V središču

Pritepeni muc


Moderator: renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 12:54 pm

Re: Pritepeni muc

Mah, mislim, da bolj malo na spol gledajo... :(

Kako je zdaj z macko malo? Pa s tistim na občini, je kaj težil še?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 1:04 pm

Re: Pritepeni muc

No, zdaj pa tako.

ko sem bila v službi je ta tip prišel po mačko. :O čeprav sem mu povedala da sem doma šele po 10. uri, je on prišel prej, s svojim sinom (WTF) in kartonsko škatlo po mačko. Ampak mačka se ni pokazala, itak pride samo na moj glas. Medtem pa me je klical iz VURS-a, da so dobili mojo prijavo, sma se pomenila kako in kaj in je rekel da bo on zdaj poklical na občino in pa da naj še jaz enkrat pokličem da vidim kako in kaj.Potem me je kelical iz občine, ves užaljen ker sem prijavila na VURS, takoj za njim me je klical še enkrat iz VURS-a in rekel da je z njim govoril in da on dovoli da on osebno pelje mačko v Zonzani, da ga bodo iz Zonzanija obvestili takoj ko mačka prispe in bodo oni potem vršili nadzor kako in kaj. In da naj še enkrat pokličem na občino in mu rečem, da je on naročil, da predno pride po mačko, naj si gre na veterino sposodit transporter, da mačke ne sme voziti v škatli. Sm ga poklicala in je res prišel s transporterjem. Mačka je prišla k meni, najprej sem jo božala, ji je bilo ok, ko pa sem jo prijela, se je ful bunila, renčala, se zvijala, pa zanimivo mi je bilo ker je med tem renčanjem in protestiranjem in pihanjem ves čas predla ...ko pa sem jo dala v transporter, je čisto podivjala, vsa je bila prestrašena in je ful jokala :( tako da vprašanje kolk se bo fajn počutla v zavetišču nameščena :(
Ko sem vprašala inšpektorja, zakaj ne pridejo iz zavetišča, je rekel da morali bi, ampak da on njemu dovoli, če bo žival ustrezno transportirana, da stroški se bodo itak obesili občini in če jo je pripravljen peljat, naj jo pač pelje in da jo bo po vsem tem zagotovo tja tudi peljal, brez skrbi. Sem rekla da ja, sedaj že, ko ima njih za vratom, pa mi je odvrnil da on (iz občine) ima za vratom zakon o zaščiti živali, oni ( VURS) pa imajo za vratom take kot sem jaz :lol: potem sva rekla par besed o odgovornosti itd. pa je rekel da imajo ogromno dela, ki ga ne zmorejo, pa da bi mi na to temo lahko marsikaj povedal itd., iz njegovih besed sem zelo jasno razbrala da ravno na moji strani ni ( pač ena usrana mačka, a ne), ampak da mu je jasno da se nebi tukaj ustavila, tega pa ne rabijo. Se pravi so ukrepali bolj iz strahu pred kakim medijskim linčem, meni je tudi prav. Toliko še o tem, kar se razvnelo v eni drugi debati : o ponižnem klečeplazenju pred takimi organi in upanjem da bodo zadevo uredili. Prijava je bila podana malo ostro in za ravno toliko osebne note, da jim je bilo jasno da če ne bodo ukrepali, se tukaj ne bo nehalo. :good:
Sedaj grem pa še v Zonzani poklicat, če je muca prišla in kako se počuti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 1:16 pm

Re: Pritepeni muc

macafaca je napisal/-a:Sem rekla da ja, sedaj že, ko ima njih za vratom, pa mi je odvrnil da on (iz občine) ima za vratom zakon o zaščiti živali, oni ( VURS) pa imajo za vratom take kot sem jaz

:lol: :lol: :lol: :clap: :good: :lol: :lol:

VSAKA čast!!!! :good:

Ampak tale stavek me je zdaj TAKOOOO nasmejal!!!!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 1:21 pm

Re: Pritepeni muc

Bo muca bo ostala v zavetišču oziroma ali bo sterilizirana in pride nazaj?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 1:26 pm

Re: Pritepeni muc

Evo, muca je v zavetišču, menda se vredu počuti, je pregledana in zdaj med drugimi mačkami. Zdaj pa ne vem : rekla mi je da jo bodo oddajala, valjda, muca je lepoa in ni ravno divja, samo plaha zaradi slabih izkušenj. Tako da ne vem če lahko zahtevam da jo vrnejo? Če bi jo pa katera tuakj želela, oz. bi jo sprejela v skrbništvo, jo potem oddajala, imela sama, karkoli, pa mislim da bi se dalo uredit, itak se me najbrž bojijo pa ne bi bili preveč proti :D Tako da povejte, jaz je res ne morem imet, saj tukaj bi na naši parceli bi lahko bila, samo bi ji bilo verjetno dolgčas, pa da jo avto povozi čez čas pa tudi nima smisla...tako da povejte.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jul 01, 2011 1:47 pm

Re: Pritepeni muc

Mačja mama je napisal/-a:
macafaca je napisal/-a:Sem rekla da ja, sedaj že, ko ima njih za vratom, pa mi je odvrnil da on (iz občine) ima za vratom zakon o zaščiti živali, oni ( VURS) pa imajo za vratom take kot sem jaz



VSAKA čast!!!! :good:

Ampak tale stavek me je zdaj TAKOOOO nasmejal!!!!


Ampak tale stavek je res hud :lol: :lol: :lol:


macafaca je napisal/-a:Evo, muca je v zavetišču, menda se vredu počuti, je pregledana in zdaj med drugimi mačkami.

