V središču

"Odlagališče" nezaželjenih muckov


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 11:48 am

"Odlagališče" nezaželjenih muckov

Predlog VURS: glede na to, da smo pokazali veliko simpatij do pakiranja odvečnih stvari, bi lahko dotičnim vsaj pomagali pri iskanju primernega mesta za odlaganje paketov. In sicer tako, da bi v vseh večjih mestih namestili ustrezen zabojnik, kamor bi lahko odmetavali neželjeno popolnoma inkognito. Nek pooblaščenec bi potem vsakih nekaj ur čekiral vsebino.

Tako imajo urejeno v tujini za človeške dojenčke, sem nekoč videla v filmu....
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 07, 2011 11:50 am

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

Ideja ni slaba. Za vogalom bi jih čakala pa js z enim kijem, tud čist inkognito.. :aggressive:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jul 07, 2011 11:55 am

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

Če se za napačno parkiranje dobi kazen do 200 eur, bi tudi to odlaganje moralo biti sankcionirano, prijavitelje bi pa nagradila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jul 07, 2011 12:15 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

vem da bo tole kmal v debate prestavljeno ampak vseen... sewm že razmišljala o temu. tko recimo, kot majo u tujini tiste kombije, k džankijem čiste igle talajo. ker dejstvo je, da se ne bojo nehal špikat,ampak tko loh vsaj širjenje bolezni preprečjo, pa pobirajo umazane igle. to je na nek način isto. folk bo najbrž še neki časa neodgovorno ravnal z mački in mladiče potem odvrgel v prvi gozd al pa še kej hujšega. tko bi pa vsaj mel eno varno mesto, kamor bi nezaželene mladiče lahko pripeljali. k dejstvo je, da se enih vaši nauki nikol ne bojo prijeli. žalostno a resnično. ne vem, če ma tole kej smisla, ampak to je moje mnenje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 07, 2011 12:20 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

O kakšne optimistke :rolleyes: Sej se tudi odsluženega avta ne sme kar tako nekje pustit...
Za mačke pa... eh, ga biksate. Sej so samo mačke... :dash:

Trixi je napisal/-a:... bi tudi to odlaganje moralo biti sankcionirano, prijavitelje bi pa nagradila.


Pa sej v bistvu je sancionirano. Neželeni mladiči, bi se temu reklo. Samo... :dash:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 07, 2011 12:28 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

kozmopolitanka je napisal/-a:vem da bo tole kmal v debate prestavljeno ampak vseen... sewm že razmišljala o temu. tko recimo, kot majo u tujini tiste kombije, k džankijem čiste igle talajo. ker dejstvo je, da se ne bojo nehal špikat,ampak tko loh vsaj širjenje bolezni preprečjo, pa pobirajo umazane igle. to je na nek način isto. folk bo najbrž še neki časa neodgovorno ravnal z mački in mladiče potem odvrgel v prvi gozd al pa še kej hujšega. tko bi pa vsaj mel eno varno mesto, kamor bi nezaželene mladiče lahko pripeljali. k dejstvo je, da se enih vaši nauki nikol ne bojo prijeli. žalostno a resnično. ne vem, če ma tole kej smisla, ampak to je moje mnenje.


Zanimiva ideja, ampak js si ne upam razmišlat, kam bi namestili vse tiste mladiče, ki bi se jih pol ljudje še z lažjim srcem znebili, pa kam bi jih vse oddali.. Zdaj mogoče vsaj nekdo rajš sterilizira svojo mačko, ker ne more pobit mladičev - če bi vedel, da se jih bo lahko znebil na neko varno mesto, kjer bojo pol poskrbeli za njih, pa mačke mogoče ne bi steriliziral.. Js sem bolj za kazni kot za dajanje take potuhe. Konc koncev je malo drugač bit odvisnik, ki ti je ob vsem skup že itak vseeno, ka se ti zgodi, in hočeš sam prit do naslednjega fiksa, pa če je to skoz umazano iglo, pač j*bi ga, ker itak nimaš neke svetle prihodnosti.. Malo pretiravam, ampak se mi res zdi to precej drugač ko pa odmetavanje mačjih mladičev.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jul 07, 2011 12:37 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

tisti, ki si ne upajo pobijat mladičev, jih pač spustijo, češ nej se znajdejo, sej so mački. sem slišala to logiko na lastna ušesa. vem da je moja primerjava z odvisniki mal banalna, ampak ne vem, a ni bolš da grejo nezaželeni mladiči v neko kontrolirano okolje, kokr pa da crkavajo od lakote al pa polni ličink (kot je blo velik primerov letos).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 07, 2011 12:44 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

kozmopolitanka je napisal/-a:... ampak ne vem, a ni bolš da grejo nezaželeni mladiči v neko kontrolirano okolje, kokr pa da crkavajo od lakote al pa polni ličink (kot je blo velik primerov letos).

