V središču

Posvojitev "posebnih" muc


Moderator: renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 7:25 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT je napisal/-a:Dvignite roko tisti, ki svojih mačk NISTE izbrali glede na videz. A vsi ste jih dvignili? Zakaj pa potem v topiku z vašimi slikami vidim takšne mačje lepotice - črna dolga dlaka, ena je morda celo pasemska srebrna-nekaj, spet dolgodlaka, trikolorka (jaz še nikoli nisem v živo videla take mačke, kar pomeni, da so pri nas redke)... Aja, vsi ste povsem slučajno in z zavezanimi očmi izbrali prav take precej manj običajne mačke. Hipokriti na kvadrat.


*dvigujem obe roki pa še nogi za povrh*

Našla sem jo (lepotico iz avatarja) pod eno katrco sredi poletja, v blokovskem naselju, otroci so jo vlačli naokrog, jaz (tudi še otrok) pa sem jo vzela in nesla domov. In, o joj, bila je trikolorka. Pa bi lahko bila zeleno rjave barve, bi jo ravno tako nesla domov.

To, da ti v živo še nisi trikolorke vidla, še ne pomeni da so redke. Ker glej ga zlomka, poleti je moj fant pod avtom najdel eno malo trikolorko, ki je sicer šla v zavetišče, a je sodeč po podatkih ravno dobila čisto svoj dom (z enim dolgodlakim črnim mačkom). - Na kaj je pa posvojitelj tukaj gledal, če sta pa oba drugačna? Gledal je s srcem, predvidevam... Tudi po zavetiščih je trikolork kar nekaj.

Sicer se že skoraj neumno počutim, da sploh delam debato o trikolorkah, samo si me pač prisilila dvignit roko! :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če jan 20, 2011 7:34 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Meni so najlepše na svetu želvovinke, dolžina dlake je čisto nepomembna, mogoče kratkodlake še bolj, ker je vzorec tako bolj izrazit. V temo od Fergie hodim vsak dan samo slikce gledat in vzdihovat. Imamo 3 mačke doma, nobena ni želvovinka.

Tudi mi ni jasno zakaj meniš, da bi te kdo po telefonu zafrkaval, če bi klicala (mogoče to velja za obdobje pred tole debato). Po tvojem opisu bi pravzaprav zadovoljevala vse pogoje, celo tistega kjer se velikokrat zatakne - o izključno notranjem bivanju in če izvzamemo dejstvo, da bi bile tvoje že priletne mačke verjetno nezadovoljne, bi imela celo to prednost, da bi imela nova mačka avtomatično že družbo. Če se ti zdi zafrkavanje to, da so skrbnice previdne in postavljajo različna vprašanja potem pač ne vem kaj naj rečem.
Iz svojih izkušenj vedo, kakšne klice dobivajo, ko oddajajo "posebno" mačko in na podlagi teh izkušenj lahko tudi komentirajo. Takih izkušenj in v takšnem številu ti nimaš (in ni mi treba te poznati, da sem lahko skoraj 100% prepričana, da ga ni človeka pri nas, čez kogar roke je šlo več mačk kot čez helenine, če izvzamemo zavetišča seveda).

MajaT je napisal/-a:Zakaj pa potem v topiku z vašimi slikami vidim takšne mačje lepotice - črna dolga dlaka, ena je morda celo pasemska srebrna-nekaj, spet dolgodlaka, trikolorka (jaz še nikoli nisem v živo videla take mačke, kar pomeni, da so pri nas redke)...


Kje pa je ta topik?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 7:48 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Me too, me too!! :blush:
Večiga muca smo šli iskati načrtno in šli smo k eni družini (če bi vedela, bi šla v zavetišče, mačjo hišo...), ampak smo se zanje odločili, ker so bili dokaj blizu. Prišla sva tja in 6 majhnih muc se je igralo in skakalo po celem stanovanju, vzela bi itak najraje vse, ampak samo en muc je bil stalno okrog naju in se hotel božati (ni mi čisto jasno kako je bil takrat lahko tako sladek, ker potem smo imeli doma še kakšno leto pravega :devil: ). Uuuu ja in je najlepši in d best muc na svetu. Je pa bele barve s tigrastimi flekci.
Druga muca črnobele barve, pobrana iz ceste, je visela nad odprtim vodovodnim jaškom, sploh ne vem kako sva jo takrat videla.
Ne dam ju nobenemu in sta najlepša muca na svetu, ampak enako bi ju 'izbrala' in imela rada tudi, če bi bila enobarvana.
Pa da ne pozabim naših prostoživečk tudi nismo izbirali, tri so tigraste, ena črna, ena črnobela, ampak hranimo in božamo vse enako in vse so najlepše, najboljše muce in tudi teh nobenmu ne dam (no razen na kavč :blush: ). :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 57

