V središču

Pritepeni muc


Moderator: renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 11:09 am

Pritepeni muc

Živjo!

Že par dni opažam da se naši drvarnici skriva muc. Najprej sem mislila da je mačka, ki je tam povrgla mladiče, ampak očitno je samo en mucek. Na daleč zgleda zdrav in vredu, samo blizu pa ne pusti, oz. takoj pobegne. Nastavljeno hrano poje, potem pa se skrije. In sedaj ne vem kaj naj, kako se ulovi takšnega mačka? In kaj naj z njim? Če prav razumem, mora občina kriti stroške sterilizacije oz. kastracije in oskrbe? In potem ga izpustim nazaj? Mene ne bi motilo, če ostane tukaj, edino bližina ceste me malo skrbi, je pa res da je cesta zelo malo prevozna, ker je ulica do par hiš. In seveda bi poskrbela, da se muc nebo razmnoževal. Kakšen nasvet?
In ker sem, ne zamerit če sem narobe tole odprla, pač prestavite temo, če je kje bolj primerno :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jun 25, 2011 9:40 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 11:22 am

Re: Pritepeni muc

S katerega kraja si?
Knof.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 11:25 am

Re: Pritepeni muc

Savinjska - Mozirje.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jun 25, 2011 9:40 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 11:51 am

Re: Pritepeni muc

Milsim, da je za Savinjsko zadolženo zavetišče "Zonzani" (naj me kdo popravi, če se motim), pa jih kontaktiraj, da ti podajo postopek.

Postopek je ponavadi sledeč:
- greš na občino/upravno enoto
- tam podaš podatke o najdenem mucu, kraj/ulica in svoje podatke
- s prejetim dokumentom pelješ mucka v pristjno zavetišče
- oz. še najpametneje je pa se dogobvorit z zavetiščem o postopku!

Dokument prejet na občini je dokazilo o najdeni mucki in hkrati naročilnica zavetišču za K/S+pregled pri konces.veterinarske ambulante.

Še link: http://www.zonzani.si/index.php?option= ... &Itemid=90

Upam, da je z muckom vse ok.

P.S.: naj me kdo popravi, če se motim glede podanih informacij - sem nov v tem svetu, in se še učim :)
Knof.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 12:04 pm

Re: Pritepeni muc

Ok, hvala, jih bom kontaktirala.
Samo kako naj ga ulovim :O
Danes mu hrano nastavljam pod zabojj, podložen s palico, se že domače počuti spodaj :good:
Jutri pa na palico privežem vrvico in hopa! Upam da bo šlo, da ga ne prestrašim še bolj ali pa poškodujem :(
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 29

Pridružen: So jun 25, 2011 9:40 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 12:29 pm

Re: Pritepeni muc

Glede na to da ga hraniš, boš verjetno dobila njegovo zaupanje.

Seveda pazi, da ga ne poškoduješ, ali da te on ne popraska (imej rokavice).

Vsekakor pa je najboljša varianta, da ga hraniš, dobiš zaupanje in ga uloviš. Upam, da imaš zabojnik/transporter, da ga lahko varno prepelješ. Namreč ne ga tlačit v kartonasto škatlo, ker je za mačke to še bolj stresno.

Ja pa obveszno mu ob hrani nastavi posodico sveže vode, saj jo potrebuje...ne mu dajat mleka.

S čim ga hraniš?
Knof.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 12:30 pm

Re: Pritepeni muc

Ni ga treba tebi lovit, če se ne pusti.

Jutri kliči zavetišče, povej kakšna je situacija in bodo oni prišli in naredili odlov z živolovko. Če pa ne bodo hoteli priti, pa kliči na občino in njim povej kaj se dogaja. Prijavo o najdi zapuščene živali daš na občino lahko tudi potem, ko se muca ujame in odpelje.


Lovlenje pod nek zaboj meni ne deluje najboljš. Ker če se boji, ne vem kako ga boš potem v transporter spravila, če ga imaš? Brez transporterja pa itak ne bo šlo.


Tako da kar kliči zavetišče, medtem mu pa dajaj hrano in vodo in mislim, da ne bo nikamor šel.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 12:56 pm

Re: Pritepeni muc

Transporterja nimam, muc je ulovljen pod zaboj - je tako naneslo in sem ga kar. Zelo suh, malo boge učke, tudi ušeska zgledajo garjava, odpravila sem mu par klopov, bolh nima. Po moje ga je nekdo odvrgel, ker zdaj ko je ujet, se ne boji roke, rad se boža, prede, sili v naročje itd. :( Zdaj je zaprt v spodnji kopalnici, nahranjen, drema na brisači.
Aja hranim ga s konzervo za mladiče, sem jih zadnjič kupila, mleka mu ne dajem, vodo pa itak.
Božčem mali. pokličem zavetišče pa da vidimo kaj bo. Če ne ga bom pa sama porihtala, kaj pa čem :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 12:58 pm

