V središču

Posvojitev "posebnih" muc


Moderator: renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Sr jan 19, 2011 9:17 am

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:02 am

Posvojitev "posebnih" muc

In kaj je narobe s tem, če si ljudje želijo prav TO muco in ne drugih?

Res, človek je izjemno presenečen nad tem, kakšni egotripi ljudem ven vdarijo, kadar se jim ponudi priložnost vihteti svojo paličico v imenu oblasti, pardon, v imenu pomoči drugim. Malo berem ta forum zadnji teden in se mnogokrat držim za glavo... Imam občutek, da vi prav uživate v tem, ko ljudi zaj***. Kot da imate samo vi tukaj pravilen in dober odnos do mačk, vsi mi ljudje tam zunaj pa smo težki psihopati, ki nimamo pojma o mačkah. In če si zaželimo takšno lepo in posebno mačko, smo človeška sodrga na kvadrat, ker kakšen greh je to, da si človek zaželi takšno posebno muci v svoji hiši. Po vašem mnenju tak človek preprosto ne more imeti rad drugih muc al kako? :fool:

Veste, celo življenje imam mačke, in ja, obožujem jih in sem prepričana, da znam zelo lepo skrbeti zanje. Tudi jaz bi rada imela prav takšno mačko, ker mi je zelo lepa. Sem zdaj zaradi tega takoj manjvredno človeško bitje? Imam zaradi tega kaj manj rada ostale, bolj običajne tigre in podobno? NE. Ampak glede na vaše pisanje, sem sodrga človeška, ki bi me raje en mesec j*** v glavo samo zato, ker bi rada imela tako muco. :dash:

Iskreno, mislim, da s takim pristopom veliko ljudi odvrnete, in ne obratno. Ljudje vas kličejo, ker bi radi mucam radi dali lepo življenje, vi pa jih j*** v glavo s tem, ali so za vas dovolj vredna človeška bitja ali ne. In to po telefonu, ne da bi karkoli vedeli o teh ljudeh. Za kozlat pa tak odnos v imenu pomoči. :bad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:14 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

V nekaj stavkih ti bom vseeno odgovorila. Sicer se mi zdi tvoje pisanje skrajne žaljivo, pa vseeno.
Za nas so vse muce "posebne". Če si človek zaželi v "svoji hiši čisto posebno muco" je zanj pravi naslov primerni vzreditelj ali pa zaradi mene tudi štepar, kjer mu bodo prodali točno tako, kot si jo želi in boš za to pač plačal.
Mi pobiramo s ceste muce v vseh mogočih stanjih in oblikah, prebedimo z njimi dneve in noči, ko je treba dudarje hranit, jih zdravit, jih tolažit zaradi bolečin. In imamo radi VSE, ne glede na starost, barvo dlake, barvo oči...ipd-
In smo prizadeti, ko nekateri čakajo na domove leta, za nekatere bi se pa stepli. Ravno zaradi razloga, ker imamo radi VSE.
Ker si očitno že videla, da kljub temu oddamo tudi te "posebne" je očitno med vsemi klicajočimi kakšen normalen vmes.
Nad nobenim se ne izzživljamo, sama sem prijazna in korektna s čisto vsakim, razen če me začne žalit ali mi grozit, potem je s prijaznostjo konec.
Je pa res, da se najbolj bojim oddajat take muce, saj se praviloma zanje zanimajo zelo "posebni" ljudje, v negativnem smislu seveda.
Po domače bi jim lahko rekel tudi "kreteni".
Oddamo, ko so na drugi strani pravi motivi in primerna oseba, ter tudi vsi ostali zahtevani pogoji.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 319

Pridružen: So okt 30, 2010 5:33 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:15 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT, a ti tudi družinske člane, prijatelje in znance izbiraš glede na barvo las in oči? :bad: / :girlsad:

