V središču

Bolni mucki iz zavetišča


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne jul 24, 2011 8:15 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

No, če se ne motim, sta oba samca.. :D No ja, bom vedela ju3 sigurno, hvala pa vsem vam za odgovore. :) :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 24, 2011 8:27 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Če pa se motiš, sta pa obe samički :D

Dobro zrihtaj jutri! :good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 8:39 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Jao, je šlo eno sporočilo v maloro in sem mogla jovo na novo :P

AjBeLePu je napisal/-a:Sem se pa odločila. Muca ostaneta pri meni ( do oddaje seveda ) in če se zavetišče s tem ne bo strinjalo in če ne bi želelo pomagati kar se tiče S/K in takih zadev, bom pač sama naredila vse. Sta mi že kar k srcu prirasla in bi rada poskrbela za njiju kar se da najboljše. :)


Lej, jst res ne vidim problema, da zavetišče ne bi bilo ZA za začasno namestitev in ti kasneje ne bi pomagalo pri S/K . Saj pa imajo dosti muckov (še posebej sesnih in ful malih brez mamic) pri začasnih namestiteljih.

Jaz sem šla tja ful pozitivno naravnana in s ciljem, da se zmenimo kako in kaj z muco, kaj morem uredit glede papirjev za začasno namestitev, kako bo s sterilizacijo... Ker je vodja povedala, da če zdaj muco zavede, da mora ostati tam tri tedne (zahteva mariborski VURS), zato sva se zmenli, da jo kar jaz vzamem in se slišiva za naprej. Itak pa se slišiva tudi zaradi drugih stvari. Sterilizirali in čipirali jo bodo oni, ko bo dovolj stara.

Jaz sem bila itak ful prijetno presenečena, da ji je ob pregledu dala antibiotik, očistla ušesa (hotela mi je dati to sredstvo proti garjam na O :P za domov, a ni imela nobene majhne flaške (pa itak ne bi vzela in bi šla kupit in sem tudi jo), pasto ji je stisnila v gobček in preostanek dala za domov,...). V glavnem brez, da bi me bilo kaj velik spraševali so naredili prvi "remont".

Glede oddaje pa tako. Muco bom oddajala jaz in ji iskala skrbne ter odgovorne lastnike... prav tako bom jaz izbrala lastnika. Ker res ne vem kako izgleda njihova pogodba oz. izjava (bom prosila, če mi jo dajo) bom pač k njihovi izjavi dodala še svojo.

Jaz res želim, da gre oddaja tele mačke po reglcih (plus minus manjša odstopanja), v korist muce! ;)

"Tvojima" dvema novima lepotcema pa :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po jul 25, 2011 12:01 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Hja.. Danes sem poklicala preden sem nameravala iti tja, pa vodje ni bilo + tisti na drugi strani telefona je rekel, da mačka lahko S/K, da pa je brezveze voziti mačke k njim :O

Torej, jutri bodo šli k našemu vetu se pokazati, bodo še R&R in verjetno bodo dobili tudi kaj za ušesa, saj so grozno umazane. Torej, sedaj je to vse na mene padlo, že to, da bo vsaj S/K zastonj, je pa boljše kot nič.

Imata pa mulčka lep kakec, celo vse opravita v mačjem stranišču.. Pametna mala <3

Aja, pa še to me zanima : je kje tukaj kakšen podforum, kjer bi pisala o njiju in jo nato, ko bosta porihtana tudi oddajala? :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 25, 2011 12:10 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

No, še vedno lahko pokličeš vodjo in se dogovoriš z vodjo. Da je brez veze vozit mačka tja po protokolu ne bo držalo, ker je zavetišče temu v osnovi namenjeno. Nameščanje v dogovoru z zavetiščem ne izključuje obveznosti zavetišča (pregled R&R, cepljenje, s oz. k pa še kaj), pomeni le, da bodo mački nameščeni pri tebi.
Jaz bi se te stvari dogovarjala z vodjo zavetišča.

V pravilih imaš postopek objavljanja oglasov, če se še prav spomnim in podforum tudi je, iščejo dom al nekaj takega.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jul 25, 2011 12:14 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

In prosim vse še enkrat, ki nameščate mačke, če ni pismenega dogovora z zavetiščem, niso začasniki, niste začasni skrbniki, ampak skrbniki s polno odgovornostjo lastnika. So popolnoma vaši, dokler ne gredo v nov dom.
Za izraz začasniki vas lahko lovi inšpekcija in vas obtoži, da opravljate dejavnost zavetišča, kazni so visoke.
Izjema je le takrat, ko imate z zavetiščem pisni dogovor o začasnem nameščanju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po jul 25, 2011 8:26 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

