V središču

Bolni mucki iz zavetišča


Moderator: renata

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor To jun 28, 2011 8:55 pm

Re: Daj si duška

Hvala Mateja, ker sem že res jaz mislila, da sem za luno :P . Sej pravim, bo treba mal prave ljudi skup sklicat pa glave staknit, pa veze uporabit pa.... en mal lepo kolo začet poganjat v smer za dobrobit živali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jun 28, 2011 9:13 pm

Re: Daj si duška

Dejte že no mal migat začet mariborčani, razmere v zavetišču nd bodo nič boljše, če ne boste pošteno in fejst težili.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 136

Pridružen: Po maj 23, 2011 9:09 pm

Odgovor To jun 28, 2011 9:20 pm

Re: Daj si duška

Da v zavetišču MB nekaj ne štima pove dejstvo, da sesne mladiče uspavajo....nimajo časa zanje...Jaz sem po zgolj spletu določenih okoliščin lani rešila 5 muckov...ostalo jih je potem samo 4.Mucke so bile prepuščene mojemu znanju, ki ni bilo ne vem kaj veliko....a sem se borila, se učila,itd., da so danes lepi mucki v dobrih domovih.Takrat je bil pooblaščen veterinar na Šentiljski....na muckih pa so se učili dijaki veterinarske....odnos ni bil kaj posebej dober...saj so vendar zavetiške mačke..... :bad:
Sem taka kot sem, ne taka, kot bi drugi želeli da bi bila. Imam polno napak in pomanjkljivosti - sem pač le človek, ne bog.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To jun 28, 2011 9:21 pm

Re: Daj si duška

LuNa73 je napisal/-a:Sleepy, ampak očitno "deluje" . :dash:
Hja, se mi zdi, da je to bol zavetišče za "zapuščene" ljudi kot za živali. :negative:
Sej pa obstaja sam eno in edino toto mesto z ultra lepim zavetiščem. ;)


Sej če majo pogodbo z vet ambulanto je tudi OK.

:D hehe tole eno in edino je pa skoraj kot Ljubljana is the most beautiful... :D

mateja je napisal/-a:Glede označevanja ušesa v Mb: tu je problem štajerski VURS, ki tako označevanje prepoveduje. :dash: So pač 100 let za časom, pa kakšne strokovne literature tisti inšpektorji verjetno tudi niso pogledali odkar so diplomirali. :negative:


Jaz pa če sem iskrena, raje vidim čip kot rezanje ušesa, in jasno raje uho kot nič.

LuNa73 je napisal/-a:Fiorina, kaj je zelo poučno? Mi lahko poveš že prej, preden grem. Men to zavetišče (kot celota) deluje na zunaj hej, na noter fej! Mam namen med dopustom stvari mal prečekirat in se potem malo bol resno spravit k problemu vsega tega povezanega z društvom in zavetiščem.

No, če te pa prime, da bi šla obhod po vseh zavetiščih nardit, pa povej, grem lahko s tabo, če nama rata dopust uskladit. No al pa ti z mano, bi blo tudi ok :good:

No, pa še tkole. Naša Nonina je "doma" :yahoo: Vsa hepi spi in ponavljamo vajo iz prejšne sobote - ne gremo ven iz boksa, zdej ko smo tko hepi, da smo nazaj not prišli.

Nonina says Good night :)
Slika
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 8:47 am

Re: Daj si duška

helena je napisal/-a:Tole mi je zadnjič pisala ena obupana punca, slišala sem tudi na desetine drugih podobnih zgodb.

sem bla tam prostovoljka in poznam situacijo. Prava nocna mora.. V vrece za smeti smo metali mrtve macje muce.. Nisem zdrzala vec. Edina sem cistla pa hranla mucke oni pa so veni pili pivo pa se smejali pa meni noter drli kaj je treba se naredit


LuNa73, to je to, kar sem želela povedati.
In vse je res. Verjemi. Zato pojdi pogledat, ampak samo med uradnimi se lahko sprehodiš notri, vzami zraven malo hrane, te še rajši spustijo not. Samo ne jej dosti.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 9:06 am