Za tisto POSEBNO muco se gre človek grebst takrat, ko jo je vsaj že videl v živo in sta en drugemu všeč oz. ugotoviš, da bi si lahko bila (če je micamaca bolj plaha).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:16 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT, ti posvojiteljica Done vsekakor ne boš, ker imaš za naša merila popolnoma napačen odnos do živih bitij, v tem primeru mačk.
Te ne poznam osebno, niti si te ne želim spoznati, sklepam iz napisanega, če si seveda mislila resno.
To, da je živo bitje, v tem primeru ta določena mačka zate lepa, je za nas premalo za posvojitev katerekoli muce, še najmanj pa te.
Če si želiš takšno, imaš kokrčeš vzrediteljev in kaovzrediteljev, ki ti bodo prodali skoraj natanko takšno.
Za Dono pa nikar ne skrbi, našli ji bomo tak dom, kot si ga zasluži, kjer jo bodo obravnavali kot živo bitje in ne kot dizajnerski dodatek, povšter, omaro ali kaj podobnega.
Velja enako tudi za vse ostale naše varovance.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:17 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Tudi "posebne" muce nekomu oddamo, mar ne. In to tistemu, ki ustreza pogojem (notranje bivanje, kvalitetna prehrana, veterinar po potrebi). V praksi pa oddaja posebnih muc izgleda tako, da prejmeš na desetine klicev potencialnih posvojiteljev, ki jih zanima samo mucina lepota, kar ugotovijo na podlagi fotografije, ostalega (pogoji, da muca rabi družbo, posebno nego...) pa ponavadi niti ne preberejo. Tako ni nič čudnega, če te celo že pred objavo take muce začne dajati rahla paranoja, kdo vse te bo poklical. Verjemi, da je med klici veliko "bolnikov", mnogi lažejo, samo da bi prišli do one "kao siamske in kao perzijske". Se pa vedno pojavi tudi takšen, ki zmore še kaj več od histeričnega "hočem prav to muco", ga zanima njen karakter, kaj muca je, se pogovori glede varnosti... in takšnemu muce prav gotovo ne odrečemo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:18 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

sam še to.
Če še nisi skapirala našega poslanstva: pomagamo živalim in ne ljudem.
Da ti malo pomagam. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Sr jan 19, 2011 9:17 am

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:19 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Drugačnega odgovora nisem niti pričakovala.

In kakšne značilnosti bo moral imeti bodoči lastnik Done? To, da imaš rad mačke, da celo življenje lepo skrbiš zanje, jih imaš izključno v hiši, imaš pa ta greh, da so ti všeč siamke, očitno ni dovolj. Bi moral reči, ne meni sploh niso všeč siamke, ampak če me že res silite, bom jo pa vzel? :dash:

Kaj vam daje misliti, da mi ljudje tam zunaj nimamo dovolj radi mačk na splošno, ampak menite, da imate mačke pravilno radi (karkoli že to je) samo in nihče drug kot vi??

Kako lahko vi po telefonu veste, kako bi oseba na drugi strani znala skrbet za mačko? Na podlagi česa ga odpikate, kaj je tista magična napačna beseda - ker vam reče: jaz bi rad tisto lepo mačko? Kaj je narobe s tem, da ti je neka mačka lepa? In si jo zato želiš, prav to? Mar nam mačke ne smejo biti lepe, si jih zato ne smemo želeti?

Si zaradi tega, ker si želiš tako lepo mačko kar avtomatično kreten???????

helena je napisal/-a:MajaT, ti posvojiteljica Done vsekakor ne boš, ker imaš za naša merila popolnoma napačen odnos do živih bitij, v tem primeru mačk.
Te ne poznam osebno, niti si te ne želim spoznati, sklepam iz napisanega, če si seveda mislila resno..


Res vrhunsko - sploh me ne poznaš, ampak takoj veš, kakšen odnos imam do mačk. In seveda takoj veš, da je moj odnos do mačk popolnoma zanič, neprimeren, grozen, napačen, bla bla.

Še dobro, da moje 4 (da, navadne črne in bele) muce mislijo popolnoma drugače.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 319

Pridružen: So okt 30, 2010 5:33 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:20 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Daj preberi si še enkrat temo, sploh od svojega prispevka naprej. GLEDE NA NAPISANO je izgledalo, da je tebi zunanjost micemace pomembnejša od njenih potreb in značaja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:20 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Ne, noben ni rekel, da si zaradi tega avtomatično kreten. Tudi mislim, da ti za Dono nisi klicala, ker z vsakim napisanim stavkom dokazuješ, da sploh ne veš, kaj ljudi sprašujemo.
Ti si želi, misli, posvajaj kar želiš, noben te pri tem ne ovira. Sploh ne vem, zakaj bruhaš in se zaletavaš v zid in jeziš in si kradeš energijo. :)
Podrobneje beri, kar smo napisali, sama sem ti zelo podrobno razložila zadeve.
Z moje strani je to to.
p.s. ne morem zaradi tega, ker iščemo posvojitelje za muce, spoznat celega sveta, niti si ga ne želim. Odločam se na podlagi napisanega in slišanega.
In tvoje napisano je zame neprimerno.
Imaš pa pravico mislit in govorit, kar želiš, le posvojila pri nas ne boš nobenega.
p.s. od p.s.-ja: čist potihem-imaš za vsakim vogalom skoraj brezdomne, skoraj v vseh zavetiščih ti jih dajo brez vprašanja, kako in kaj bo z njmi, menda se bo tudi kakšna "siamka" med njimi znašla.

