V središču

Lokacija - Litija


Moderatorji: helena, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jan 01, 2015 1:46 pm

Lokacija - Litija

Prostoživeča muca, ne preveč prijazna, sterilizirana, označena, jutri bo vrnjena v okolje.
Slika
Menda je to mamica male poškodovanke (2 gnijoči tački) iz Litije.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe jan 02, 2015 9:08 pm

Re: Lokacija - Litija

a si ti kdaj kej frej? pa kva je to po litiji zadnje cajte?
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jan 02, 2015 11:54 pm

Re: Lokacija - Litija

Saj nisem vedno jaz na terenu, na srečo ne. To so pripeljali hranitelji.
Po pogovoru se mi zdi, da bosta s te lokacije še 2, ju bo treba z živolovko ujet.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne jan 04, 2015 8:22 pm

Re: Lokacija - Litija

kje bliz mene? mam živolovko doma.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Ne jan 04, 2015 11:01 pm

Re: Lokacija - Litija

knedlova, če boš lovila kak dan ko sem v službi lahko tudi jst pred/po službi priletim pomagat če bo potrebno.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jan 04, 2015 11:56 pm

Re: Lokacija - Litija

Bom jutri govorila na 4 oči in vaju poprosim, da bo akcija zagotovo uspešno speljana, če bi gospa rabila pomoč. Hvala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po jan 05, 2015 12:04 am

Re: Lokacija - Litija

Trixi, probaj izvedet kje točno v Litiji je tole. Litijo poznam (polno sorodnikov živi tam, pa delam tudi tam).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jan 07, 2015 3:53 pm

Re: Lokacija - Litija

Torej, ta lokacija še ni zaključena. Točno št. muc in muconov bosta javili knedlička in Sorcerer, ki se bosta tudi maksimalno potrudili, da ne bo več novih legel in invalidkov iz Litije, vsaj iz te lokacije ne. Punci, velik hvala! :kiss:
Včeraj je bil že kastriran en črn muc, označen in vrnjen na lokacijo. Fotko še objavim.
Danes pa sterilizirana mlajša mucica, želvovinka, divjačka, in bo šla označena nazaj na teren. Noč bo zagotovo še prespala na toplem.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jan 08, 2015 8:52 pm

Re: Lokacija - Litija

Črni muc, samček, kastriran 6.1.2015
Slika
Želvovinkica, samička, kastrirana 7.1.2015. Oba označena in vrnjena na lokacijo, kjer bosta hranjena in nadzorovana.
Slika

Super novica je, da je danes zvečer ujeta še trikolorka in bo jutri prišla na sterilizacijo v Veterino MH. :clap:
Bravo punce! :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če jan 08, 2015 10:26 pm

Re: Lokacija - Litija

Danes bila na lokaciji še zvečer.

Srečala prijaznega belega/sivo-tigrastega nekastriranega samca. Če prav razumem je morda lastniški ampak se še ne ve kdo naj bi ta "mogoče" lastnik bil. Če/ko se ga bo lovilo bo šel prostovoljno z nami, bo pa poleg kastracije rabil še ornk razgarjanje ušes. Ima nabite uhlje ki ga močno srbijo in ma zato po zunanjem del uhlja ornk rane. Tudi drugače ima po telesu kar nekaj ranic.

Srečala enookega črnega kratkodlakega ornk mačka. Knedlova pravi da je po njenem štetju poštiman že od prej. V temi nisem videla da bi imel pristriženo uho.

Hraniteljica pravi da naj bi bil še oranžen napadalen maček prisoten ampak ga danes ni bilo videt.

Je pa lokacija sama po sebi res relativno fajn. Ob šansi bom pofotkala hišice za muce, ker so se mi res dopadle. Hranitejev je več, slaba lastnost je pa bljižina res prometne ceste.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jan 11, 2015 6:11 pm

Re: Lokacija - Litija

Tudi trikolorka je bila že sterilizirana, označena in vrnjena nazaj na lokacijo.
Fotko še dobim in objavim.

