V središču

Ali je dovoljeno ?


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po sep 20, 2010 5:03 pm

Ali je dovoljeno ?

Zanima me, če lahko veterinarski tehnik opravi sterilizacijo mačke. Od sodelavke hčerka, ki je obiskovala srednjo veterinarsko šolo, je sicer vsa leta srednje šole opravljala počitniško prakso v veterinarski ambulanti v Šentjurju, v zadnjem letniku pa so ji dovolili že opravljati sterilizacije na mačkah. V vsakem letniku pa je prakse po 1 mesec. Jaz sem bila zelo zgrožena, ko se je sodelavka hvalila, kako veliko se bo hči naučila na praksi v Šentjurju, saj menim, da lahko sterilizacije opravlja le veterinar z licenco in z opravljeno specializacijo v tej smeri ??...ali pa je morda to praksa tudi na drugih veterinah ? :bad:

(Mislim, da imajo v tej veter.amb. ŠE VEDNO zelo unikatne navade; našega prva muca smo dali tam kastrirat (res je bilo to pred 15 leti) in oba z možem sva moral biti prisotna pri posegu :dash: , dr. Zapušek naj sploh ni spustil ven, češ naj gledava, kaj mu delava; ubogi muc pa je dobil konjsko narkozo,sajse potem ni zbudil iz narkoze celih 6 ur....seveda me tam niso nikoli več videli)
Ni navadnih mačk

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor To sep 21, 2010 10:48 am

Re: Ali je dovoljeno ?

Ne morem verjet, da opravlja veterinarsko prakso nekdo, ki je tako nepoučen o živalih. Namesto, da bi vama čestital za pametno odločitev glede kastracije je reagiral tako butasto, primitivno. Čeprav je bilo to 15.let nazaj ni to nobeno opravičilo za tega doktorja, ki sploh ne bi smel opravljati svojega dela, ker očitno nima pojma.
Glede opravljanja kastracij vet. tehnika pa ne bi vedela. Se bo upam oglasil kdo, ki je bolj poučen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To sep 21, 2010 11:09 am

Re: Ali je dovoljeno ?

Za take odgovore je pristojna Veterinarska zbornica Slovenije, tja se nalslovi mail ali pošta z vprašanjem.
Moram priznat, da tudi mene to zelo zanima, ker še nisem slišala za kaj takšnega.

Odgovor Če sep 23, 2010 11:50 am

Re: Ali je dovoljeno ?

Ne sme.

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.