Pa če jih sploh bit ne bi smelo!

Sej to je čist grozno, v bistvu... ampak ne bi jih smelo bit, ampak ko ga maš pred sabo itak nardiš, kar lahko. Ampak jih ne bi smelo bit, vsaj neželenih ne in "še dobro da grejo v kontorlirano okolje" pravzaprav pomeni prelaganje svoje obveznosti in odgovornosti na druge, ki jim ni vseeno. Lahko se temu reče tudi izkoriščanje ali pa zloraba empatije drugih, kar se meni sploh ne zdi prav, ker so pravzaprav brezbrižni (da ne rečem kaj drugega) za svoje početje zraven še nagrajeni. Nič se jim ne zgodi, za njihove mačke pa poskrbijo drugi.
Ampak na vest trkat tistemu, ki je nima... :dash:

Pa se da prosit za pomoč, pa se da marsikaj uredit, ampak tole pakiranje je pa... :dash:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jul 07, 2011 12:50 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

ampak saj že zdaj prelagajo svojo odgovornost na druge. pa tudi zdaj se jim nič ne zgodi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 07, 2011 12:51 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

To sigurno, itak, ampak hočem rečt, da so tud ljudje, ki se jim mački dost smilijo, da jih ne zavržejo al pa pobijejo, ampak dajo rajš mačko sterilizirat, ampak če bi pa vedli, da se ne bojo rabli ubadat z mladiči, je pa mogoče ne bi. Poleg tega mi postane slabo, če samo pomislim, kolk mladičkov zavržejo po logiki, ki jo omenjaš (saj maček se zna sam znajt), pa malčki nimajo te sreče, da bi jih nekdo našel.. Zdaj si pa predstavljaj, da bi vsi ti mucki končali v rokah MH - ob tem, da je že zdaj problem z nameščanjem in posvajanjem.. Vse skup je res grozno, ampak ob tem, da največ nardijo prostovoljne organizacije brez nekih finančnih sredstev.. :girlsad:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jul 07, 2011 1:06 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

ne vem no. meni se ideja ne zdi slaba, če bi seveda imeli prostor za nameščanje vseh teh zavrženih maldičev. ampak po mojem mnenju to ne bi skokovito povečalo števila zavrženih mladičev. tisti, ki se odloči za s/k se itak odloči za to zaradi drugih razlogov, ne poznam nobenega, ki bi s/k čmačke, samo zato, ker mu je mučno pobijat mladiče. tak jih pač spusti in ima "čisto vest". pa še ena taka vaška logika, k me je čist na rit vrgla: raje jih spustim na cesto, kokr pa v zavetišče, da potem živijo v kletki ne vem koliko časa. na cesti jim bo bolje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 07, 2011 1:17 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

Ne, ne razumeš - število muckov kot tako se ne bi povečalo, ampak število muckov, za katere bi skrbela MH, pa. Zdaj skrbite za mucke, ki jih po sreči najdete, pol bi vam jih pa marsikdo kar tja nastavo - marsikdo od tistih, ki jih zdaj zapeljejo v gozd al pa vržejo na cesto, kjer se kao lahko sami fajn znajdejo. Drugač se pa strinjam: če bi jih meli kam nameščat, bi blo to za mucke sigurno bolš ko počasi hirat in se mučit. Tu ni dvoma.

Mislim pa, da je čas, da vrnemo temo tema dvema srčkoma brez doma. :girlblush:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 07, 2011 1:18 pm

Re: Iščemo namestitev za dva mala mucka

kozmopolitanka je napisal/-a:ne vem no. meni se ideja ne zdi slaba, če bi seveda imeli prostor za nameščanje vseh teh zavrženih maldičev.


Sej ga imamo. Reče se mu zavetišče. Pa imamo tudi zakon, ki zapoveduje preprečevanje neželenih mladičev, pa tudi predpisane sankcije. Pa pravilnik, ki ureja vse potrebno v zvezi s primernim prostorom. Samo se pri izvajanju vedno zatakne, pa pri obračanju stran od brejih "sosedovih" mačk, pa s prelaganjem obveznosti na druge se vedno dobro skozi pride - vsekakor boljše kot pridejo skozi tisti, ki odgovornost potem prevzemajo nase...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 2:53 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Sem razmišljala, če bi tole sploh kam prestavljala ali bi raje vse skupaj zabrisala v koš. Pa naj bo.