Pridružen: Po okt 04, 2010 11:30 am

Kraj: okolica Maribora

Odgovor Če jan 20, 2011 8:01 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Meni so ljudje, ki so oddajali muce, poslali nekaj slik, na katerih je bilo vseh pet mladičkov. Na vseh slikah so se štirje mladički (oranžen in siv tiger, dve trikolorki) lepo nastavljali fotoaparatu od petega mladiča si pa videl samo črno zadnjico ali rep. In izbrala sem ravno ta petega. Ni mi žal, ker imamo zdaj doma pravo 3-barvno mačjo kraljico.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 319

Pridružen: So okt 30, 2010 5:33 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 9:27 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT je napisal/-a:Nisem klicala za Dono, ker že imam 4 mačke. Zelo si želim tako mačko, kot je Dona, vendar so moje muce že malce v letih, in tega morda ne bi dobro prenesle. Dobro vem, kakšne so siamke, jo ima prijateljica. Zato bi me vsi vaši napadi, moraliziranje in pametovanje o mačji naravi - kot da sem 5 let star otrok, ki prvič vidi mačko - morali pravzaprav spravljati v smeh, pa me žalostijo. Kolikor so že mačji ljudje lahko super in prijetni, med ljudmi težko najdeš bolj neprijetne ljudi kot so tisti mačji ljubitelji, ki se jim je malce odpeljalo in sovražijo vse ljudi, ki se z njimi ne strinjajo. Ker tukaj ste res neverjetni v tem, kako se popolnoma vsi z vsem strinjate drug z drugim.

Trije moji prijatelji so neuspešno želeli posvojiti mačke preko Mačje hiše (mačke precej bolj običajnega izgleda, kot je Dona), in so naleteli na telefonsko zaj*** s strani MH. Pa te ljudi poznam, in vem, da bi dobro skrbeli za muce. Je bilo že nekaj časa nazaj, in ne bom razkrivala njihovih imen tukaj. Sem si pa zapomnila njihovo izkušnjo. Nato so vsi vzeli muce preko podarimo.si - brez zaj***, muce so zdrave, vsi srečni in zadovoljni. Zelo lepo skrbijo zanje. Zakaj se niso oglasili tukaj? Rekli so, da nima smisla, ker bi jih člani foruma popljuvali do nezavesti – kot ste mene. Zato se ljudje ne oglašajo tukaj – si pa zapomnijo izkušnjo in o njej povejo naprej.

Oglasila sem se zato, ker sta me raskurila dva helenina stavka v topiku o Doni - v svojem postu sem ta stavka citirala, vendar je gospa pri prenosu mojih postov svoja stavka zbrisala in se sploh ne vidi, na kaj je letel moj post. Kako pripravno.

Dvignite roko tisti, ki svojih mačk NISTE izbrali glede na videz. A vsi ste jih dvignili? Zakaj pa potem v topiku z vašimi slikami vidim takšne mačje lepotice - črna dolga dlaka, ena je morda celo pasemska srebrna-nekaj, spet dolgodlaka, trikolorka (jaz še nikoli nisem v živo videla take mačke, kar pomeni, da so pri nas redke)... Aja, vsi ste povsem slučajno in z zavezanimi očmi izbrali prav take precej manj običajne mačke. Hipokriti na kvadrat.

