V središču

Posvojitev "posebnih" muc


Moderator: renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So jan 22, 2011 10:16 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

renata je napisal/-a:Potem pa pokliči že enkrat za Kitty, pa bomo zrihtal Zasliševanje da se reče. 8)


:devil: 8)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor So jan 22, 2011 10:35 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Moja itak najbrž ne spada v rang 'posebne' mačke v stilu, da bi bila primerna za modni dodatek k barbie opravi:
Slika

Navsezadnje so mi pa itak vse muce na videz lepe in katerekoli barvo bi bila, bi mi bila po vsej verjetnosti zame nekaj najlepšega.
Jaz sem celo življenje bila brez mačke ali psa, ker smo živeli v bloku in so moji starši bili mnenja, da živali v bloku nimaš za imet. Ok, imela sem 2 hrčka in enega zajca (kunca), ki je bil pa tako bolan, da je živel zelo malo časa. Pa še te hrčki in zajec so bili samo zato, da je bilo pač nekaj namesto mačke ali psa, za kar sem celo življenje sitnarila.

Ko je umrl zajec, je bilo mojim staršem dost in na noben način nikakor niso hotli nobene živali v njihovi bližini več. Potem sem bila nekaj let brez živali in se mi je mešalo.
Od majhnega sem si želela mačko ali psa in grozno sem bila ljubosumna na vse mlajše od mene, ki jim je bilo to omogočeno in ki so jim starši to dovolili. Dobesedno mešalo se mi je že od tega, da jaz v svojem življenju ne smem uresničit svojih želja, eni pa lahko in mi je bilo konec koncev čisto vseeno če bo žival kodrlajsaste barve. Samo neko konkretno živalico sem rabila za skrbet zanjo, za družbo, za crkljat in za božat. Nekaj večjega, kar mi ne bo treba imet v kletki.

V tistem času, ko se je meni odprla priložnost, da imam lahko muco, sem si jo želela najti čimprej, dokler si ne bi kdo premislil in mi bi bilo to spet zabranjeno.
Je bil pa ravno tak čas, ko so bili vsi mladički še zelo majhni in je bil oglas za našo Inajo tudi edini, ki je takrat ponujal dovolj staro muco za oddajo. Potem sem poklicala tisti oglas in izvedela, da niti ni to njihovo leglo, ampak so jo našli vso bolno pri eni kmetiji in jo pozdravili. Potem sva se pa z mojim zaljubila vanjo na prvem obisku, ko je pokazala, da se pusti nosit v odprtem rukzaku in da je čisto flegma, mojemu je zaspala v rokah in nemoteno spala tudi medtem, ko smo stali sredi Domžal zraven železnice, ko je glasen vlak peljal mimo. Tako flegma muco s takim karakterjem bi vzela takoj pa naj bi bila katerekoli barve.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor So jan 22, 2011 11:40 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Jaz sem pa srčno vesela za Mačjo hišo in njim podobnim. In da je treba iti skozi razna zaslišanja, preden dobiš žegn. ( čeprav so se meni to zdela bolj kot spoznavna vprašanja, z druge strani telefona neverjetna prijaznost, čeprav še zdaj ne vem točno, s kom sem se pogovarjala takrat ).. Sama imam 2 tigrasta in eno belo-sivkasto muco. Pa ne padam na tigraste, sploh ne. Bolj padam na dolgodlake muce. Pa poglej?!? Pri meni so našli prostor trije kratkodlaki, za druge nič posebne, zame najlepše kakor po videzu kakor po karakterju.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor So jan 22, 2011 3:24 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Tudi meni so lepe VSE muce :girlblush: Prvi muc, ki sem ga našla tavajočega po ulici, je bil siv tiger (nekateri bi mu rekli whiskas), za mene itak najlepši. Druga, ki je iskala dom, pa je bila oranžna, za mene itak najlepša :)
A za to drugo, je moral dati žegen moj dragi, ker je pri njemu in ker on ni niti približno tako mahnjen na mačke kot sem sama (pravzaprav je resnično le popustil mojim pritiskom), mu je morala biti tudi vizualno všeč...
Mislim, da na videz gledajo predvsem tisti, ki niso, hm, malo ubrisani :P na muce, mačjeljubcem pa so nam všeč vse :girlblush: Nevem no, kako bi sicer pojasnila to?!
Moja naslednja pa bo črna :rolleyes: , če ne bodo do takrat že tak u modi, da jih bo zmankal :P :yahoo: :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jan 22, 2011 5:36 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Vse prebrala in moram najprej napisat sam to - če niste opazile, se usaja ena punca, ki sploh ni doživela tega "groznega zasliševanja", ker sploh ni nikoli nikogar klicala za nobeno mačko. Če se mene vpraša, to pomeni, da se nima pravice usajat. Lahko pa samo jaz to tako razumem in je to le moja poklicana deformacija...