K vsem skupaj dodam: Uživanje prepovedanih drog ni kaznivo dejanje, torej razdeljevanje čistih igel ni podpiranje kaznivega dejanja.
Imeti nezaželjena legla in se jih znebiti pa to je. Takšna odlagališča bi pomenila legalizacijo nezakonitega ravnanja. Kar nikakor ne morem podpret in mi je ta ideja popolnoma nesprejemljiva. Njena uresnilčitev bi pomenila samo dajanje potuhe nezakonitim ravnanjem, ne bi pa preprečila ničesar.
Tudi hladilniki in pralni stroji se še vedno veselo odlagajo po gozdovih in mečejo v reke, kljub uradnim odlagališčem.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 3:09 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Moje mnenje je enako renatinemu.
Zakoni so solidno napisani, v praksi pa se vsak mučitelj izogne sankcijam, kar ni ok. Namesto nudit še dodatno potuho je potrebno dosledno preganjati kršitelje in začeti izvajati sankcije. Kot pozitivno motivacijo pa bi bilo fajn nudit nižje stroške S/K za finančno ogrožene.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 313

Pridružen: Če sep 09, 2010 1:37 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 3:27 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Bolj smiselno bi bilo zrihtati free spay/neuter program za lastniške mačke, potujočo kliniko ali pa na že obstoječih klinikah. Preventiva je vedno boljša od kurative, bolje je, da teh nezaželjenih mladičev sploh ne bi bilo, potem jih tudi odlagat ne bi bilo treba nikamor. Bolje vložiti denar v S/K, kot pa oskrbo odloženih mladičev. A ni? S/K je trajna rešitev, na odlagališčih bi imel pa čez par mesecev od isth mačk spet nova legla za oskrbet in tako naprej v nedogled. Nima smisla.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če jul 07, 2011 4:25 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Če bi obstajalo takšno anonimno ''odlagališče'' (groza kako mi to grdo zveni), bi se 100% vsak kmetavzar odločil rajši tja vozit mladiče kot pa da bi mačke steriliziral. Pa če bi mu odrasla mačka zbolela, bi jo tudi zagotovo rajši tja peljal ''odložit enemu drugemu na grbo'' kot pa da bi jo peljal k veterinarju. Da ne omenjam, da bi tam potem zelo hitro pristali verjetno še zajci, morski prašički, psi, hrčki, kanarčki in vse kar leze in gre in česar so se familije naveličale ali pa se nekomu ne da več skrbet zanje.

Meni se gabi že sama misel na kaj takega, kot eno legalno podpiranje človeške lenobe. Sem veliko bolj za ozaveščanje ljudi o tem, kako se z živaljo lepo ravna kot pa takšne igrice.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če jul 07, 2011 4:36 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

... Poleg tega bi pa verjetno kljub ''odlagališčem'' še vedno obstajal določen % psihičev, ki bi mačke žive v kontejnerje odlagal, pa v vrečo in v reko in podobno. Treba je delat na človeški pameti, ne pa na podpiranju človeškega debilizma. Sem pa prepričana, da 100% popolnosti ni in je tudi nikoli ne bo, ker bo določen del prebivalstva do smrti zabit, enim pa bo do smrti dol viselo za vse drugo razen za lastno rit. Zoper take pa ni zdravila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Če jul 07, 2011 4:44 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

ej jst se strinjam s tem kar ste napisale. itak je preventiva 100krat boljša od kurative. pa osveščanje o s/k. ampak na žalost bojo zmeri obstajal kreteni, k jim je škoda dat za veterinarja pa bojo mačka enostavno zavrgl. na cesto, v kanto, v žakelj, v reko,... to so že zdej anonimna odlagališča nezaželenih mačk. samo da so tukej mačke prepuščene same sebi oz. sreči, da jih nekdo ki mu je mar najde. sam to sm hotla povedat, ne podpiram nobenga podpiranja nezaželenih mladičev. samo povem, kako ljudje tukej, kjer zdej živim razmišljajo.
tista ideja o zastonj/cenejših s/k je super, samo kaj, ko bi še zmeraj obstajali kmetavzi, ki se jim zdi, da to ni naravno oz. ne vem kaj je najpopularnejši razlog.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 9:30 pm

Re: "Odlagališče" nezaželjenih muckov

Tole je bilo itak mišljeno bolj kot provokacija. Vendar niste razumele (ali hotele razumeti bistva): gre za ohranjanje mačjih življenj in preprečevanje morije, ne za vzgojo ali kaznovanje kršilcev zakona (mačjih lastnikov).

Enako je mišljeno odlaganje človeških otrok: mati, ki je v stiski (doma rojeni najstnicam, socialno ogroženim itd.), otroka anonimno odda, da ga ne bi zavrgla, umorila ipd.

Vem, da je primera precej mimo, ampak točno za to gre: izhod, da bi preprečili še hujše kaznivo dejanje.
Naslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.