Re: Pritepeni muc

Divjega mačka se NE lovi drugače kot z živolovko, ki jo mora imet s sabo pooblaščeni iz pristojnega zavetišča, ki bo prišel mačka odlovit in ga čez kakšen dan tudi pripeljal nazaj, kastriranega in označenega.
To je teorija, kako bo v resnici glede na občino najdbe in pristojno zavetišče, bomo videli.
Sem videla vmes post, da si ga že sama ulovila. Na Občini Mozirje so ponavadi hude težave za S/k mačk, vendar jih kar kontaktiraj, oz. kontaktiraj pristojno zavetišče.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 1:09 pm

Re: Pritepeni muc

A da so težave z občino? A pomagajo veze na veterini? Hm...
No, muc nikakor ni divji, mi je bilo jasno takoj ko je bil pod zabojem, ker divji bi verjetno ponorel, ta je pa kar prest začel, ko sem ga skozi letvice pobožala. Kličem najprej zavetišče, potem pa naprej. Malo neumno se mi zdi, da bi iz svojega žepa rihtala zadeve, ker je to tudi neke vrste potuha oblastem in se še bolj otepajo dolžnosti. samo v končni fazi pa tudi bom ( kar se verjetno zavedajo)
Poročam :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 1:14 pm

Re: Pritepeni muc

Ne, veze na veterini ne pomagajo, nimajo pravzaprav nič s tem.
Muca bodo prišli (če bodo) iz Dramelj iskat, odpeljali ga bodo v zavetišče Zonzani, kjer bo dan/dva/tri/pet...čakal, da ga odpeljejo v Šentjur v pogodbeno ambulanto kastrirat, potem ga bodo odpeljali nazaj v zavetišče, kjer bo čakal, da ga bo kdo odpelja nazaj na teren (če ga seveda ne bodo zadržali v zavetišču ali ne bo tam zbolel ali kaj podobnega).

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Ne jun 26, 2011 1:40 pm

Re: Pritepeni muc

:O :bad:
ojej...a tako je to? Beda...
A vi ga pa ne vzamete, se mi zdi da bi bilo bolje poskrbljeno? No, je pa samička se mi zdi, nisem sigurna :)
Ker takole kot ste napisali, mi je pa karnaenkrat čisto mimo sploh kamorkoli klicat :bad:
Je pa to definitivno hišna muca, ki jo je nekdo zavrgel.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 2:22 pm

Re: Pritepeni muc

Lahko jo ti vzameš, mi pa ti jo pomagamo oddajat. Ker mi smo v bistvu enako kot kdorkoli drug. Fizične osebe, ki imamo muce doma kot da so naše, dokler jim ne najdemo primernega doma.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 2:24 pm

Re: Pritepeni muc

Možnost, ki ti jo ponuja Helena, je za muco sigurno najboljša. :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 235

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 2:31 pm

Re: Pritepeni muc

Pa na vašem koncu imate Savinjske novice, kjer ti bojo sigurno pomagali z oglaševanjem, ker imajo tudi muce radi ;)
"Those who'll play with cats must expect to be scratched." - Cervantes
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jun 26, 2011 2:43 pm

Re: Pritepeni muc

Ne vem a se samo meni zdi ampak tole je čist grozno. :negative: Ampak re čist grozno! Slika

Mamo kukr ena zavetišča, pa kar naprej iščemo variante, kako bi se jim ognili, ker z neprijetnim občutkom tja pošiljamo živali. To res ne bi smelo bit tako. Slika
Tole je no go, če mene kdo kaj vpraša... :dash:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jun 26, 2011 2:48 pm

Re: Pritepeni muc

Ups :blush: Slabo se izražam. Morala bi napisat, da imamo profesionalce, ki znajo, so za to in bi morali poskrbet za zapuščene živali, namesto da se mi amaterji sekiramo kam smo poslali žival...

Slika
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 2:52 pm

Re: Pritepeni muc

je res grozno, ja. Vendar se večina njih tako zelo trudi ne izboljšat stvari (kar še posebej velja za mačke) da pač dokler je tako, se jim izognemo, če se le da. Jaz živali tja od koder skoraj ziher ne bo prišla živa, pač ne dam. Obvestim jih le o najdbi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:18 pm

Re: Pritepeni muc

Ja sej, sploh za mačke... mislim če samo zadnji teden pogledaš... :negative:

Ampak a to pa ne bi šlo, da amaterska civilna družba razbremeni profesionalce vsaj kar se mačk tiče? Mislim s pogodbo z občino, jasno Slika

Ker če se išče (in najde) ovinek okoli zavetišč, potem pri namestitvi tako in tako ni bistvene razlike, samo da grejo stroški s/k na račun občine. Ker tkole je res fejst medvedja usluga, pa še klofuta zraven, ker še problema ni nikjer nobenega... ker ga pač ni, če se stvar (kakorkoli že) uredi. :dash:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jun 26, 2011 3:31 pm

Re: Pritepeni muc

Sej tudi če problem je, se ne premakne nič in sekirajo se tudi ne, kar še posebej velja za usrane mačke. Ne sekira se občina, ne Vurs, ne noben, sekiramo se mi, ki nam ni vseeno.
Naslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.