V središču

Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So sep 18, 2010 11:03 pm

Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Že cel dan mislim na to, kako živali v tem vremenu poskrbijo za svoje mladiče?? Sezona kotitev (vsaj pri mačkah) je na vrhuncu. Uboge mačje matere, ki jim pred očmi odnaša tamalecke, vlačijo jih iz enega na drug konec....tamali vsi mokri, bodo prehlajeni in umrli v mukah....mah, groza. :( :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor So sep 18, 2010 11:13 pm

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Točno to sva zdele debatirala, groza....pa ne samo muce, tudi psi na ketnah, zaprti v pesjakih, pa divje živali :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne sep 19, 2010 8:16 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Tudi jaz skoz razmišljam o tem.. :'( :'( :'(
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne sep 19, 2010 8:28 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Vplivajte vsaj na tisto, na kar lahko, opozorite sosede, znance in se malo ozrite naokoli.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne sep 19, 2010 8:36 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Če bi jaz opozarjala sosede, je tako, kot da bi govorila zidu. Bom probala. Bom pa tudi sama zelo pozorna, če bo kaj kje.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne sep 19, 2010 8:43 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Uboge živali, ki so prepuščene same sebi, ubogi mladički, katere mamice ne morejo rešiti, saj še same sebe nimajo kam. Moje živali imajo dom, pa imam tri mačke tako delikatne, da sem jih morala zapret v pasji boks in jih mirit, ker so se hotele pregrizti ven iz njega. Torej, včasih je problem tudi pri tistih, ki imajo skrben dom, kako šele so v nevarnosti brezdomčki :( :( :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne sep 19, 2010 8:44 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Jih živo vidim pred očmi. Mačje mame, Miškine in Drejkine kopije, ki v obupu vlačijo svoje male na varen, suh prostor, pa takšnega ni.
Sem se že skoraj oblekla in obula, čist zares, in hotela na obhod z mislijo, da mi morda uspe kakšne najdit, jih rešit...Pa me je treščilo po betici! Kam, hudiča, jih boš pa dala?! Kdo jih bo ogrel, posušil, dal antibiotik, zdravil prehlade in vnetja?! Kdo bo spet bedel nad njimi, se matral, jokal, obupoval?! A spet tistih, ne vem, mogoče deset ljudi v celi Slo, ki že zdaj ne spijo, ne živijo... :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash:

In recimo, da jih res kam stlačimo. In jih celo nekaj preživi. Bodo potem iskali dom pol leta, leto, dve, tri? Tako kot ga iščejo Polo, Pikca, Jurček, Žana, Muca...? Zdravi, lepi, prijazni...

In spet pridem na isto: sterilizirajte in kastrirajte! Najprej svoje! Potem prepričajte starše, pa babice, pa tete, pa sodelavce, pa sosede, pa znance, pa naključne, pa...In prijavljajte tiste, ki ne preprečijo nezaželjenih legel, ki odmetavajo mladiče, kot da so navadne smeti!
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne sep 19, 2010 8:53 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

In, itak, obujte in oblecite se in rešite, če lahko. Pomagajte, tako ljudem, kot živalim. Po svojih zmožnostih. Mogoče boste naslednjič vi tisti, ki boste rabili pomoč.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Ne sep 19, 2010 8:54 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Jaz se ravno odpravljam na en obhod, da rešim kar se rešit še da v upanju da sploh kaj rešim :(
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne sep 19, 2010 10:09 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

naš konec na srečo ni bil posebej na udaru (voda nikjer v bližnji okolici ne stojiI), me pa kljub temu močno stiska za vse nesrečnike - ljudi in živali, ko gledam poročila in posnetke poplav. :'(
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 467

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:12 pm

Kraj: Obala

Odgovor Ne sep 19, 2010 11:33 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Mene tudi začne notri stiskat ko gledam posnetke :( . Ubogi ljudje..in uboge živali, najbrž pridejo zadnje na vrsto za reševanje, če se kdo spomni sploh nanje.. Koliko mačjih mladičkov je ostalo brez mamic, in mamic brez svojih mladičkov, koliko jih je že umrlo in jih še bo umrlo zaradi posledic.. :girlsad:
Pri meni doma, na S.Primorskem je bilo kar hudo, ko pridem domov, bom tudi jaz šla na obhod po okolici..

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Ne sep 19, 2010 8:41 pm

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Le 7 km daleč sem se danes peljala do bližnjega mesta. Med potjo je približno 2 km koruznih polj in nobene hiše. Ko zagledam ob koruznem polju nekaj črnega. Bil je odrasel črnuhec, samček. Pol km naprej približno 6.mesečna črna samička. Oba mrtva, brez vidnih sledi poškodb, sigurno utopljena, saj na daleč tudi drevesa ni nobenega. Sem prehodila del polja in se ugrezala v blato do gležnjev in še čez tako razmočeno je bilo, če bi našla še kaj živega. Ponoči je bilo sigurno minimalno pol metra vode tam. Mačka sta se utopila. Bolita me srce in duša, ker sta bila revčka tako prepuščena naravi brez minimalne možnosti rešitve. Kar umrla bi z njima, res. In koliko je bilo še takšnih?
Črnuhca, nihče vaju ne pogreša in nihče vaju ne mara, sta bila prepričana, ko sta se borila za življenje. Žal mi je, ker nisem vedela, ker me ni bilo tam, da bi vaju rešila, za vaju in za vse vajine sotrpine s katerimi ste v teh dneh skupaj odpotovali k zvezdicam na nebu. Vem, da je za vas prepozno a vendarle naj vam povem, da vas imam rada, vse vas nikogaršnje od ljudi pozabljene in zavržene dušice. Rada vas imam, naj vaše zvezdice večno svetijo :kiss: :( .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne sep 19, 2010 9:13 pm

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

:girlsad:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po sep 20, 2010 7:44 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

:'( :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po sep 20, 2010 8:03 am

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Sem se morala ob branju kar zjokat :'( :'( :'(
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 41

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:19 am

Odgovor To sep 21, 2010 8:47 pm

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Tudi sama sem se o tem spraševala, ker po poročilih niso nič omenjali. :( Pri gozdnih živalih je sicer žalosto a je to del narave poleg tega pa se ponavadi lahko umaknejo. Ostale živali, razna živina, ketnarji itd. pa se mi res smilijo. Upam da je vseeno čim več ljudi poskrbelo zanje :(

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor To sep 21, 2010 9:06 pm

Re: Kako je z živalmi v teh izrednih vremenskih razmerah?

Jaz niti misliti ne smem koliko vseh je umrlo. Me groza popade. :girlsad:

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.