V središču

Evtanazija živali beguncev


Moderator: renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor Ne nov 01, 2015 8:49 am

Evtanazija živali beguncev

Alije že kdo kaj slišal o tem: Kopiram s fb-ja. Objavil Erik Valenčič. Se da kaj narediti?

Pismo od Veronike in Erika:
Lep pozdrav vsem,
Veronika Bajt iz Mirovnega inštituta mi je poslala spodnji mail, v katerem navaja, da je do nje prišla informacija, da naj bi se začela evtanazacija vseh živali, ki jih imajo begunci s seboj. To, takoj priznam, me je kar malo zabolelo, ker sem že videl kakšno družino v Šentilju s prenosno plastično škatlo za domače živali. Otrokom, ki so doživeli že kdo ve koliko travm, ti hišni ljubljenčki veliko pomenijo. In sploh: privlekli so jih čez morje, da jih bodo na koncu tu uspavali (namesto da bi jih samo zdravstveno pregledali)?
Razbobnajte, prosim, to naokoli, da lahko skupaj preverimo, kaj se dogaja, ker če je to res, potem bo treba ukrepati - ne bi rad, da se tem otrokom in družinam v Sloveniji pribije še ena travma na čelo. Jaz bom poklical na Šentilj, kjer poznam prostovoljce in predstavnike parih organov, pa javim, če/ko kaj izvem. Lp,
Erik
--------------------------------------
Erik, živjo!
Do mene je prišla informacija, da naj bi VURS sprejel odločbo po kateri naj bi vse živali, ki potujejo skupaj z begunci evtanazirali.
Včeraj zjutraj na koordinacijskem sestanku v Šentilju je to potrdila vodja civilne zaščite v Šentilju. Naj bi šlo za odločbo veterinarske inšpekcije. Policija mora živali odvzeti in jih predati veterinarjem, ti pa potem ... storijo kaj? Bi morali preveriti, če slepo izpolnjujeje ukaze in živali pobijejo ali se morda vsaj tiho uprejo in jih prepošljejo v kako zavetišče. A lahko malo razišče to kdo?
Spet Slovenija kot ultimativni čuvaj!! Sem brez besed oziroma so vse pregrde. Kako popolna dehumanizacija. Vsi, ki imamo kako žival, vemo, da je to družinski član, ki ga imaš lahko še raje kot kakšnega človeka!
V.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne nov 01, 2015 9:12 am

Re: Evtanazija živali beguncev

Ničesar nisem nikjer zasledila na to temo. Če je kaj resničnega na tem in srčno upam, da ni, bo Valenčič gotovo izbrskal.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr nov 04, 2015 7:09 am

Re: Evtanazija živali beguncev

Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr nov 04, 2015 12:15 pm

Re: Evtanazija živali beguncev

Razumem paniko ko gre za steklino, samo vseeno. Evtanazija vsakega nečipiranega/netetoviranega psa u bistvu? Če gremo po tej logiki lahko naredimo po sloveniji akcijo kjer bi v bistvu lahko pobili vsakega četrtega kmečkega psa.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr nov 04, 2015 1:32 pm

Re: Evtanazija živali beguncev

Sorcerer, to ni nič novega, ali pač? ZZZZiv in njegove določbe, ki so v veljavi že vrsto, vrsto let. Zato sem tudi prilepila link, da se ne zganja panika, kjer in ko ni potrebna.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr nov 04, 2015 11:50 pm

Re: Evtanazija živali beguncev

Lej, obstaja serološki test na steklino. Pa par drugih postopkov tudi.

Se mi pa res zdi kruto do ljudi in živali da jih takole ločijo. Ti ljudje, in živali so zgubili vse.

Da se po možnosti kaka vojna zgodi tule, in bi jst mogla bežat, pustit dobesedno vse, po možnosti dom, družino, kakršno koli varnost, pa da pridem par sto km od željene destinacije, pa mi vzamejo recimo Cimeta,... Men bi se obrnilo. Bi po moje glih prišla do stanja ko bi tistemu ki bi mi ga poskusil zvlečt iz rok hotela izdret oči. Osebno pač sem taka.