Kako pa naj nekdo izbere mačko preko interneta, če ne preko slike - edinega podatka, ki ga ima o njej? A naj preko modema zavoha njen karakter? In ko smo že pri karakterju - kot da v kakšnih dveh tednih, ki jih neka bolj posebna mačka preživi v skrbništvu, vi vidite njen karakter. Japajade. Sem imela dovolj mačk v življenju, da vem, kako dolgo traja, da ugotoviš, kakšen je mačji karakter, zato je to, da skrbnica pravi, kako v dveh tednih al pa še manj "vidi" pravi mačji karakter in zato "ve" kdo bo pravi človek zanjo, popolna oslarija. Sem imela mačko, ki se je v prejšnji hiši (kjer je bilo več mačk) tepla, grizla, uničevala pohištvo.. pri meni je bila kot majhni cartljivi medvedek, ni uničila ni role papirja, nič. Očitno sem jo jaz razumela in ji dala to, kar je rabila. Kaj bi torej njena prejšnja lastnica lahko rekla o njej? Da je divja, nesocializirana, napadalna mačka... in bi se popolnoma zmotila. Pri meni je bila ta muca do konca svojega življenja edina, in je bila mila in zlata kot angelček. Toliko o tem, kako skrbnice "natančno vejo", kakšna je neka mačka po karakterju!

Še nekaj o bolj "dizajnerskih" mačkah, kot jim vi pravite - poznam nekaj ljudi s pasemskimi mačkami, in NITI EDEN nima takšnega odnosa, kot ga tu opisujete, češ da mačko kupijo zato, da lepo paše k pohištvu. Jaz ne vem v kakšnem izkrivljenem svetu vi živite, toda tudi ljudje, ki imajo pasemske mačke lahko do njih čutijo iskreno, globoko in pristno ljubezen! In te mačke so ravno tako polnovredne mačke kot en navaden tiger in vredne iste ljubezni in skrbi. Ljudje s pasemskimi mačkami, ki jih poznam, zanje ljubeče skrbijo in vem, da jih imajo srčno radi. Ne vem zakaj bi jih morali obsojati zaradi tega, ker si izberejo mačko določenih značilnosti. A se ljudje ne zaljubljamo drug v drugega TUDI zaradi vizualnega izgleda? Saj celotna narava deluje na tak način, tudi živali se lišpajo druga za drugo. Sem pa že na večih forumih naletela na takšno vihanje nosu lastnikov nepasemskih mačk, češ kakšni grozni ljudje so to, ki si kupijo tako mačko. Človek nima besed... in škoda časa bi bilo, če bi jih iskal za take ljudi.


Očitno še zmeraj ne znaš ali nočeš temeljito prebrat komentarjev in odzivov. Ker pri najboljši (najslabši) volji ne zaznam tiste sovražnosti in moraliziranja, ki ga ti tako rada vidiš. Še v nobenem komentarju namreč ni toliko spreobračanja pomena, negativizma in žaljivosti, kot ravno v tvojih. Presoja izgleda mačke in vzrokov za izbiro preko nekaj avatarjev je tudi precej bistra.

In ne, zagotovo se ne strinjam z vsemi forumaši o vsem in nismo zarotniško povezani z namenom j...... (se opravičujem) ljudi v glavo.

Če tvoji prijatelji res lepo skrbijo za micemace, je to toliko bolje. Za približno objektivno presojo o tem, kdo je koga kdaj klical, vsebini pogovora in vljudnosti udeleženih bi morali imeti na voljo verodostojna in nepopačena pričanja ali posnetke. (Uf, to se že prav strokovno sliši. 8) )

Mačke in tudi katere druge živali definitivno dokončno ne izbereš preko interneta. Pri zaupanja vrednih vzrediteljih in skrbnikih to niti ni možno. Nujno je tudi preverjanje potencialnega posvojitelja, vsaj kolikor se to v določenih okoliščinah da.

Res je, mačje obnašanje se zagotovo lahko spremeni: zaradi menjave okolja, družbe drugih živali, slabega počutja oz. bolezni... Kljub temu skrbnik z večletnimi izkušnjami katerokoli žival bolje pozna kot nekdo, ki bi jo izbral prek slike in jo v živo še videl ni.

Lahko bi nadaljevala in secirala tvoje zapise v nedogled, pa bom samo povzela: če si že vzameš čas za pisanje odziva, si vzemi tudi čas za temeljito branje vsebine foruma. Da ne boš (spet?) izpadla kot nestrpna in otročja... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe jan 21, 2011 7:02 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

V postu od MajeT je bila omenjena ".....ena je morda celo pasemska srebrna-nekaj..."- mogoče neupravičeno, ampak jaz sem ob tem pomislila na mojo Tasho, ki jo kliččem črna srebrnčica in ima res daljšo dlako. No, nje si definitivno nisem izbrala sama - ona si je izbrala mene, kar mi je postalo jasno po dveh posvojitvah, obakrat h krasnim ljudem. Pa je čudovita muca - dejansko paše v "kategorijo posebnih" - ne toliko po videzu, kot po karakterju. Tko da- za tole črno srebrno kosmato bitje pošteno dvigujem roko za neposvajanje po izgledu.

