 pm

Re: Lovci

fiorina je napisal/-a:tole mi je pa zdaj konkretno dvignilo pritisk.

moji starši živijo ob gozdu, zato o lovcih ne bi, ampak ko pospravljata ostanke za takimi psmi, se vedno zjočeta, nastradajo pa itak srnice in mali zajčki. Pa tudi o tem, kako spomladi lovci in ostali korenjaki kurijo travo, medtem ko zajčki in ostale male živali, tudi žuželke gnezdijo v tej travici. :dash:


Meni ga je tudi. Če v obrambo povem, da sem bila stara 12 let in da mi zaradi pomanjkanja izkušenj lovskega psa ni ratal naredit ne-begosumnega, sem se pa iz vsega tega naučila toliko, da imam zdaj pse s 100% odpoklicem, ki se pod nobenim pogojem ne bi zagnali za srno (če pa že, čeprav se to ne bo zgodilo, jih pa lahko iz gonje odpokličem), bo to nucalo kej?

O kurjenju pa nič ne vem, v moji bližini tega ni. Kaj se to sploh spravijo kurit? Kar zažgejo travnik al kako?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr mar 07, 2012 3:13 pm

Re: Lovci

In kaj ima tvoj pes veze z lovci? Če nečesa ne vidiš, še ne pomeni da ne obstaja. Glede hrane na njivah ti razložim kasneje, ko bom imela več časa za razlago.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr mar 07, 2012 3:17 pm

Re: Lovci

Upam, Nika da je tako, ker psi ki to pocnejo, so siti in na toplem (vsaj v zavetju) pozimi, srne pa v snegu lacne in sploh nimajo moznosti, da bi pobegnile.

Ce se peljes proti meji iz Mb, se da to lepo videt. Pokurijo celotne povrsine hribovskih travnikov, ker se nobenemu ne ljubi kosit, in to kjub temu, da je to prepovedano, vsaj mislim da je. Moj foter pol kot obseden laufa okrog in jih opozarja na zivali, pa se mu samo rezijo, ces, kaj bos ti prislek. Moj zlati bratec pa jim pove , da imajo pet minut za gasenje, pol pa klice gasilce....
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.