V središču

Ljubljanski Cat Caffe


Moderator: renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po feb 23, 2015 10:57 am

Ljubljanski Cat Caffe

https://www.facebook.com/pages/Cat-Caff ... 4053696185
Ljubljana dobiva prvo pravo fizično cat-cafe.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Po feb 23, 2015 2:08 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Ravno videla, hotela objavit in vidim, da nisem edina, ki se veseli ko en mali otrok. :yahoo: :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po feb 23, 2015 4:45 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Veselim se, me je pa tudi en mičkeno malo strah. Moj prvi obisk tam bo kmalu, in bo ali eden mnogih, ali pa eni in edini, odvisno od tega kako bo poskrbljeno za muce.
Upam da bo to res to, in da bojo muci zdravi, srečni, izključno notranji, s primerno narejenimi vhodnimi vrati da se prepreči pobege, pa da bodo ustrajali na nekem redu (da ne bojo starši vlačil malih frocov v kavarno samo zato da bojo smrkavci lahko mačke po rokah vlačili,...). V tem primeru bom verjetno samo še pri njih v lj kavo pila (ajde, nisem pogosto v lj, pa vseeno).
Če bo pa kontra, me pa verjetno ne vidijo več. Se bom pustila presenetit.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po feb 23, 2015 5:57 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Sorcerer je napisal/-a:https://www.facebook.com/pages/Cat-Caffe-Ljubljana/963174053696185
Ljubljana dobiva prvo pravo fizično cat-cafe.


KOOOOOLK mi gre na živce k folk nepravilno uporabljabesedo "caffe" za kavarno (cafe)... in zmeraj več in več je tega!! :dash: :ireful: :shout:
In to samo v Sloveniji!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 25, 2015 9:33 am

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Sorcerer je napisal/-a:Veselim se, me je pa tudi en mičkeno malo strah. Moj prvi obisk tam bo kmalu, in bo ali eden mnogih, ali pa eni in edini, odvisno od tega kako bo poskrbljeno za muce.
Upam da bo to res to, in da bojo muci zdravi, srečni, izključno notranji, s primerno narejenimi vhodnimi vrati da se prepreči pobege, pa da bodo ustrajali na nekem redu (da ne bojo starši vlačil malih frocov v kavarno samo zato da bojo smrkavci lahko mačke po rokah vlačili,...). V tem primeru bom verjetno samo še pri njih v lj kavo pila (ajde, nisem pogosto v lj, pa vseeno).
Če bo pa kontra, me pa verjetno ne vidijo več. Se bom pustila presenetit.


Se strinjam. In sem ravno hotela vprašat, kaj si mislite o tej ideji. Pa mene je kar fino strah, ker ... ah ne vem, ne zaupam več ljudem pač. In kakor vidim po FB, so to neke pasemske mačke. Že tu so me kar fejst zgubili :(
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 25, 2015 9:42 am

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Hmmm ...

http://www.dnevnik.si/magazin/aktualno/ ... li-bujenja

"Vse mačke, razen mešančka Jonasa, ki je prišel iz zavetišča, so se skotile v mačkarnah, torej pri vzrediteljih, saj so ti garancija, da so mačke zdrave. Zavetiščem sta se lastnika kavarne nekoliko ognila tudi zato, ker je tamkaj težko dobiti mladičke, lokala pa ne bi mogli zapolniti z odraslimi mačkami, ker bi se te lahko agresivno borile za svoj teritorij ter pogrešale zunanji svet."

...

"Poleg tega želita goste informirati o pravilni skrbi za te živali. »Midva sicer nisva strokovnjaka, z veseljem pa bi katerega gostila, da bi predaval o mačkah.« Za vse vedoželjne bodo v kavarni na voljo tudi knjige, revije in zloženke o mijavkajočih štirinožcih."