Sicer pa tudi jaz dvigujem roke. Štirikrat. Mogoče celo šestkrat (jah, Snaky pritiska za M&M)... Pet je takih, ki so se zataknili - torej jih noben drug ni maral. Moja lubica Arven je pa en tak pofrderban šnorklasti mačji medvedek in je pri nama pristala predvsem zaradi njene žalostne zgodbe. Za M&M, ki sta fenomenalna mačka, pa ni bilo niti enega samega klica - tako da je precejšnja verjetnost, da se pridružijo naši družinici.

Meni so vsi prekrasni. Vsak dan, ko jih gledam, vsakemu posebi povem, da je najlepši - tistemu, ki je pač takrat pri meni. Ker zame so. Ne vem pa, kaj si mislijo tisti, ki recimo spremljajo našo temo (black&white) in tudi ne vem, ali je MajaT tudi naše mačke imela v mislih, ko je govorila, kake "posebne" mačke imamo vsi mi skrbniki zaj***ani, ki drugim pamet solimo...

Se pa strinjam, da je tale tema kar lepa ratala :)

MajaT pa je mogoče čist fajn punca in mačjeljubka in živalovarstvenica in prijateljica in hčerka in...vse - samo tule je pokazala edino, da se ne zna obnašat... Škoda.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jan 23, 2011 1:30 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

helena je napisal/-a:
renata je napisal/-a:Potem pa pokliči že enkrat za Kitty, pa bomo zrihtal Zasliševanje da se reče. 8)


:devil: 8)


Ni soglasja in se bojim, da ga tudi ne bo. :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 26, 2011 9:08 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

( čeprav so se meni to zdela bolj kot spoznavna vprašanja, z druge strani telefona neverjetna prijaznost, čeprav še zdaj ne vem točno, s kom sem se pogovarjala takrat )..


AjBeLePu za mano si se, z mano. :) Jeee, potem le nisem tako grozna. :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jan 26, 2011 10:14 am

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Zanimiva debata... So mi komentarji "užaljene" novinke zelo znani. Sem jih slišala že kar nekaj s strani znancev, ki so klicali na Mačjo hišo potem, ko so videli mojega Louisa (iz MH).. :nyam:
Tudi samam moram dvignit roke - Garfi je našel nas, ko pa smo izgubili njegovo ljubico Miciko (čistokrvna mešanka s siamko - glej ga vraga!), smo se odločili za ponovno posvojitevin poskusili v MH. In najprej šli gledat Sisy - pikola, spet posebna muca - dolgodlaka trikolorka! In kaj? Ko smo jo obiskali (jaz in oba otroka, saj je to nov družinski član in je cela družina zraven), smo ugotovili, da se ne ujamemo! :(
Pa zaradi tega nismo vztrajali! Kljub temu, da so meni všeč TUDI tiste z malce bolj košatim repom (medtem ko perzijske ne bi hotela nikoli imet!).. ;)
In mogoče mi je zaradi lepih spominov, dobrega karakterja naša Micike, vsaj na prvi pogled Candy zelo v oči padla, vendar niti enkrat nisem poklicala zanjo...
Saj veste, kako pravijo - vsak pisker ima svojo pokrovko.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jan 26, 2011 1:04 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Gina, Candy se sploh še ne oddaja ;) Ko pa se bo, pa lahko pokličeš pa povprašaš, če si primerna ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr jan 26, 2011 3:02 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Saj vem, da se ne oddaja, samo za primer sem dala njo, za katero vem, da bodo telefoni pregoreli, ko bo šla v eter. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr jan 26, 2011 6:54 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

gipsy je napisal/-a:
( čeprav so se meni to zdela bolj kot spoznavna vprašanja, z druge strani telefona neverjetna prijaznost, čeprav še zdaj ne vem točno, s kom sem se pogovarjala takrat )..