Razumem zakonodajo do neke mere, ampak obstaja bolj human način dokaj preproste krvne preiskave. Pa je volk sit in koza cela, al kako že pravijo?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če nov 05, 2015 7:08 am

Re: Evtanazija živali beguncev

Sorcerer, želim zgolj poudariti, da ne gre za neke ekstra postopke, temveč za proceduro, ki je zakonsko predvidena že vrsto let in se tudi izvaja - 30 dnevni roki itd - pa od nikjer prevelikega zgražanja. Si prebrala članek? Koliko živali je bilo odvzetih beguncem? Koliko jih je bilo evtanaziranih? In koliko jih je vsako leto dejansko in čisto zares evtanaziranih v "naših" zavetiščih, ne da bi se pretirano veliko ljudi sploh zdrznilo?
Ne zagovarjam odvzema živali beguncem (osebno bi zaprla oko ali obe, da sem v koži g. Posedija), mi je le glupo, da se naredi kažin za en primer, ko jih je takih vsak dan kolikor hočeš, tu in zdaj.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če nov 05, 2015 10:56 pm

Re: Evtanazija živali beguncev

Ja, tale tezava je ena od mnogih. Ampak eno sranje obkrozeno s kupi sranja na vseh koncih, se vedno ne disi po rozicah.
Se pa strinjam da je kar nekaj nasih zavetisc na seznamu sranja.

Tako kot si rekla, stvari so take, kot jih predvideva zakonodaja, in dokler bo dovoljena zavetiska evtanazija zdravih zivali, bom jst razocarana nad vsakim primerom. Nasim, sosedovim, tujim,... Ker ja, te zivali, ki jih odvzamejo, so potem nase.

Vse vec evropskih drzav prehaja na "no-kill" zavetisca, in ti revezi so res takooooo blizu lokacijam kjer bi bile njihove zivali varne pred evtanazijo. Tako blizu, pa hkrati predalec.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe nov 06, 2015 7:12 am

Re: Evtanazija živali beguncev

Niti ne omenjaj no-kill zavetišč v slovenskem kontekstu, niti v evropskem, če sploh v kakšnem. V sosednji Italiji jih imaš kar nekaj, vsaj deklarativnih, pojdi si jih ogledat in se potem ponovno slišiva. Mogoče so pod vplivom Vatikana :rolleyes: saj veš, svetost vsakega življenja pa to in koga briga, kakšno je to življenje. No-kill zavetišča v praksi (teorija je sicer lepa stvar, a od papirja do terena je pot pogosto neskončna) niso nujno in niti slučajno povezana s kvalitetno oskrbo, prej z lagerji.
In še enkrat: če si prebrala članek, koliko živali so odvzeli beguncem, da so ti "reveži tako blizu a tako daleč? In koliko so jih evtanazirali?
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe nov 06, 2015 9:58 am

Re: Evtanazija živali beguncev

Lastniški psi naj bi bili redno cepljeni proti steklini tudi v državah, od koder prihajajo begunci. Verjamem, da so lastniki, ki na takšno pot vzamejo svojega psa in ga ne zapustijo v večini primerov odgovorni lastniki in je njihov pes tudi dejansko redno cepljen in potuje z veljavnim dokumentom. Je pa res, da samo cepljenje za vnos živali v EU iz drugih tretjih držav ne zadošča, najmanj 30 dni po cepljenju in 3 mesece pred nameravanim potovanjem mora biti opravljen biti tudi test titracije, preiskave pa morajo biti opravljene v enem izmed odobrenih laboratorijev s strani Evropske komisije.
Kaj točno ima debata o kill in no-kill zavetiščih z evropsko zakonodajo o nekomercialnih premikih živali v EU in znotraj EU, pa mi ni preveč jasno.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

Vrni se na Debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.