V Ljubljani je najditeljem omogočeno, da mačko vzamejo v začasno namestitev (tudi podpišejo, da so seznanjeni s pravili zavetišča) in jo tudi rezervirajo - ko je mačka dovolj stara za oddajo jo tudi uradno posvojijo in nato kot lastniki mačke iščejo živali nov dom. Morda se da tudi z njimi to dogovoriti. Zame je takšen dogovor edini ustrezen, saj ne zaupam izbire posvojiteljev s strani zavetišča niti do njihovega ostrega ukrepanja v primeru kršitve pogodbe - kot npr. pri komu drugemu. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po jul 25, 2011 9:20 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Eh, ne bom se ukvarjala s tem. Muci bosta pri meni, skrbela bom za njiju, tudi plačala vse zdravstvene posege, če bo potrebno in ju nato oddajala.
Vseeno pa hvala vsem vam za nasvete in pomoč. :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To jul 26, 2011 8:51 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Povsem tvoja odločitev, razmisli pa vseeno. Cena sterilizacije za običajno fizično osebo je cca 80 €, v občini pa bosta evidentirana 2 problema manj. Tudi R&R nekaj stane. Včasih se dogovorit ni tako komplicirano kot je mogoče sklepat iz opisov razlag in "navodil". :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr jul 27, 2011 12:24 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Včeraj sta bili Nelly in Nessy pri vetu ( jap, samički sta :lol: ), bili sta R&R, tudi pregledani. Nelly ima poškodovan prsni koš vendar ima dobre možnosti, le paziti je potrebno bolj na njo.
Zdaj je že tri dni od najdbe in tudi to, da sta že pisane name bosta pri meni dokler ne porihtam vsega nato ju oddam..
Za drugič pa vem, da bo potrebno bolj vztrajati v zvezi z zavetiščem. Se mi je prvič to zgodilo in se še lovim malo.
Hvala vsem vam za nasvete :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr jul 27, 2011 12:50 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Aha. Torej si se ipak motila :D

Včasih je dobro bit malo vztrajen, ja ;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr jul 27, 2011 5:23 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

AjBeLePu drugič poklič in vprašaj če je vodja tam, ker je ona tudi veterinarka. In ker je ni bilo, ti je verjetn reku zato, da jih ne rabiš vozit tja. Je pa res, da bi te lahko usmeru na kateri drugi dan. :)

Ko sem jaz prvič klicala, mi je tud govoru nekej... pa sem rekla, da zdaj naj zavede najdbo male muce, da pa se bom itak osebno javila tam. :)

Sva pa midve z vodjo dobiva v ponedeljek na informativnem sestanku, da jaz sploh vidim kako in kam naprej se potem usmerit za reševanje problematike od A-Ž. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če jul 28, 2011 11:48 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Vodja je bila tam, samo ni mogla priti do telefona.. je bila pri živalih, tako je rekel.

Super, veseli me, da se vse to premika na bolje.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 28, 2011 1:35 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Hja vztrajanje je pa na vsakem posamezniku. Se da vprašat kdaj se lahko pokliče ali počakat na telefonu recimo, še sploh če so stvari v pristojnosti konkretnega človeka.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če jul 28, 2011 2:31 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Jaz sem drugače full vztrajna, samo tukaj sem pa se ustavila. Še sama ne vem zakaj, verjetno posledica mojega nezaupanja.
Pa vem, da bi lahko povedala temu fantu, da jo nujno rabim in da bom poklicala kasneje, pa nisem.. zakaj, se še sama sprašujem.
Ampak zdaj je, kar je. Zdaj je že prepozno, ampak za drugič vem kako in kaj in bom bolj vztrajala, pa četudi bom morala vsak dan v zavetišče, da vodjo le dobim.. :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Če jul 28, 2011 3:27 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Hja vsaka šola nekaj stane, pravijo.... ;)
Upam, da te tale vseeno ne bo preveč :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Če jul 28, 2011 7:43 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

AjBeLePu je napisal/-a:
Super, veseli me, da se vse to premika na bolje.


Saj se v bistvu še ne premika no, bomo videli kaj bo prinesel pogovor v ponedeljek :) . Jaz sem res ful pozitivno naravnana in niti se z njo ne bom dobila zato, da bom pač jo zasula z očitki. Seveda bom povedala kaj se mi zdi narobe, ampak ji bom ponudila tudi pomoč za probleme oz. ji dala predlog. Jaz mam filing, da se bomo zmenli v dobrobit vseh (še posebej živali) in šli skupaj korak po korak boljšemu jutri naproti. :)

Vsekakor pa, AjBeLePu, jaz še vedno računam potem nate in tvojo pomoč, ko bom dobila eno sliko o vsem skupaj. :) Oziroma, računam na pomoč vseh, ki ste jo v tej temi ponudili ;) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jul 28, 2011 8:03 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

tudi jaz upam, da se bo kaj premaknilo. do sedaj je bilo le kup obljub od vodje zavetišča, za muce pa nobene spremembe. dajte rečt kaj o cepljenju proti kužnim boleznim, lepo prosim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če jul 28, 2011 8:24 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

No, ja.. že to, da sta dogovorjeni, je že nekaj.

Seveda pa lahko vedno računaš name, kot sem že napisala/ponudila.. :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po avg 01, 2011 12:07 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Kako se je izpeljal pogovor danes, Luna?
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.