V središču

Bolni mucki iz zavetišča


Moderator: renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Po okt 11, 2010 9:46 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Se vedno zgrozim, ko naletim na kakšno temo o tem, da določena zavetišča ne s/k živali na lastne stroške. Če kdo rabi pomoč, me dobi na zs.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Po okt 11, 2010 10:04 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Evo, lahko linkate to temo na fb, ko je potreba:
viewtopic.php?f=41&t=732

:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1389

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:02 am

Odgovor Sr nov 10, 2010 8:48 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Tule je en link za oddajo muce v zavetišču Zonzani: http://www.facebook.com/?ref=home#!/pho ... 0541217107

Muca nujno potrebuje veterinarsko oskrbo očesa. Lahko kaj naredimo?
Fur coated vibrating heating pad that never has to be plugged in = my cat.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 741

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:11 pm

Kraj: Primorska

Odgovor Ne nov 14, 2010 9:38 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

OKICA (8262): domača muca samička stara 1 leto -je že od malega slepa na eno oko,zelo prijazna muca


Ne spoznam se na veterinarske zadeve in kaj lahko s tem očesom naredijo, vendar vedno lahko ukrepaš s prijavo, če meniš, da nekaj ne štima. Mogoče bi lahko z Majo skupaj kaj utemeljenega napisale?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1389

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:02 am

Odgovor Ne nov 14, 2010 5:42 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Marjeta je napisal/-a:
OKICA (8262): domača muca samička stara 1 leto -je že od malega slepa na eno oko,zelo prijazna muca


Ne spoznam se na veterinarske zadeve in kaj lahko s tem očesom naredijo, vendar vedno lahko ukrepaš s prijavo, če meniš, da nekaj ne štima. Mogoče bi lahko z Majo skupaj kaj utemeljenega napisale?



Ne, z muco lepo ravnajo, vendar dvomim, da bodo plačali za sanacijo očesa. Jaz sem bolj razmišljala v smislu, da ji poiščemo dom in morda skupaj zberemo za operacijo.
Fur coated vibrating heating pad that never has to be plugged in = my cat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Pe dec 17, 2010 11:07 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Dobila odgovor, so opravili 2x inšpekcijo in ugotovili napake, kar se tiče karantene za male muce, torej se je zadeva premaknila..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Če jan 06, 2011 7:36 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Hej, a se je še kaj spremenilo po tvoji prijavi? Pa sej nemorem vejret. Zadnjič sem brala, da vse muce ki naj bi jih imeli v zavetišču maribor, da če ni zanimanja spustijo nazaj na "prostost"! Kjub temu, da imamo novo zavetišče za male živali. Drži ta moja informacija? Sem zdaj iskala kje sem to prebrala pa ne najdem, ampak če pa greš na stran od zavetišča pa tudi ni slik od muc....
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor So jan 15, 2011 12:02 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Ne da bi vedela, nisem bila nič tam od prijave, niti nimam želje iti tja. Je pa res, da sem tudi sama opazila, da ni več slik od muc in sem presenečena nad tem, ampak kaj se dejansko dogaja, ne vem in se v te debate rekla/kazala ne spuščam, razen če ne doživim v živo.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor To jun 28, 2011 6:33 pm

Re: Daj si duška

Dragi Duško,
kok je lahk eno zavetišče deluje brez ambulante-svoje ali koncesijske?!? In ja, me res zanima kako deluje to naše oh in sploh super zavetišče-oz. za koga deluje?! Poleg tega me pa še zanima kaj se sploh dela v našem društvu za zaščito živali? In, ja, ali ga sploh imamo v našem lepem totem mestu?! :devil: :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To jun 28, 2011 7:41 pm

Re: Daj si duška

V bistvu ne more :rolleyes:
Za koga? Slika Moralo bi za zapuščene živali.

