V središču

Bolni mucki iz zavetišča


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor So jul 23, 2011 10:44 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

LuNa73, hvala za poročanje! :good:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 11:34 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Ajbelupu, stvar je sledeča... Ravn jaz sem bila v petek v zavetišču, ker sem šla tja z najdenko, ki jo bom imela v začasni oskrbi jaz... V zavetišču imajo trenutno čez 100 muc :( .

Je pa stvar sledeča... če jo zdaj takoj evidentirajo v zavetišču, potem ju moraš pustiti tam tri tedne, ker tako zahteva Mariborski Vurs zaradi karantene (se bomo glede tega še dobili z vodjo, da se pomenimo in stvari glede mariborskega Vursa premaknemo naprej) in ju šele nato vzeti na začasno. Lahko ju pa vzameš na začasno, oni ti ju tudi pregledajo (meni so malecko pregledali, posvetili z lučko, jo pošprisali s sredstvom proti bolhitisu, ji ščistili uhe,ker je imela malo garjaste, jo razglistili, in ker je imela malo vnete dlesni, so ji dali še antibiotik; ker niso imeli testov za levkozo, bomo to naredili sami), potem pa se dogovrjaš za naprej. Drugi teden začnejo (upam/upajo!) z S/K v svoji ambulanti, tako, da bi ti tudi oni S/K mucka. V glavnem, vse je stvar dogovora!

Aha, če sta mala mogoč garjava ti dajo za sabo Ortanizol (jaz sem šla sicer kupit svojega) in pasto za razglistit. Pa kupila sem še Stronghold. Ker smo se nekak pri nas odločili, da bomo vso oskrbo krili mi, ne vem kako je s hrano in peskom ter vsemi ostalimi "sredstvi" :) .

Ampak fajn je. če lahko, se greš tuja osebno menit z vodjo zavetišča, ga. Jasmino :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 11:44 am

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Ortanizol=Otonazol ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne jul 24, 2011 12:03 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Ker je zadeva za 15 letnico povsem komplicirana, sva se odločile, da bosta muca do torka pri njej - ko končam s usposobljanjem v službi, potem ju pa jaz prevzamem. Jutri zjutraj bom poklicala v zavetišče in se pozanimala glede tega.
Glede hrane, peska itd.. mi ni problem, S/K pa je že malo težje, ampak bomo že nekako pregurali.

Danes grem po vsej verjetnosti pogledati muca, se pogovoriti s teto, da dovoli da ostaneta še do torka..

Zdaj me pa zanima sledeče - vem, da ne smem združiti mojih muc z ostalimi. Koliko časa ponavadi traja karantena?
In katera kvalitetna hrana je najbolj priporočljiva za mladiče? Naj bi imela tu nekje 3 mesece, ampak ni ziher..

Sem pa zelo vesela, da se ni obrnila stran in so s kolegicami še preverile ostala področja, če je slučajno kje mamica..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 12:08 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Za hrano bi jaz dala RC Babycat brikete pa kozje mleko.

Za karanteno pa ne vem, bodo druge povedale. :) (2 tedna?)

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 12:48 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

AjBeLePu je napisal/-a: Jutri zjutraj bom poklicala v zavetišče in se pozanimala glede tega.

Tudi jaz sem najprej poklicala, predvsem da prijavim najdbo muce. Ko sem spraševala glede začasne namestitve nisem čist vse dobro razumela, zato sem se odpravila direkt tja, saj je komunikacija v živo veliko boljša kot preko telefona-vsaj zame.

Glede hrane, peska itd.. mi ni problem, S/K pa je že malo težje, ampak bomo že nekako pregurali.

Kot sem že napisala, drugi teden naj bi zalaufali svojo ambulanto, kjer bodo opravljali S/K muc. Tudi tole "mojo" mucico bodo sterilizirali oni, ko bo dovolj stara (nekje 12 tednov + kakšen teden gor).

In katera kvalitetna hrana je najbolj priporočljiva za mladiče?
Jaz sem nakupila od Sanabell-kitten brikete, vrečke pa od Applaws-a in konzervice Schesira-kitten.

Sem pa zelo vesela, da se ni obrnila stran in so s kolegicami še preverile ostala področja, če je slučajno kje mamica.
:kiss: :good: za sestrično in kolegice!


Jaz sem ti odgovorila oz. podala mnenje samo na to, kar "znam in vem" :girlblush: , na ostalo pa ti bodo odgovorile poznavalke. :)
Aja, pa ko bo muca porihtana in dovolj stara, se bo oddajala s pogodbo Zavetišča, lastnika bom izbirala pa jaz. ;) V glavnem, želim, da gre tole vse skupaj po "reglcih" tako kot mora. Če bo treba pa še kej dodatno težit, bom pa težila :P .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 24, 2011 12:57 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