Re: Daj si duška

O ja, sem iz Maribora, stanujem 900 m od azila. In rada pijem kavo :P
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 9:24 am

Re: Daj si duška

Ne, ne razumem in ne morem razumet, da vidite to na lastne oči in ne naredite nič. Fiorina, si podala prijavo Vursu, si govorila z vodjem zavetišča, si obvestila lokalne medije,...?
Sama sem padla v totalni šok in si s tem spremenila življenje za vedno, ko sem z romantičnimi predstavami začela kot prostovoljka pred več kot petimi leti v Zonzaniju. Razmere so bile podobne opisanim ali še slabše. Najprej sem prijazno in s trdim prostovoljnim delom in kar precej lastnimi sredstvi želela naredit spremembo. Ko sem videla, da je to metanje časa, energije in denarja stran, sem začela težit, prijavljat in postala sovražnik n0.1 zavetišča. Lahko trdim, da so se zaradi vseh problemov, ki so jih imeli z mediji, Vursem in posamezniki zaradi tega razmere za živali vsaj deloma spremenile na bolje. še vedno ni tako, kot predpisuje pravilnik, je pa bistveno bolje.
Dejte začet migat, jaz vam takoj pomagam.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 10:06 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

O.k, prej sem očitno prtisnala namest pošlji, predoogled in se odjavla.

Helena, jaz sem takoj ZA, da se nekaj premakne. Sicer še v zavetišču nisem bila, ampak sem ga pa sedaj imela namen obiskat. Kakšne so razmere tam ni kaj dosti napisanega. Je pa res, da ko se srečaš s problemom, šele vidiš in spoznaš, da ni vse tako kot bi naj bilo.

Je pa res, da sem jaz pač takšna, da preden karkoli urgiram, se poučim o stvareh, zberem dokaze in potem AKCIJA, ki jo speljem potem do konca. Ker sem vseeno omejena s časom in ne morem v času uradnih ur v zavetišče, ker sem v službi sem si zadala, da grem tja čez tri tedne, ko bom imela dopust in tudi več časa za zbiranje podatkov in preučevanje pravilnikov. Kajti ne bi rada pisarila in klicarila kr naokrog brez nekih argumentov. Pa če si bolj kot ne sam, je treba nek vrstni red nardit in se organizirat, ker ne veš kje bi se sploh lotil problema. Sem pa sem že zmenjena z eno od Mačjelovk, ki je Mariborčanka in, ki mi je zelo pomagala pri odlovu mame muce, da ko bom na dopustu se vsedeva skupaj in se lotiva te akcije. Seveda pa je še dobrodošla kakšna Mariborčanka, da se nama pridruži. :) Kajti več nas je, več lahko naredimo!

P.S: Če je malo zmedeno napisano, se opravičujem, ker sem v službi in mi dihajo za ovratnik, jaz pa na brzino pišem. Pa itak če ne bom delala se bote furale še po slabših asfaltih kot se. :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 10:22 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Helena , sem govorila z bivšim vodjem zavetišča. In ga okrcala, zelo težko pa ga konkretno naboliš, ko ima tvojega mačka pod prsti. Svak redno vozi hrano v zavetišče in izdelala sem dekice za mamice z mladički, tako da probam, brez skrbi. Ampak notri še nisem bila, je pa svak jim že večkrat rekel, naj bolj skrbijo za higieno in ostalo in ga zavrnejo, da niso dobili plače.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 11:34 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

fiorina je napisal/-a:ga zavrnejo, da niso dobili plače.


Evo, to je men pokazatelj in mi potrdi sum, da tukaj ljudje hodijo v službo zarad sebe in ne hodijo delat za živali. Taki ljudje v takih ustanovah za moje pojme nimajo kaj delat.

Pa jaz vem, da je plača potrebna za preživet in da je prav, da se človeka plača, če dela. Da pa hodi v službo... itak je več kot očitno, da je taka situacija že bol kot ne od začetka in ne šele sedaj, ko ne dobijo plače.

