V središču

Pritepeni muc


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:44 pm

Re: Pritepeni muc

Sicer pa drugod na področju brezdomnih živali v večini ni prav nič drugače, če gledamo razvitejše države. Država in lokalne oblasti financirajo samo osnovo ali sploh nič, vse ostalo je na ramenih posameznikov in organizacij, ki se preživljajo večinoma iz donacij in bazirajo na delu prostovoljcev.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:46 pm

Re: Pritepeni muc

Zavetišča niso problem, problem je zakonodaja in neizvajanje še tiste, ki je. Problem samo za nas, ki nam ni vseeno, ali bo žival živela dlje kot en mesec ali ne. Naša družba se je odločila, da najdena žival sme živeti samo 1 mesec.

Zavetišča so prilagojena psom, za mačke zavetišče (razen visokospecializiranih) sploh ni opcija za preživetje.

Me zelo moti, ker se ves čas obregamo v zavetišča, ki sploh niso kriva, da je tako, kot je. Krivec je celotna naša družba, ki ji ustreza, da je tako, kot je, oziroma, bi ji ustrezalo še bolj, če bi bilo še slabše.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:49 pm

Re: Pritepeni muc

pa še prav res je vse tole. :(

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:52 pm

Re: Pritepeni muc

oh ja...sem res mislila da je to drugače.
V bistvu smo že odločeni da muca ostane pri hiši. Je že osvojila vse, tak cortek je :girlblush:
Načeloma nisem najbolj navdušena, pa ne zato ker nebi marala živali, nasprotno, obožujem jih, zato jih pa nimam, ker je odgovornost in strošek. Imet mačko in rečt, ja pač je, tu in tam ji damo kak briket pa je - je pa meni kruto in neodgovorno. Poklicala okoli bom vseeno, že zato da jih malo zbodem, čeprav po napisanem nimam veliko upanja. Če se pa najde kak primeren lastnik tu gor, jo pa tudi z veseljem oddam, kot je Helena predlagala. Ma saj ne vem, mešani občutki :(
Kakšni so pa sploh stroški, da se pri mački uredi vse potrebno? Okvirno?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:55 pm

Re: Pritepeni muc

najprej razglistenje in razbolhanje, kar ni veliko, potem sterilizacija, cepljenje, lahko še test, če imaš še druge muce doma.
Dogovori se na veterini, če ti lahko dajo popust vsaj na sterilizacijo. Brez testa je vse skupaj okrog 100 eur.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:56 pm

Re: Pritepeni muc

Če pa jo boš oddajala, mi piši na zs, ti lahko pomagamo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:57 pm

Re: Pritepeni muc

OMG, veliko je to :(
No, nekako bomo že uredili, ni vrag...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:59 pm

Re: Pritepeni muc

Imaš možnost v Trbovlje peljat?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:00 pm

Re: Pritepeni muc

Za eno muco stroški mesečno niso visoki, če je zdrava. Kupuješ kvalitetne brikete in posip za WC, 2-3 krat tedensko ji skuhaš malo piščančjega mesa, pa je.

"Zagonski" stroški so malo višji, ker rabiš transporter, WC in lopatko in nekaj za praskanje krempljev, kar pa je lahko tudi kos mehkejšega lesa. Posodice lahko uporabiš tudi kaj od svojega, le da se da temeljito oprati, spi lahko na stari odejici ipd. Lahko tudi prek foruma povprašaš, če ti kdo odstopi rabljeno opremo, ki je več ne potrebuje.

Obvezno jo moraš začetno oskrbeti, odpraviti notranje in zunanje zajedalce, jo cepiti in sterilizirati. Tu poiščeš nek ugoden aranžma.

Mislim, da je to vse.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:01 pm

Re: Pritepeni muc

V vsakem primeru bi jo najraje oddajala, če ne, jo bom pač obdržala? kaj pa naj, jo dam v neko zgoraj opisano zavetišče? Al pa v avto in odpeljem pred druga vrata ? :bad:
Samo glede na to da zaslužim manj kot 500€, mi je to ogromen strošek, zato pa nimam živali, ker če jih imaš, je treba za njih poskrbet, to pa stane. Plus da imam dva otroka. Se ne zgovarjam, realnost pač :) Kaj čmo.
No, povej jutri kako in kaj naprej.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:02 pm

Re: Pritepeni muc

Helena zakaj pa v Trbovlje? NImam transporteja, tudi neke poti tja ne, bi bilo potem čisto namensko.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:03 pm

Re: Pritepeni muc

Potem je najbolje, da jo oddajaš. Saj, če ne najde novega doma, jo kasneje vseeno lahko sama posvojiš...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:04 pm

Re: Pritepeni muc

Jo boš imela notri, na varnem, med tem, ko jo boš oddajala?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:08 pm

Re: Pritepeni muc

Lahko urediš takole: muco spakiraš v kartonsko škatlo primerne dimenzije, v katero narediš luknje za zračenje. Povežeš z vrvico, da se ne odpre. Pelješ v Trbovlje na lastne stroške. Tam ti muco oskrbijo na stroške MH in ti posodijo transporter. WC ti lahko posodim tudi jaz (ga nekako spravim do Trbovelj).

Seveda, pa moraš upoštevati vsa navodila MH, s katerimi boš seznanjena, predvsem je pomembno, da muca biva v stanovanju, brez izhoda ven, ker ji le tako lahko zagotoviš varno življenje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:11 pm

Re: Pritepeni muc

visinnox je napisal/-a:Lahko urediš takole: muco spakiraš v kartonsko škatlo primerne dimenzije, v katero narediš luknje za zračenje. Povežeš z vrvico, da se ne odpre. Pelješ v Trbovlje na lastne stroške. Tam ti muco oskrbijo na stroške MH in ti posodijo transporter. WC ti lahko posodim tudi jaz (ga nekako spravim do Trbovelj).