Kiro pa je toto lepo mesto? Maribor?
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor To jun 28, 2011 7:49 pm

Re: Daj si duška

Sleepy, ampak očitno "deluje" . :dash:
Hja, se mi zdi, da je to bol zavetišče za "zapuščene" ljudi kot za živali. :negative:
Sej pa obstaja sam eno in edino toto mesto z ultra lepim zavetiščem. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor To jun 28, 2011 8:15 pm

Re: Daj si duška

Si že bla notri? Pojdi, seveda med uradnimi urami, je zelo poučno....
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor To jun 28, 2011 8:20 pm

Re: Daj si duška

Fiorina, kaj je zelo poučno? Mi lahko poveš že prej, preden grem. Men to zavetišče (kot celota) deluje na zunaj hej, na noter fej! Mam namen med dopustom stvari mal prečekirat in se potem malo bol resno spravit k problemu vsega tega povezanega z društvom in zavetiščem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jun 28, 2011 8:26 pm

Re: Daj si duška

Tole mi je zadnjič pisala ena obupana punca, slišala sem tudi na desetine drugih podobnih zgodb.

sem bla tam prostovoljka in poznam situacijo. Prava nocna mora.. V vrece za smeti smo metali mrtve macje muce.. Nisem zdrzala vec. Edina sem cistla pa hranla mucke oni pa so veni pili pivo pa se smejali pa meni noter drli kaj je treba se naredit
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To jun 28, 2011 8:36 pm

Re: Daj si duška

O moj bog!!! :O :O
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jun 28, 2011 8:41 pm

Re: Daj si duška

A pa ni tok dokazov, da bi lahko kaj naredili? :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jun 28, 2011 8:46 pm

Re: Daj si duška

So bili že večkrat prijavljeni, zgodilo se ni nic, menda zagotavljajo zakonske pogoje.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor To jun 28, 2011 8:48 pm

Re: Daj si duška

Helena, da tukaj v našem zavetišču nekaj ne štima je meni postalo jasno, ko so mi začeli bluzit o tem, da nimajo koncesije z ambulanto, pa da bojo prišl mačko odlovit in tamale ter jo dali v kletko za nekaj tednov in mi jo potem nazaj na hof prnesl :O ...pa jst ki sem se res prvič se srečala s prostoživečko sem vedla, da to ne more bit tako... pa ko sem za živolovko klicala ponovno v petek, ker mi jo je sam gospod Š. rezerviral v začetku tedna, in so mi rekli da so vse zunaj, sem vedela, da nekaj ni o.k... ko pa sem rekla, da bomo S sami krili mi je rekle, da potem mi bo pa v ponedeljek ali torek že eno zrihtal...

Itak mi ni jasno kako deluje naše društvo tu..ker jaz ga nikjer ne zasledim... o tem, da bi kaj osveščali ni ne duha ne sluha...

Sem se pa še nekaj zdajle spomnila...ko sem mačko peljala na S sem jim rekla, da naj pazijo na njo in naj jo obravnavajo kot da je lastniška in da naj jo lepo poštimajo. Pa ko so mi rekli, da naj pridem po njo čez kakšno uro pa pol, sem jim rekla, da naj me pokličejo ko bo čisto zbujena. Pa so me gledal kot da sem iz lune padla. Ko sem prišla nazaj v službo, pa sem se spomnila, da bi jo lahko morda označl-bi ji odščipnal en mal uheca in sem jih klicala. Pa so mi rekli, da ji dajo čip če hočem, da odščipnat ji pa ne morjo, da kje sem to prebrala...pa sem rekla, da na internetu-da tako delajo v LJ in so mi rekl, da kje jaz živim, da to sem sigurno brala kakšne stare članke al karkoli že... pol ko sem ga vprašala, kak naj jst pr prostoživečki odčitam čip je bil pa brez odgovora... Eh, sej brezveze da se zdejle jezim, ker ne bo nč koristi od tega.

Jaz sam vem, da je čas za spremembe... in zavedam se, da se ne bo spremenilo nič iz dans na jutri in da bo potrebna volja in vztrajnost. In jaz sem si zadala cilj, da je treba na področju živalovarstvenega področja iti korak naprej! ;) Sej bom težila tam po pravnih nasvetih.

Bom pa tudi v drugem šolskem letu v enem od dijaških domov (kjer delam kot prostovoljka) organizirala enkrat mesečno predavanja, delavnice... z živalovarstvenega področja. Mi manjka osveščanje mladih o tej problematiki.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor To jun 28, 2011 8:49 pm

Re: Daj si duška

helena je napisal/-a:So bili že večkrat prijavljeni, zgodilo se ni nic, menda zagotavljajo zakonske pogoje.


hmmm... pa jih glede na to da nimajo ambulante še vedno zagotavljajo?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To jun 28, 2011 8:52 pm

Re: Daj si duška

Glede označevanja ušesa v Mb: tu je problem štajerski VURS, ki tako označevanje prepoveduje. :dash: So pač 100 let za časom, pa kakšne strokovne literature tisti inšpektorji verjetno tudi niso pogledali odkar so diplomirali. :negative:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.