In dvigujem roko še za mojega Srečkota in Filjuškusa.

Enega sem si pa res izbrala sama, to je Minimuc in me tega ni sram priznat. Nič slabše, nič boljše, nič drugače, nič bolj ali nič manj ne skrbim zanj ali ga imam rada, kot tiste, ki si jih nisem sama izbrala, ampak so moji iz tega ali onega razloga (nesprejemanje drugih ljudi, mulc prinesel malega mucka, zavrženega v škatli, žlahta sredi ceste v Dalmaciji pobrala premočenega, shiranega malega muca,....tkole so postali moji).

MajaT., jaz ne obsojam izbire mačka po izgledu, nikakor ne. Če so zraven še vsi tisti dejavniki, ki so veliko, veliko bolj pomembni od izgleda samega: ujemanje karakterjev, brezpogojna ljubezen s strani posvojitelja, odgovorno skrbništvo - takle.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe jan 21, 2011 8:15 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Dvignem še jaz tri roke. Ljubi se mi sicer ne preveč, tako kot se mi tudi v šoli ni dalo it tole dvigovanje, pa vseeno. Dvignem samo zaradi MajeT, ker nas bere in morda, morda bo verjela vsaj 1% vsega, kar tule pišemo.

Prva roka: Binko :kiss:
Velik, dolgodlak, lep, diši po maincoonu. K meni je prispel tako, da me je bivša soseda klicala, da se je pritepel k njej mali ubogi tigrček in ga njena odrasla muca Pika nikakor ne sprejme. Prišla in odnesla domov. Malega, še prav nič dolgodlakega, polnega garij in glist.

Druga roka: Miška :kiss:
Po nasvetu veterinarja sem iskala lenemu in zaležanemu Binkotu mačjo družbo. Našla Mačjo hišo, si dopisovala s heleno in ji popolnoma prepustila presojo, katera muca bi bila za nas. Še imam spravljene maile, kjer me je skoraj prisilila, naj vsaj približno povem, kakšni muci so mi vizualno všeč. In sem pač naštela skoraj vse takrat objavljene. Nazadnje sem posvojila muco, ki se še sploh ni uradno oddajala in ni bila nikjer še objavljena. Prvič sem jo videla, ko sem prišla po njo. Mojo najlepšo muco na svetu, tigrico Miško.

Tretja roka: Drejka :kiss:
K meni je prišla iz Mačje hiše z združevalno nalogo in zato, ker bi jo Čombe drugače zadržal zase. :rolleyes: Sem jo sicer videla prej na sliki, pa me njena vizualna pojava ni niti pikice ganila. Oranžna tigrica, s kroničnimi zdravstvenimi težavami. Najboljša muca na svetu.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jan 21, 2011 11:13 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Cats je napisal/-a:Glede na videz bi posvojila marsikoga. Od male Candy naprej. Pa ne bom, ker VEM, da to ne bi bila dobra ideja, ker obstaja še toliko bolj pomembnih parametrov.

Sem vedela, da tebe tale naš pomivalc muči! :lol:

Jaz pa priznam, da sem se, ko sva se hudo premišljeno (da, več mesecev je trajalo to premišljevanje!) odločila, da je pravi čas za posvojitev para (!) muckov, na prvi pogled zaljubila v tisto "razpetardirano" (tako je temu rekel moj dragi) pikico na sliki. Poleg je bila siva tigrica, zelo podobna tistim iz reklam za w... in tudi ona se nama je zdela zelo lepa. Pa sva ju šla pogledat in je rekla njuna skrbnica, da bo verjetno malo zamenjala pare. V naročje nama je zlezel najlepši črni muc z belimi flekci, petardasta tigrica pa je renčala na vse, ki so se ji približali ... In tako imava najlepša in najboljša mucka na svetu. Dolgodlako tigrico, ki se prvi mesec ni pustila niti dvignit, božanje pa je prenašala le tu in tam, na le določenih koncih stanovanja in božala sem jo lahko le jaz, medtem ko se je dragi moral še kar pošteno potruditi, da mu ni ob vsakem približevanju ušla za kavč. In kratkodlakega črnuha z belimi flekci - z najboljšim značajem na svetu.
In vsi štirje se imamo zelo zelo radi, čeprav sva Leia in jaz dolgodlaki, Yoda in moj dragi pa kratkodlaka :P
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jan 21, 2011 11:17 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Pa še pomivalca nimam, to bi zares bila priložnost, dve muhi... :D

Ampak v enem ima MajaT prav: vsi tukaj prisotni doma imamo lepe in posebne muce.