Mi je pa zanimivo, da glede na to, da niso že par mesecev dobili plače, še ni pricurjalo nič v javnost. Kajti za vse take zadeve se naredi pomp v medijih. Konc koncev je itak vseeno, a človek ne dobi za svoje delo plačila v Vegradu ali v zavetišču.

Aja, pa zakaj za hudiča rabijo receptorja, ki itak nima očitno pojma o osnovnih stvareh kar se prostoživečk tiče.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr jun 29, 2011 1:00 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

LuNa73 je napisal/-a:
fiorina je napisal/-a:ga zavrnejo, da niso dobili plače.


Evo, to je men pokazatelj in mi potrdi sum, da tukaj ljudje hodijo v službo zarad sebe in ne hodijo delat za živali. Taki ljudje v takih ustanovah za moje pojme nimajo kaj delat.


Od nečesa je vseeno treba živet. Se šušlja že nekaj časa, da niso dobili par mesecev plač, če je res al ne pa ne vem. Je res, da živali v zavetišču niso krive, če ni denarja za plače, je pa tudi res, da ni fajn ne imet za sebe in svoje preživet. Ampak živali morajo pa vseeno bit oskrbljene in to tudi jaz ne razumem, da se ne prijavi, če se vidi huda odstopanja.

Jaz sem strašnu blizu tega, da ne štekam več nič. Prav nič. :fool:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 1:59 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Evo, sem nazaj. Moram tudi jaz kake dinarčke zaslužit. :)

In sicer, v azilu ne ležijo trupla naokoli, če to kdo misli, tudi hrano dobivajo, pač to kar zmorejo ali dobijo. Higiena ni na višku, in ja imajo receptorja, ki dela, mislim, 4 ure.
Kaj se dogaja v karanteni, ne vem. Kaj delajo z mucami in kužiji, ki umrejo, ne vem.
Gremo dalje. To tematiko- muce- aktivno spremljam od tega foruma dalje, se pravi od Vikijeve posvojitve, za kar se lahko zahvalim Heleni, ker je poslala Vikijev link.
Posledica- nova zasvojenka. Zdaj pa linke pošiljam veselo naprej jaz, sploh tam, ko dobivam maile s tisoč naslovi, pa jih lepo ponucam. Škodi ziher ne, da ljudje vidijo, kaj se živalim dogaja in kako se drugi potem trudite, da bi imele muce lepše življenje nekoč.
Še pred mesecem vem, da sem vprašala Trixi, kaj je to živolovka. Ker je preveč prijazna, da bi me vprašala, če sem z lune padla, mi je raje vse obrazložila. Da je zavetišče zadolženo oskrbet muce in kužije, s/k, sem zvedela tukaj, kaj je potrebno naredit, če najdeš zapuščeno, poškodovano žival- znova tukaj. Mogoče bi se bilo potrebno povezati z ambulantami in obesiti na vidno mesto zunaj postopek, ki ga je potrebno narediti, če žival najdeš. Ljudje nima(m)jo pojma.
Vse muce, ki so se zatekle, smo vedno oskrbeli sami, nihče ni vedel, da je zato zadolženo zavetišče. Največ živali pa je bilo itak pri mami, ki stanuje blizu avtoceste in živali pač probajo najt nekoga ,ki bi jim pomagal. In šentiljska občina ima pogodbo z azilom komaj dva ali tri mesece. In vse živali smo vozili na šentiljsko, pa nikoli nihče ni omenil, kakšen je postopek, kdo je za žival odgovoren.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 5:22 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Sleepy, sej to sem napisala, da vem, da je treba sebe preživet in da delaš zato, da dobiš plačo. Ampak mi ni jasno, če že par mesecev niso dobili plače, da se samo šušlja... konc koncev je v delovnem zakonu tako, da če ne dobiš dva al tri mesece zaporedoma plače, lahko daš izredno odpoved in si na zavodu (ti pripadajo vse pravice kot če si nekrivdno brezposeln). In če so na zavodu, lahko tam še vedno opravljajo delo kot prostovoljci.