Slika
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 1:54 pm

Re: Pritepeni muc

sleepy je napisal/-a:

Slika[/quote]

bi morala bit v karanteni, a ne? :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:04 pm

Re: Pritepeni muc

Po predpisih in zdravi pameti ja.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jun 25, 2011 9:40 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:06 pm

Re: Pritepeni muc

Upam, da bo z mucko vse ok...še vedno pa ne razumem zakaj zavetišće ni prišlo po njega, če tako veleva zakonodaja (ne glede kaj je rekel vurs in občinar)?

MALCE OFF TOPIC:
@Sleepy ali kdorkoli: punca je prijavila soseda, ker ima psa na prekratki ketni in je tudi na soncu/se ne more skrit...pa so ji pristojni sporočili, da imajo ogromno dela in da je "v čakalni vrsti", da je primer na 65 mestu... Pa me zanima, kako hitro se morajo odzvati oz, na terenu prečekirat?
Knof.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:12 pm

Re: Pritepeni muc

knof jaz tudi ne razumem, ampak pomoje v izogib stroškov, ker bi drugače zavetišče občini obesilo stroške prevoza, pa ljudi je treba plačat, ki grejo tja itd. po moje, ne vem kako to gre. zato jo je verjetno hotel sam peljat, meni mimo, če ne bi inšpektor požegnal, je tako nebi dobil, samo če pa on kao roko drži nad tem, pa se mi je brezveze zdelo prpirat še na ta račun.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:13 pm

Re: Pritepeni muc

Kolikor jaz vem se (lahko) odločajo glede na nujnost primerov. Prekratka veriga ni ravno življensko ogrožujoča, sonce pa bi že znalo bit.

Včasih pomaga pogovor s takim, ponujena pomoč pri odpravljanju nepravilnosti, predlog za drugačno rešitev... včasih lahko priskoči na pomoč društvo (kakor katero in kakor kje). Mogoče bi se bilo dobro it malo pomenit s sosedo, in če pes res nima nobene sence ali zavetja pač spisat še kakšno prijavo s kakšno kronologijo.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21705

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:24 pm

Re: Pritepeni muc

Ne, če je cilj, da jih čimveč pogine v čimkrajšem času, lahko gre seveda tudi direkt med ostale. Celjski inšpektorji pa imajo tako ali tako čisto svoja merila o tem, kaj karantena je. torej mačka je nameščena, če ji slučajno uspe preživeti v zavetišču, bo šla z veliko verjetnostjo ven nesterilizirana na kako kmetijo lovit miši in kotit mladičke. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21705

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:29 pm

Re: Pritepeni muc

Zakaj muce ne bi sterilizirali, označili in vrnili nazaj?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:29 pm

Re: Pritepeni muc

helena pa ne zdaj takole, no. saj ves čas sprašujem, kaj naj, pa nič. edino kar si rekla, naj prijavim. in sem. in zdej je takole. kaj naj naredim zdaj? oz. kaj bi po tvoje morala naredit, da bi blo prov??? povedala sem da mačke jaz ne morem imet, niti je ne morem oddajat in imet v stanovanju tačas. nobena druga se ni javla, da bi jo vzela.

zdej čist bedno izpade vse. sej je bedno, itak, vse skup. samo kaj bi naj drugega?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:31 pm

Re: Pritepeni muc

helena je napisal/-a:Zakaj muce ne bi sterilizirali, označili in vrnili nazaj?


menda ne morem tega zahtevat, ker mačka ni divja in se jo bo dalo socializirat in je primerna za oddajanje.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:32 pm

Re: Pritepeni muc

pa da še razložim, zakaj je ne morem met v stanovanju. ker živim z monkom :lol: :D :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:33 pm

Re: Pritepeni muc

Oh sej res, kaj pa jaz vem :fool: Sem pozabla, da so za oskrbo zapuščenih živali profesionalci... :dash:

Sicer je pa to tudi način za se spopast s preštevilčnostjo... :fool:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:36 pm

Re: Pritepeni muc

Aja... :fool:
Moj post se je nanašal na tole:

helena je napisal/-a:Ne, če je cilj, da jih čimveč pogine v čimkrajšem času, lahko gre seveda tudi direkt med ostale. Celjski inšpektorji pa imajo tako ali tako čisto svoja merila o tem, kaj karantena je. torej mačka je nameščena, če ji slučajno uspe preživeti v zavetišču, bo šla z veliko verjetnostjo ven nesterilizirana na kako kmetijo lovit miši in kotit mladičke. :)


:blush:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21705

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:36 pm

Re: Pritepeni muc

Zakaj misliš, da se jo bo dalo socializirat? Občina Mozirje plača ali namestitev ali sterilizacijo, če ji slučajno uspe pregurat v zavetišču toliko časa, da bo za oddajanje, bo šla ven nesterilizirana skoraj zagotovo. Šla bo vsakemu, ki bo prišel po njo, ni važno komu in kam.
Druga opcija je sterilizacija in vrnitev.
Ti sedaj, ko je muca že sprejeta, ne moreš zahtevat več nič, lahko se edino pogovoriš z njmi in se skušaš to dogovorit.
zavetišča, ki so neprilagojena mucam, so za njih praktično koncentracijska taborišča. cca. 60-70% jih ne pride živih ven. Zavetišče Zonzani je zagotovo eno od takšnih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21705

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 2:37 pm

Re: Pritepeni muc

macafaca je napisal/-a:pa da še razložim, zakaj je ne morem met v stanovanju. ker živim z monkom :lol: :D :lol: :lol:


A smešno se ti zdi?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.