Takšne so zato, ker jih imamo radi. <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jan 21, 2011 11:21 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Se popolnoma strinjam.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe jan 21, 2011 11:24 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Jaz ne dvigujem roke. Meni so "navadne črne" pač najlepše in sem povedala, da bi takšno najrajši. :girlblush:
Še vedno pa se nisem postavila na glavo, da hočem lih točno eno črnuhinjo in nobene druge, temveč sem zraven naštela še velik kup kriterijev. Glavno je bilo to, da sem posvajala preizkušen parček (torej dva/dve, ki se imata rada/i že od prej). Želela sem zdrave muce, ker se mi je zdelo, da na muce s posebnimi potrebami nisem pripravljena. Zaradi tega se še vedno počutim krivo. Želela sem bolj mirne nežne karakterje. Dobila sem leglo treh: (samo) eno navadno črno, zraven v kompletu še črnobelega fantka in dolgodlako črnuhinjo. Tretji je prišel naknadno z dvomesečno zamudo, ker se mi je zdelo grozno krivično, da sem jih ločila in da se sestrici valjata po svojem kavču, bratec pa še vedno čaka.

MajaT je napisal/-a:Dvignite roko tisti, ki svojih mačk NISTE izbrali glede na videz. A vsi ste jih dvignili? Zakaj pa potem v topiku z vašimi slikami vidim takšne mačje lepotice - črna dolga dlaka, ena je morda celo pasemska srebrna-nekaj, spet dolgodlaka, trikolorka (jaz še nikoli nisem v živo videla take mačke, kar pomeni, da so pri nas redke)... Aja, vsi ste povsem slučajno in z zavezanimi očmi izbrali prav take precej manj običajne mačke. Hipokriti na kvadrat.


In veš kaj, užalila si me. Tokrat ne samo s tvojim vulgarnim izražanjem, pametovalnim tonom in neutemeljenim obtoževanjem. Užaljena sem, če kdo izpostavi, da je moja dolgodlaka leeepa. O madona, a ostala dva sta pa grda?! Tvoje pisarije in gnusno razmišlanje je res samo za :bad: :dash: :dash: :dash:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jan 21, 2011 1:19 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT, vabljena k meni na ogled najlepših mačk na svetu (ki jih nihče ni želel)!
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Pe jan 21, 2011 3:15 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

matr, pa kje ste se naučili vseh teh famoznih zasliševalnih veščin (helena in ostali zasliševalci/zastraševalci)? ker sodeč po komentarjih maje T, imate za sabo vsaj 10 let intenzivnega urjenja pri udbi, kgbju, mosadu, za povrh pa še gvantanamovske zasliševalne veščine! :lol: :lol: :lol:

ne vem, meni osebno se je prvi telefonski pogovor zdel kot pogovor in ne zasliševanje. ne vem, kateri del pogovora bi majaT lahko opisovala kot zasliševanje in podobno. pač, pogovor, pri katerem obe strani vprašata, kar ju zanima. res ne razumem. mogoče pa nisem tako občutljiva...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe jan 21, 2011 6:42 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

biarritz je napisal/-a:
visinnox je napisal/-a:In zakaj bi mi lahko bila dolgodlaka mačka všeč, kratkodlaka pa ne? Imam to pravico?


Tole je pa meni že malo tumač. Vedno so se mi zdeli na pogled najlepši črni mački. Ja menda imam to pravico. Seveda se ne posvaja po izgledu (moji mački sicer po enem čudnem naklučju pašejo k pohištvu :scratch: ), z zaprtimi očmi pa tudi ne morem po svetu hodit. So mi tudi najbolj všeč visoki fantje, pa tudi tukaj nisem zadela :mocking:


Ja, saj ravno zato, ker ne hodim z zaprtimi očmi okoli, sem mnenja, da je potrebno posvojiti tisto žival, ki dom najbolj potrebuje, če ji ga le lahko nudiš. In v tem trenutku je vseeno (nepomembno), kateri so mi najlepši, a ne?!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So jan 22, 2011 9:13 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Se nisem imela namena oglašat tukaj, pa se bom vseeno. Po eni strani lahko dvignem roko, ker sem pri Heleni prevzela Eli v transporterju, ne da bi jo sploh videla. Najino prvo srečanje face to face je bilo šele po parih dneh, ko je zlezla izpod kavča. Po drugi strani sem si jo pa izbrala sama po njeni predstavitveni fotki. Pa ne zato, ker bi mi bila tako blazno lepa, čeprav je seveda najlepša, brez dvoma ;) , enostavno kemija. In je v resnici zgledala čisto drugače kot na fotki. Zdaj pa ne vem, a je z mano kaj narobe ali v čem je štos, ampak mene ni nihče zasliševal. Poklicala, povedala, da bi rada točno to muco in to je bilo v glavnem vse :) . Pa mi ni treba posebej pisat, da bi vzela katerokoli, če bi Helena ocenila, da je kakšna druga bolj primerna zame.
Je pa posvajala par mesecev pred tem moja mama, pa ni šlo tako zlahka. Jo je Helena kar fino zaslišala, je bila reva čisto prestrašena he he. Pa je končno dobila kombinacijo klasično lepe dolgodlake muce in enega mačjega posebneža, res posebneža, tako na videz kot po karakterju. In ravno on je danes najbolj oboževan muc, kar je sploh možno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So jan 22, 2011 9:37 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Tale tema se je razvila v eno lepših. :) Prav lepo vas je brat, posebni posvojitelji posebnih muc. :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So jan 22, 2011 9:53 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

avena je napisal/-a:Se nisem imela namena oglašat tukaj, pa se bom vseeno. Po eni strani lahko dvignem roko, ker sem pri Heleni prevzela Eli v transporterju, ne da bi jo sploh videla. Najino prvo srečanje face to face je bilo šele po parih dneh, ko je zlezla izpod kavča. Po drugi strani sem si jo pa izbrala sama po njeni predstavitveni fotki. Pa ne zato, ker bi mi bila tako blazno lepa, čeprav je seveda najlepša, brez dvoma ;) , enostavno kemija. In je v resnici zgledala čisto drugače kot na fotki. Zdaj pa ne vem, a je z mano kaj narobe ali v čem je štos, ampak mene ni nihče zasliševal. Poklicala, povedala, da bi rada točno to muco in to je bilo v glavnem vse :) . Pa mi ni treba posebej pisat, da bi vzela katerokoli, če bi Helena ocenila, da je kakšna druga bolj primerna zame.
Je pa posvajala par mesecev pred tem moja mama, pa ni šlo tako zlahka. Jo je Helena kar fino zaslišala, je bila reva čisto prestrašena he he. Pa je končno dobila kombinacijo klasično lepe dolgodlake muce in enega mačjega posebneža, res posebneža, tako na videz kot po karakterju. In ravno on je danes najbolj oboževan muc, kar je sploh možno.


:kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jan 22, 2011 9:58 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

visinnox je napisal/-a:Ja, saj ravno zato, ker ne hodim z zaprtimi očmi okoli, sem mnenja, da je potrebno posvojiti tisto žival, ki dom najbolj potrebuje, če ji ga le lahko nudiš. In v tem trenutku je vseeno (nepomembno), kateri so mi najlepši, a ne?!


Visova, ja pa ne. ;) VSE muce, ki iščejo dom, dom tudi potrebujejo. A zdaj morajo pa vsi mladički odrast v začasni oskrbi, dokler ne zmanjka odraslih/invalidnih/bolnih? Meni se ne zdi nič narobe s tem, da nekdo izbira, kadar izbiro ma. Seveda pa je neprimerno, da ima prostor samo za točno določenega siamca/dolgodlakega/dimastega in nobenega drugega. Ampak tak muca pri MH itak ne bo dobil. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So jan 22, 2011 10:03 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

avena je napisal/-a:Zdaj pa ne vem, a je z mano kaj narobe ali v čem je štos, ampak mene ni nihče zasliševal.


Mene tudi ne. (užaljena :girlcry: ) Samo prijeten pogovor in par čisto samoumevnih vprašanj o tem, kako bom za muce skrbela.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So jan 22, 2011 10:10 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Potem pa pokliči že enkrat za Kitty, pa bomo zrihtal Zasliševanje da se reče. 8)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.