Seveda, pa moraš upoštevati vsa navodila MH, s katerimi boš seznanjena, predvsem je pomembno, da muca biva v stanovanju, brez izhoda ven, ker ji le tako lahko zagotoviš varno življenje.


To sem mislila. :) Transporter lahko dam tudi jaz, pa še Wc in še kaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:12 pm

Re: Pritepeni muc

Seveda mora biti o najdbi obveščeno tudi pristojno zavetišče.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:23 pm

Re: Pritepeni muc

No, saj ravno z notranjim bivanjem je težava, ker partnerju absolutno ni do živali v stanovanju. Mene ne bi motilo, on je pa ful proti. razumem pa pogoje, valjda. Poročam jutri. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jun 26, 2011 4:54 pm

Re: Pritepeni muc

visinnox je napisal/-a:Zavetišča niso problem, problem je zakonodaja in neizvajanje še tiste, ki je. Problem samo za nas, ki nam ni vseeno, ali bo žival živela dlje kot en mesec ali ne. Naša družba se je odločila, da najdena žival sme živeti samo 1 mesec.

Zavetišča so prilagojena psom, za mačke zavetišče (razen visokospecializiranih) sploh ni opcija za preživetje.

Me zelo moti, ker se ves čas obregamo v zavetišča, ki sploh niso kriva, da je tako, kot je. Krivec je celotna naša družba, ki ji ustreza, da je tako, kot je, oziroma, bi ji ustrezalo še bolj, če bi bilo še slabše.


:offtopic: Jaz se pa ne morem s temle čisto strinjat. Naša družba se je odločila, da mora zavetišče živali najt novega lastnika v 30 dneh, če ga ne, jo lahko evtanazira (ni pa nujno).
Predpisi urejajo tudi namestitev za mačke, njihovo število, če so v skupnem prostoru, karanteno in take reči. Ne predvidevajo edino št. mest kot je to za pse. Torej mora lastnik zavetišča, pa naj bo to pravna ali fizična oseba ali pa občina, zagotovit primerne prostore za nastanitev mačk.

Kdo pa je kriv, da je tako kot je? Družba zagotovo ne, saj je v predpisih predvidela zavetišča. Morda službe, ki so pritojne za nadzor, pa ga ne izvajajo tako, da bi bili pogoji in izvanjanje predpisov zagotovljeni. Ni na najditelju, da se daje z občino, da išče namestitev, da... na zavetišču je. Zavetišče je tisto, ki mačko (ali pa drugo žival) oskrbi kot je treba, ali pa ne.
Na nas je, da poskrbimo za svoje živali, zavetišče pa za zapuščene. Če zavetišče ne poskrbi kot bi moralo, potem je še kdo, ki je nad njimi. Stvari je treba prijavljat (argumentirano in utemeljeno in brez zmišljevanja), ne počepnit v izogib težavam in enkrat bo prijav toliko, da se predala, v katerem se nalagajo ne bo več dalo zapret...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 6:16 pm

Re: Pritepeni muc

Zavetišče je profitna organizacija, zato mora biti za svoje storitve plačana. Če ni plačila za oskrbo živali po 30 dneh, potem jo mora zavetišče usmrtiti, ker sicer si znižuje profit. Zavetišče ni dobrodelna ustanova, to moramo vedeti. Zavetišče mora poleg tega, da skuša ustvarjati dobiček, plačati vse svoje stroške, kjer so plače zaposlenih, osnovna sredstva itd. in so tu stroški prehrane za živali verjetno manjša postavka. Poleg tega mora zavetišče vedno zagotavljati prostor za sprejem novih živali. Ne vem, zakaj bi zavetišče moralo ravnati drugače kot katerokoli drugo podjetje in nuditi brezplačne storitve?

Zavetiški standardi za mačke so znani, vendar mačke (so izjeme, seveda) ne prenesejo takega načina življenja. Torej bi moral zakonodajalec zahtevati nameščanje v drugačnem okolju in zavetišče tu zopet ni krivo. Zakone pišejo strokovnjaki, ki morajo vedeti, kako se posamezno žival namešča.

Glede prijav: da prijavo podaš, se moraš na lastne oči prepričati, da zavetišče krši zakon. To je skorajda nemogoče, ker zavetišče ni dolžno razkazovati svojih prostorov in delovanja vsakemu, ki to želi.

Še vedno sem prepričana, da je skrb za živali ogledalo družbe, katere last te živali so.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jun 26, 2011 6:37 pm

Re: Pritepeni muc

To zadnej se jasno strinjam, ostalo pa - čaki malo. V predpisih piše lahko in ne mora, predvideni so tudi načini financiranja - od donacij do kaj vem česa. Meni je faljeno že to, da je zavetišče gospodarka družba, dobrodelna ustanova nismo pa niti mi, ki tako ali drugače preživljamo nikogaršnje živali.

visinnox je napisal/-a:Ne vem, zakaj bi zavetišče moralo ravnati drugače kot katerokoli drugo podjetje in nuditi brezplačne storitve?


Ker je zavetišče. Brezplačnih storitev pa načeloma ne nudi, za svoje storitve je plačano. Plačana nisem jaz, pa ti, pa ostali prostovoljci. Zavetišče je, pa ali iz proračuna, ali donacij ali kaj vem od kje. Če jaz peljem žival v zavetišče ne samo, da to ni plačano, ampak je na moj strošek, zavetišča pa (ne vem če vsa, nekatera pa zagotovo) za to dobijo kilometrino - so torej plačana. Ne vem, če od njih kdo pričakuje brezplačne storitve. So pa stvari, ki se pričakujejo upravičeno.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.