:good: Tako se dela. Po regelcih in z dogovorom! :good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 1:14 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

he he he... Sleepy sam če jaz še enkrat sama sebe preberem, tole z reglci pa dogovorom se mi bere bolj tko, kot da bomo kr mi neke reglce se dogovoril. :P
Ampak, vseeno mislim, da je prav, da je ta micica macica zaenkrat naša in ne moja in ne od zavetišča, ampak naša (rečmo da "občinska"). Vse po reglcih ravn ne gre, ker pol bi mogla biti tri tedne v zavetišču in rečmo temu tako, da tu je pa šlo za dogovor. Ampak, ko bo čas, bo pa evidentirana kot najdena prostoživečka. Posvajala pa se bo z zavetiško pogodbo. :)

Aja, tud pri nas v MB so občinarji prepričani, da mi pa nimamo prostoživečih mačk. :fool: :dash: :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 24, 2011 1:48 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Kot jaz berem je šlo čisto po reglcih. Ti si najdbo javila zavetišču, zavetišče pa se lahko z namestiteljem dogovori za začasno namestitev, če je polno. Pri 100 mačkah bi znalo bit polno, pa se je dogovorilo za namestitev s tabo.
Je res, da je treba vsako novo sprejeto žival namestit v karanteno (pa ne za 3 tedne ampak za mačko praviloma 14 dni, čeprav tri tedne res ne škodi), ampak če je zavetišče polno in je nima kam dat... boš za karanteno pač poskrbela ti ;) Lahko rečemo tudi po navodilih zavetišča :)
Jaz nekih hudih odstopanj od regelcev ne vidim (razen če jo boš zabisala v sobo polno drugih mačk :P), celo nasprotno:

LuNa73 je napisal/-a:oni ti ju tudi pregledajo (meni so malecko pregledali, posvetili z lučko, jo pošprisali s sredstvom proti bolhitisu, ji ščistili uhe,ker je imela malo garjaste, jo razglistili, in ker je imela malo vnete dlesni, so ji dali še antibiotik; ker niso imeli testov za levkozo, bomo to naredili sami)

še test boste naredili, kar je celo več od predpisanega.

Kaj bi pa ti še več? :rolleyes: :P
;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 2:04 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

zavetišče Maribor nima posvojitvenih pogodb, no vsaj imelo jih ni. podpišeš nekakšen prevzemni list .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne jul 24, 2011 2:08 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Hja, zdaj se je vse zapletlo, tako da grem že danes po njiju, jutri zjutraj pa z njima v MB zavetišče.
Takole je. Za muci bi rada skrbela jaz, vključno s karanteno. Nimam želje niti volje, da ju pustim tam, pač glede na moje slabe izkušnje z njimi si tega res ne želim.

Luna, kakšna pogodba pa je? Je takšna kot pri Mačji hiši? Ker če ne, jaz mačk ne oddam kar prvemu.. Bodo strogi kriteriji, žal :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 24, 2011 2:37 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Lahko oddaš tudi s popolnoma svojo, če boš skrbela sama za njiju, oz. se zmeni z zavetiščem. Lahko ti tudi mi ali katero drugo društvo vzorec pogodbe pošljemo. Mislim celo, da je nekje na forumu pripeta.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jul 24, 2011 2:56 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

:) AjBeLePu že ima kar 3 naše pogodbe - od MH. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne jul 24, 2011 4:42 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Evo, sem že nazaj... :)

Imata polno bolh, eden ima celo klopa, ki sem ga že odstranila. Spol bom preverjala kasneje, ko se malo najesta in spočijeta.

Slika

Slika
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 24, 2011 4:45 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Jej, spet srebrno tigrovje :girlblush: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 24, 2011 7:36 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Mi je že žal, da sem pogledala slikce.... :fool:

Tadrugi :girlblush: <3

Še dobro v zavetišču uredi :good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne jul 24, 2011 7:43 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Ja, ta drugi je srček. Full navihan, se rad igra. Ta prvi pa je bolj boječe sorte. Se boji in uhe ima skoz nazaj. Se pa ne upira, ko ga vzamem v naročje. Jedla sta tudi, pila vodo, potrebe pa še nista opravila.

Zdaj pa eno smešno pa vseeno pomembno vprašanje.. Kako določiš spol? Heeelp..

Sem se pa odločila. Muca ostaneta pri meni ( do oddaje seveda ) in če se zavetišče s tem ne bo strinjalo in če ne bi želelo pomagati kar se tiče S/K in takih zadev, bom pač sama naredila vse. Sta mi že kar k srcu prirasla in bi rada poskrbela za njiju kar se da najboljše. :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 24, 2011 7:47 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

:good:
glede spola bo pa katera druga povedala. Jaz gledam tam dol, pa mi vse isto zgleda. Edino pri mačkonih so,ehm, zadeve bolj narazen, kot pri mačkah. Menda. To je moj jako "strokovni" odgovor :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 24, 2011 7:55 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Primerno nastopi, lepo razloži, pa ne vem zakaj se ne bi mogla zmenit :)

Za spol pa ja, pri samičkah je črtica, pri samčkih pa dva krogca, ampak pri mičkenih res komot fališ, ker je še dlaka povsod in je vse skupaj res mičkeno.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 24, 2011 7:57 pm

Re: Bolni mucki iz zavetišča

Aja, še najlažje boš spol zadela, če sta različnih spolov. Če sta pa istih pa... no, pač se zgodi, če fališ ;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.