Sem pa vseeno mnenja, da je prav, da se za živali poskrbi maksimalno, ker ti ljudje so vseeno tam. tudi prostooljci, ki hodijo tja dajo verjetno vse od sebe tistih par ur. :)

In sem mnenja, da ljudje, ki imajo opravka z živimi bitji in rečmo temu tako - ranljivo skupino (otroci, invalidi, ostareli, brezdomci, tujci, živali ...) bi morali dati vse od sebe, da se za njih poskrbi kot je treba. :) Ampak to je moje mnenje.

Je pa res, da jaz nimam pojma kako sploh deluje naše zavetišče, kdo ga "plačuje", kaj dela DZZŽ Maribor, kakšno vlogo ima pri zavetišču, kaj pravi občina... nič ne vem... itak pa baje prostoživečk nimamo v MB.

Aja, pa še to... ko sem napisala da nimajo ambulante, sem napisala tudi da nimajo niti koncesijske ambulante in to že dober mesec, če ne že več. In ni mi jasno kako oskrbijo npr. poškodovane živali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr jun 29, 2011 6:40 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Jaz zavetišču v MB sploh ne zaupam več! Po tem, kar se mi je dogajalo še v časih otroštva pa do pred kratkim sem dojela, da ne skrbijo za dobrobit živali.
Dajte mi povedati, kako ti lahko vsakič znova dajo kužne muce s kugo, pa baje naj bi bili tudi v karanteni in bla bla bla? Pa jih sploh pred oddajo pregledajo? Po mojem sploh ne .. ker ne razumem, kako so lahko oddali muca s oslabelo učko ..
In kar me je presenetilo, niti enega papirja nisem dobila, ko sem posvajala pri njih..

Prijava na VURS pa pomaga en k .. nič! :girlsad:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr jun 29, 2011 6:48 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Aja, pa če rabite pomoč, da se nekaj premakne, lahko računate name.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jun 29, 2011 8:04 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

AjBeLePu je napisal/-a:Aja, pa če rabite pomoč, da se nekaj premakne, lahko računate name.


:good: Računam!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor Sr jul 20, 2011 10:32 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

A je katera v tem času že bila v Mb zavetišču in izvedela kaj več? Meni zaradi službe ne uspe prit tja v času uradnih ur.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 11:12 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Zdravo,
jaz sem pravkar prišla iz zavetišča. Sicer moram priznat, da sem pričakovala pravo "grozo" in sem bila, recimo temu tako, prijetno presenečena kar se tiče prostorov, kletk, opreme za mačke (WC-ji, posodice, igračke ...). Vodja zavetišča naju je s kolegico peljala po mačjem delu, tudi v karanteno in muce so imele ščiščeno. Mačji mladiči z mamicami so bili vsak v svoji kletki, prav tako pa so bili mladiči iz istega legla v svojih prostorih oz. kletkah. Ker trenutno nimajo "veliko" psov imajo muce iz istega legla karanteno v "pasji" karanteni.

Smo se pa pogovarjali in zmenili, da se slišimo v kratkem in dobimo, ter pomenimo kako bi se lahko stvari izboljšale, načini kako osveščati čim več ljudi in kako... ta vodja je odprta za nove ideje, vendar se vsi zavdamo, da bo potrebno veliko energije in truda, da se začnejo stvari premikati na bolje. Tudi kar se prostoživečk tiče-no jaz sem ji rekla, da bi aktivno sodelovala ravno na tem področju, ker menim, da je to zelo velik problem, ki se ga premalo rešuje in se mu premalo posveča.(ne me zdaj za besede lovit, da pa mislim, da za ostale živali je pa poskrbljeno oh in sploh).

Z drugim tednom bodo odprli svojo ambulanto kjer bodo sterilizirali in kastrirali živali.

Toliko zaenkrat o tem. Bom pa še poročala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:00 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

:good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:32 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Zakaj pa bi te kdo napadel in za besede vlekel? Jaz sem popolnoma tvojega mnenja.. Nekje je treba začeti, čisto vseeno pa je kje, le da so vidni rezultati :). Nismo vsi za vse in en bi se lotil tega, drug tega.. Zato karkoli v dobrobit živali je :good: .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.