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:21 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT, vem, da nisem jaz dolgo na forumu, jih pa spremljam več in že dalj časa. Po mojih izkušnjah in izkušnjah mojih znancev je Mačja hiša ena od najbolj ''optimalnih zavetišč'' (vem, da niso uradno zavetišče, a vseeno). So daleč od tega, da ''ekstravagantnih'' muckov ne dajejo v posvojitev in da ljudi ''j***'' v glavo. Je pa res, da si (upravičeno) jemljejo pravico, da presodijo in odločijo kdo bo najboljši posvojitelj. Tvoja užaljenost in jeza sta popolnoma neprimerna saj muce sploh ne poznaš! Kako potem lahko veš, da ji lahko nudiš najboljši dom??? Videla si jo le na sliki in ne veš kakšne lastnike RABI MUCA! Mislm, da bi morala živalici privoščiti najboljši dom tudi če to ni tvoj dom! Brez dvoma bodo skrbnice poskrbele, da bo šla muca v super dom in to je EDINO kar bi moralo biti pomembno človeku, ki ima rad muce.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:23 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Vidim, da sem zamudila akcijo. Saj bi rekla, da je smešno, vendar je že samo izražanje tok pod nivojem, da je joj.

Citiram iz pravil foruma:
Na forumu zato ni dovoljeno:
- objavljanje sporočil z žaljivo, zlonamerno, sovražno, obrekljivo, nespodobno ali katero koli vsebino, ki lahko prizadene druge uporabnike;
- podpihovanje k spolni, rasni, narodnostni, verski ali drugi nestrpnosti;
- nekonstruktivno razpravljanje;
- povzdigovanje glasu, kar pri pisanju na forumu pomeni pretirano uporabo (več kot 10 %) velikih črk;
- reševanje zasebnih sporov, razen če ne gre za nek širši interes ali za konkretne hude in dokazljive objektivne nepravilnosti.


A moram preštet, kolikokrat si uporabila besedo na j v enem samem postu? Admini, kot civilizirana članica foruma pričakujem reakcijo.
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:29 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Sporočila so zdaj v takem vrstnem redu kot so bila oddana, spremenila se je le ura oddaje. Originalna sporočila so bila na forum oddana cca. 1 uro prej kot je to zdaj navedeno v posameznem sporočilu :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 12:03 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT je napisal/-a:...Res, človek je izjemno presenečen nad tem, kakšni egotripi ljudem ven vdarijo, kadar se jim ponudi priložnost vihteti svojo paličico v imenu oblasti, pardon, v imenu pomoči drugim. Malo berem ta forum zadnji teden in se mnogokrat držim za glavo... Imam občutek, da vi prav uživate v tem, ko ljudi zaj***...


Jaz pa kar čakam in čakam, da se oglasijo in pritožijo vse te množice tlačenih in zaj..., zdaj, ko imajo iztočnico. Pa ne dočakam.
Dolgcajt. :truce:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jan 19, 2011 12:04 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Moj pogled na tole je pa takšen. Kolikor jaz vem, so kriteriji za oddajo muc primerni in smiselni, veljajo pa za vse muce, tudi za tiste ki niso "posebne"(jaz bi sicer rekla da takih muc ni, ampak ker mislim da vsi veste kaj hočem povedat, bom vseeno uporabla tak izraz). Je pa normalno da so skrbnice pri oddaji "posebnih" muc, za katere je velik naval prav zaradi zunanjega izgleda, posebej pozorne, ker je mnogo takih potencialnih posvojiteljev ki bi meli muco zato ker je lepa in oh in sploh posebna, pa se bodo lahko z njo postavljali pred obiski, nimajo po pojma kaj pomeni skrbeti za muco, da včasih kaj polulajo, spraskajo, razbijejo ipd. In v teh primerih se lahko posvojitev zelo slabo konča (predvsem za muco) in me zelo veseli da obstaja nekdo ki mu ni vseeno, pa se želi takim stvarem izogniti.