AjBeLePu za mano si se, z mano. :) Jeee, potem le nisem tako grozna. :yahoo:


Ojoj, si omenila enkrat, da sva se midve že pogovarjale, samo izgleda imam dolgo lajtngo :lol: :girlblush:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 26, 2011 8:14 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Pa še na posvojitvi mucev pri Trixi sem bila zraven in videla tvojo simpatično familijo. Btw pozdravi mami. Sicer pa pravijo, bolje dolga lajtnga kot kratka pamet. ;) :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor To feb 01, 2011 6:27 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Tole temo sem brala sproti, se deloma strinjala in deloma ne, ampak se nisem spravila napisat odgovora.
Zdajle ga bom. ;)

Ne bom prav dosti citirala in vse bo bolj po spominu... :girlblush:

Jaz sem trdno odločena, da bo naš naslednji družinski član vsaj dolgodlak, če ne že oranžen in dolgodlak. Zakaj? Zato:
Slika

To sem jaz, dobrih 30 let nazaj, in naš Čuki. Kastriran, notranji, ampak... Ni se pustil česat, jedel je skoraj samo jetrca (in banane in Zdenka sirčke), ni bil naročni muc, njegov značaj je očitno viden na njegovi faci na tejle slikci... Ampak naš, kot so bili naši (no, "moji"), vsi od takrat...

Trenutno imamo v družini tri mačkone: Toby (feliks) je prišel k nam kot zavržen mladič z mikrosporijo, ne da bi vedela, kakšne barve je. Potem sem si dejansko izbrala črnega, kratkodlakega Gerija, ker mi je Alexx speljala Sončka (ga je preimenovala, pa vseeno ;)). Potem smo na začasno iz Horjula vzeli "kar enega" in dobili Jacka, ki ga pač nismo mogli dat nazaj... 8) ("navaden" siv tiger).

No, mene je zmotilo predvsem tole od Vis in Nox:
Če ponujam dom mački, ali ne sprejmem tiste, ki dom najbolj potrebuje in pustim presojo strokovnjaku?

Zakaj?

Ker:
1. je že ena razložila - VSI brezdomčki enako nujno rabijo dom. Tudi mladi, dolgodlaki, siamski... Zakaj bi morali "ta lepi" čakat? Poleg tega je termin "lep" v vsakih očeh podeljen drugim mačkonom. ;)
2. meni se sistem "posvojimo tistega, ki to najbolj rabi" ne zdi OK za vse. Za nekatere seveda, ampak za druge je pa princip "posvojimo tistega, ki nam je zelooo všeč, vzemimo ga za družinskega člana in mu nudimo kaviteten dom za nadaljnih 15+ let" tudi OK. Zakaj ne?
3. Tisti, ki "dom najbolj potrebuje" je mogoče po značaju čisto neprimeren. Fajn, če si sam/a in pač lahko nudiš dom komurkoli. Ampak meni je trenutno značaj izjemno pomemben. Pa kaj? Bom zato kaj slabši posvojitelj?

Torej: jaz bi v tem trenutku takoj posvojila mačka/mačko, ki bi bil dolgodlak, po možnosti oranžen, ne preveč naročen (sem si celo življenje želela enega zelo prijaznega... Je zlat in ga imamo grozno radi, ampak nikoli več... 8) )... Lahko je zelo plašen (bom kmalu imela 24 ur časa na dan), ampak ne do mačk in psov. In pa - nikakor ne sme biti feliks, črn ali sivo tigrast. Moji mačkoni namreč večinoma počnejo piz..rije meni za hrbtom in vidim samo konec repa, ko se obrnem; pa je fino vedet, na koga se moram dret potem... :girlblush:

Hočem povedat tole: imam zelo specifične želje/zahteve, ampak to ne pomeni, da mačku/mački ne bomo nudili vsega, kar je potrebno in še več.