Ljudje, ki me poznajo, vedo, da sem skeptična glede marsičesa. Tudi glede tega sem. Ampak običajno sem skeptična z razlogom.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr feb 25, 2015 10:28 am

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

V vsem navedenem imaš čisto prav.
Za njiju je to tržna niša, ne briga jih za muce.
Tudi nobeno ozaveščanje to ni. :S

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr feb 25, 2015 10:31 am

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Pa še podpiranje mačkarn. :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr feb 25, 2015 11:10 am

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Fejst upam, da bodo kmalu zaprli tole sranje. Imamo že kup mailov od ogorčenih, da se to dovoli v nekem majhnem lokalčku brez osnovnih zadev, ki bi omogočale vsaj približno ugodne pogoje za te muce.
In vsi, ki boste hodili tja na kavo, boste podpirali to, tako da, nikar.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr feb 25, 2015 11:33 am

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Torej me je bilo upraviceno strah? Pa tok sem upala da mogoce pa le bo to izpeljano mucom primerno.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr feb 25, 2015 11:42 am

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

jernejch je napisal/-a:Hmmm ...

http://www.dnevnik.si/magazin/aktualno/ ... li-bujenja

"Vse mačke, razen mešančka Jonasa, ki je prišel iz zavetišča, so se skotile v mačkarnah, torej pri vzrediteljih, saj so ti garancija, da so mačke zdrave. Zavetiščem sta se lastnika kavarne nekoliko ognila tudi zato, ker je tamkaj težko dobiti mladičke, lokala pa ne bi mogli zapolniti z odraslimi mačkami, ker bi se te lahko agresivno borile za svoj teritorij ter pogrešale zunanji svet."

...

"Poleg tega želita goste informirati o pravilni skrbi za te živali. »Midva sicer nisva strokovnjaka, z veseljem pa bi katerega gostila, da bi predaval o mačkah.« Za vse vedoželjne bodo v kavarni na voljo tudi knjige, revije in zloženke o mijavkajočih štirinožcih."



O sveta preproščina, dejte že enkrat nehat... :rolleyes: :bad:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 25, 2015 12:16 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

I KNOW. Blergh. Folk bo pa drl tja, ane, in kako so fajn in bla bla.

Ahhh :dash:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Sr feb 25, 2015 4:19 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Ma daj, brezveze :( In ja to, da bo tam ziher polno folka, ki se bo navduševalo nad vsemi prisotnimi pasmami in že na poti domov verjetno iskalo mladiče po bolhi, je za :bad:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 526

Pridružen: To jan 28, 2014 1:59 pm

Odgovor Sr feb 25, 2015 8:00 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Ravno zdajle je na planet tv oddaja o tem cafeju.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Sr feb 25, 2015 8:22 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Sama ideja o mačjih kavarnah mi je sicer všeč, ampak ... te izjave o zavetiščarskih mačkah mi pa niso ravno jasne. A folk res ne premisli, preden kaj blekne? Po eni strani zavetiščnih mačk ne bi, po drugi strani jih nekaj zavetišč menda podpira ... s čim že in zakaj? Zato, ker mečejo slabo luč na mačke, ki so se iz takšnih in drugačnih razlogov znašle v zavetiščih? Obup! :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr feb 25, 2015 8:36 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Jaz bom pa šla pogledat ob priliki. In se malo pogovorit, da vidim na lastne oči, kaj je in kaj so dodali mediji.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Sr feb 25, 2015 8:52 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Tle mora bit po moje hudičevo dober izbor mačk narejen.
Od mojih petih bi bil za kavarno samo eden. Ta bi pa res užival, ko bi se folku pasel po mizah in jim taco v pijačo namakal. :devil:
Ostalim štirim bi se pa zmešalo od strahu.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Sr feb 25, 2015 9:07 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Od mojih tudi ena, pa še ta zelo pogojno. Zdaj vem, zakaj so izbrali pasemske mladiče, tele s ceste so res grozno nedružabne. Še dobro, da se spoznajo na mačke. :bye:
Če že mačke niso iz zavetišča, so pa vsaj letaki :rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr feb 25, 2015 10:57 pm

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Jani bi užival, Cimet bi pa komu vsljivemu še kak pearcing naredu. Se ne bojita, cimet pa nima zadržkov s fizičnimi kaznimi če sužnji ne božajo ravno prav. Bi me še kdo tožil

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če feb 26, 2015 8:16 am

Re: Kofetkanje - Cat Cafe

Cats je napisal/-a:Jaz bom pa šla pogledat ob priliki. In se malo pogovorit, da vidim na lastne oči, kaj je in kaj so dodali mediji.


To sem se tudi jaz odločila, enkrat bom šla pogledat pa da vidim tudi kako je za muce poskrbljeno...jaz sm najprej pomislila na to, da kaj pa če se reve nimajo kam umaknit pa sem potem videla, da vsaj to imajo neka plezala pod stropom.
Naslednja

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.