Drugo, kar bi rada povedala pa je tole. Prijatelji so pred časom oddajali pasemske kužke. Potencialne nove lastnike so podrobno preverili, preverili njihovo poznavanje psov in oskrbe, preverili lokacije in pogoje bivanja in še in še. Marsikaterega so zavrnili ker se jim ni zdel primeren. Prav tako je podroben postopek preverjanja dala skozi teta, ko je vzela pasemsko muco. Med rejci (takimi pravimi, ki jim to ni samo vir zaslužka) je tak postopek običajen. In če velja za pasemske kužke in muce, zakaj ne bi tudi za nepasemske? So kaj manj vredni? Je za njih dobro karkoli, samo da se jih odda? Mnogo društev in zavetišč ima tak odnos in hvala bogu Mačja hiša ni med njimi.

Maja T., če se ti zdi da se te napačno ocenili, potem je prava pot da poizkusiš z kulturnim pogovorom to dokazat. Napadanje, zmerjanje in preklinjanje samo zato, ker ti nekdo ne želi ugoditi, je pravzaprav znak, da se niso zmotili.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 3:26 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

tale MajaT ..buahaha jst sm se res nasmejala njenim postom no, nekako vas spremlajm že precej več kot en teden in mi je več kot jasno da vsak človek pač ni primeren za vsako mačko tudi če so pogoji in vse ostalo ok ampak eni so prebutasti (in s tem ne ciljam na nikogar konkretno) da bi to razumeli. je pa res da tudi tega ne bodo nekateri nikoli razumeli da si jemljete pravico da vi oddločite če je kdo primeren posvojitelj ali ne :P
Dogs have owners, cats have staff

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 9:47 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Nič nimam proti temu, da je komu kakšna mačka bolj všeč, bolj ljubka, bolj oh in sploh in ima željo ravno takšno mačko imeti ob sebi. Najbrž ga ni med nami, kateremu se katera ne bi usedla malce bolj v srce kot druga, čeprav imamo vse radi. Vendar pa je dejstvo, da se težko zaupa človeku, ki vztraja, da hoče točno to mačko, pa nobene druge. Sploh pri oddaji posebnih živali je potrebna velika pazljivost, ker je žal vse preveč ljudi, ki bi jo posvojili iz enega samega razloga-bahanje dokler je posebna žival zanimiva tudi za druge ljudi, ko se zanimivost poleže pa žival prav žalostno konča. In vse skupaj zares ni fer do malo manj posebnih, ki v nedogled čakajo na svoj dom ( tudi oni so živa bitja in nič manj ne čutijo, kot posebni) , kar je tudi razlog, da ostali še nerešeni še vedno čakajo na milost tam nekje zunaj.
Zato sem zelo razočarana nad ljudmi, ki razmišljajo kot Maja T in ne razumejo. Skrbnice se dan in noč trudijo za nebogljene živali, ki so nebogljene zaradi sprevrženih, ničvrednih osebkov na dveh nogah. Normalno, da jim je v interesu, da njihov trud ni zamanj in gre varovanec v najboljši možni dom, kjer bodo odgovorno skrbeli zanje ne glede na to kakšne barve so, ne glede na to kakšne velikosti, starosti, karakterja.
Maja T si zmožna si predstavljat kako si mora skrbnica žival dobesedno odtrgati od srca, ko jo pospremi v nov dom zato, da še drugim tam zunaj ponudi enako možnost ? Vedenje, da je žival oddala v dober dom jo vsaj malce potolaži. Ravno zato bo izbirala dokler ne bo prepričana. Lahko razumeš ?