Mi je pa seveda jasno, da bom po vsej verjetnosti nudila dom kakšnemu mačku, ki bo kratkodlak, nadprijazen in ene od treh neželjenih barv... Ali pač ne? ;) Ampak želje niso prepovedane. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To feb 01, 2011 6:46 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

gipsy je napisal/-a:Pa še na posvojitvi mucev pri Trixi sem bila zraven in videla tvojo simpatično familijo. Btw pozdravi mami. Sicer pa pravijo, bolje dolga lajtnga kot kratka pamet. ;) :)


Ja, na začetku sem mislila, da je to bila šefica, torej Helena..Pol ko si mi po telefonu rekla, da sva se že pogovarjale, sem sklepala, da si potem to bila ti.. Mislim, me je kar zamešalo vse. Zdaj pa le vem vse. :P Te pa mami nazaj pozdravlja :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor To feb 01, 2011 7:36 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Vixen je napisal/-a:"posvojimo tistega, ki nam je zelooo všeč, vzemimo ga za družinskega člana in mu nudimo kaviteten dom za nadaljnih 15+ let" tudi OK. Zakaj ne?


Ojoj... :dash: Kvaliteten, saj ste razumeli, ne? :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor To feb 01, 2011 7:50 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Smo, dont worry.. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To feb 01, 2011 7:50 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Smo, čisto vse. :)
:kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To feb 01, 2011 7:59 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Problem pa je, da seveda tisti ta lepi, oh in sploh najdejo hitro dom, medtem ko jih nekaj starejših še kar čaka. Sama imam že od majhnega željo imeti belo dolgodlako muco, a k meni so zmeraj prišla nasprotna mačka - tigraste, oranžkoti, .. in samo eden je bil srednje dolgodlak.. In prej bi lahko posvojila belo dolgodlako preko bolhe, a sem se raje odločila za Mačjo hišo in za moje tri drage muce. In jih ne zamenjam za prav nič. Zame ni vse barva in moje želje, šteje tudi karakter. Ne bi rada imela muce samo za gledati, temveč za skupno uganjanje norčij, za cartanje, ... in to sem dobila sedaj..
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To feb 01, 2011 8:15 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Res je, vse smo razumeli in hvala ti, da deliš z nami ta prelepi prizor iz tvojega otroštva. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To feb 01, 2011 9:09 pm

Re: Posvojitev "posebnih" muc

Vixen je napisal/-a:No, mene je zmotilo predvsem tole od Vis in Nox:
Če ponujam dom mački, ali ne sprejmem tiste, ki dom najbolj potrebuje in pustim presojo strokovnjaku?

Zakaj?

Ker:
1. je že ena razložila - VSI brezdomčki enako nujno rabijo dom. Tudi mladi, dolgodlaki, siamski... Zakaj bi morali "ta lepi" čakat? Poleg tega je termin "lep" v vsakih očeh podeljen drugim mačkonom. ;)
2. meni se sistem "posvojimo tistega, ki to najbolj rabi" ne zdi OK za vse. Za nekatere seveda, ampak za druge je pa princip "posvojimo tistega, ki nam je zelooo všeč, vzemimo ga za družinskega člana in mu nudimo kaviteten dom za nadaljnih 15+ let" tudi OK. Zakaj ne?
3. Tisti, ki "dom najbolj potrebuje" je mogoče po značaju čisto neprimeren. Fajn, če si sam/a in pač lahko nudiš dom komurkoli. Ampak meni je trenutno značaj izjemno pomemben. Pa kaj? Bom zato kaj slabši posvojitelj?



Ne bi polemizirala, ampak, zakaj vas je vse tako zmotilo, da mačk ne bi izbirali? Sem napisala, da prepustimo izbiro strokovnjaku (tistemu, ki mačka pozna in ki mu povemo svoje razmere), kar pomeni, da bo presodil, ali je maček karakterno primeren za novo okolje.

In kaj pomeni, da vse mačke enako rabijo dom? Halo, nekatere ga iščejo leta, druge pa teden dni! In to je enako? Se kdo vpraša, kako se začasnik počuti v začasnem domu leta, kjer se morda tudi ne ujame z vso okolico? Pride kot mladič, neproblematičen, zraste v karakterno močno osebnost, ki ne dobi veljave, ker vlada domači maček. Posvojen pa ni leta. Se bo potrebno vprašati, kaj s takimi. Je evtanazija prava izbira?

Razumem, da nekdo, ki doma že ima mačka, ne more posvojiti kar kateregakoli, mu tudi strokovnjak tega ne bi predlagal, ampak tisti, ki namerava imeti samo enega, bi pa lahko presegel ta merila.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.