Če bom še kdaj v življenju imela priložnost posvajati bom poklicala mačjo hišo in če se bodo strinjali s pogoji pri nas jih bom prosila, naj mi zaupajo eno, dve ali več njih po njihovi izbiri, še najraje pa bi posvojila tiste, ki so žal po krivici najmanj zanimivi za množico ljudi.Sama se res ne bi mogla odločiti, ker bi imela slabo vest do tistih, ki jih ne bi posvojila, pod prvi razlog pa je dejstvo, da skrbniki najbolje vedo kateri od njihovih varovancev bi se pri meni najbolje počutil.
Med ostalimi sedaj po toliko letih končno imam tudi črno mačko, ki sem si jo želela 50 let, vendar me je sama našla, ko je izgubljeno tavala po svetu. Zelo mi je lepa, vendar ostalih mojih nimam čisto nič manj rada.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr jan 19, 2011 10:40 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Meni pa cela debata pravzaprav ni smiselna. Saj verjetno večina potencialnih posvojiteljev kliče zato, ker jim je neka mača ali maček iz tega ali onega razloga všeč. Ali vizualno, ali ker so prebrali kako stvar o njej, njenem vedenju, karakterju, kar jih pitegne oz. se jim zdi, da bi bilo za njih. Prav gotovo nihče ne kliče, ker bi želel pvojiti mačko ob kateri mu gre na bruhanje in mu je antipatična ...
Skrbnica potem te razloge pretehta in, če želja po posvojitvi ni osnovana le in izključno na izgledu se potem pogovarja naprej. Če bi bilo res, da se zaj*** ljudi, ki si želijo "tisto" mačko, bi se veliko posvojitev sploh ne zgodilo. Vsake oči imajo svojega malarja pravijo (osebno so mi tako zelo zelo na splošno siamke antipatične, za to pa krivim Disneya), je pa neka določena skupina mačk bolj všeč širši populaciji, ker je "posebna". In ker skrbnice ne želijo, da bi mačke končale nekje, kjer bi najraje videli, da sedijo na podstavku, da bodo lahko obiskom kazali kako lepo mačko imajo, so pri tej skupini mačk mogoče še posebn pazljivi, zakaj nekdo kliče n komu jo oddajo.

Ni mi čisto jasno, če je MajaT že poskušala govoriti s skrbnico ali ne, je pa popolnoma jasno da takle sestavek ne pomaga
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 4:14 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Sem že večkrat napisala, pa bom še enkrat. Ko smo se odločili posvojiti prvi dve mački, smo poklicali v zavetišče, povedali, da bi imeli dve mački, ki bi ves čas bivali v stanovanju. V zavetišču so rekli, prav, to bi bili sestrici, mladički. In smo šli po njiju, ne da bi videli slike in ne da bi vprašali po barvi. In smo lahko izbirali med tremi sestricami, od katerih sta bili dve tigrasti in ena črna.

In zakaj bi morali vnaprej vedeti za barvo in dolžino dlake?

In zakaj bi mi lahko bila dolgodlaka mačka všeč, kratkodlaka pa ne? Imam to pravico?

Če ponujam dom mački, ali ne sprejmem tiste, ki dom najbolj potrebuje in pustim presojo strokovnjaku?

In potem se ljudje, ki bi jih moralo biti v dno duše sram zaradi njihovega vedenja, še prepirajo na forumu! :O

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jan 20, 2011 4:49 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

MajaT je napisal/-a:
Kako lahko vi po telefonu veste, kako bi oseba na drugi strani znala skrbet za mačko? Na podlagi česa ga odpikate, kaj je tista magična napačna beseda


Tudi če ne bi po telefonu klicla, si sama sebe popolnoma odpikala kot kandidatko s tem da delaš tako nepotrebno zdraho na forumu.

Ker mene resno zanima zakaj sploh hočeš Dono? (razen zaradi barve ja) Kaj pa če bi jo videla, pa njej ne bi bila všeč? Bi se potem nanjo kregala in ji težila?
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če jan 20, 2011 5:26 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Meni so vse mačke lepe. Priznam, da podzavestno malo padam na trikolorke, so mi pa sicer čisto vse muce nekaj posebnega, vse imam rada in na pogled bi itak čisto vse imela :) Razumem, da je možna tudi ljubezen na prvi pogled, kljub vsemu pa izgled le ni vse in je tudi karakter pomemben, saj boš pa ja dolgo časa živel z njo, madona! Ti nič ne pomaga, če je lepa, če je po karakterju živ bog se je usmili. Zelo veliko lepih mačk modernih barv ima levkozo ravno zato, ker so si jih omislili, potem pa slabo pazili na njih. Ni čudno, da zavetišča dvakrat pomislijo, v čigave roke bodo šle.

Pri siamskem izgledu mačke bi pa mene osebno v prvem planu zanimalo, do kolikšne mere jo razganja od energije in koliko je glasna, ker kolikor vem, kar precej mijavkajo in divjajo naokrog. Če ti taka mačja osebnost ne ustreza, je lepota bolj jalova tolažba. :truce:
Naslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.