Menda je sedaj za ujet in sterilizirat le še ena samička in 2 samčka.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne jan 11, 2015 8:08 pm

Re: Lokacija - Litija

mam jest slikco bom nalimala če lahko?
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Ne jan 11, 2015 8:13 pm

Re: Lokacija - Litija

Bravo. In ja, kar obesi slikco knedl. Ker so res luštne hišice in odkar sem jih videla razmiljam kako kaj podobnega spravit skup za tele prostoživečke v kisovcu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Ne jan 11, 2015 9:03 pm

Re: Lokacija - Litija

ista želvica ki je zgoraj, s tem da moja slikca lepša :P
Slika

hiške, naredil jih je eminentni gospod, so pa postavljene nad vodnimi jaški, ker je menda tam toplo.
Slika
Slika

in še trikolorka
Slika
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jan 11, 2015 10:48 pm

Re: Lokacija - Litija

:good: Super, hvala, res sta lepi.
Hišice pa tudi uporabne, glede na to, da se vidi iz ene tudi mucka.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 12:07 am

Re: Lokacija - Litija

Bila danes 3x na lokaciji. Ob šestih zjutraj, ponovno okrog dveh, in ponovno zvečer po osmi.
Na lokaciji je več muc kot so rekli hranitelji.
Tale je prijazen. Se ga bo dalo ujet na roke. Nekastriran maček z garjastimi ušesi.
Slika

Tale me ni spustila dovolj blizu da bi videla uho v temi. Po opisu sodeč je podobna tisti ki je že sterilizirana s pomočjo knedlove:
Slika

Tale revček ima po moje eno samo oko. Deluje mi kot seniorček, ma izcedek iz noska, pa še kakšna zdravstvena težava se bo sigurno našla:
Slika

Tale oranžko je menda nekastriran samec. Napiha in narenči vse ostale. Dominantno bitje:
Slika

Tale pa meni deluje po obliki glave kot samička. Med hojo šepa, ni pa kake v temi vidne poškodbe na njej:
Slika

Hranijo jih pa pri vsaj treh blokih, in seveda pri vsakem hrani več ljudi ki en za drugega po moje ne vedo. Tako mačkoni niso dovolj lačni za ulov. Sem zvečer čepea na lokaciji okrog 3 ure, trije od petih mačkov so živolovko prešnofljali od zunaj, interesa da bi šli noter pa nobenega. Najbljižje ulovu je bil vstop do ramen.
Območje njihovega gibanja je pa tudi ornk veliko. Od zunanjega skladišča lokalnega merkurja, šole, vrtičkarskega dela litije, okrog občine, kmetij,...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jan 19, 2015 8:57 am

Re: Lokacija - Litija

:girlsad: Ojoj.
Brez sodelovanja hraniteljev jih bo nemogoče ujet, ker siti se ne bodo ujeli.
Pa vsaj 2 ali 3 živolovke na enkrat nastavit, da bo večja verjetnost ulova in mogoče več njih na enkrat porihtanih. Ko se ujame, pa umaknit z lokacije, da ne moti drugih, magari v avto, za čas lovljenja.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jan 19, 2015 9:20 am

Re: Lokacija - Litija

Sorcerer je napisal/-a:Tale revček ima po moje eno samo oko. Deluje mi kot seniorček, ma izcedek iz noska, pa še kakšna zdravstvena težava se bo sigurno našla:
Slika

Pri tem je videti, kot da je že kastriran - označeno je levo uho.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 10:28 am

Re: Lokacija - Litija

Hmmm, super da sem fotkala. Tole se v temi brez svetilke sploh ni videlo. Malo je fleš posvetlil, malo pa posvetlitev na računalniku.
Je potem možno da se je na tej lokaciji že kaj rihtalo pred nami? Ker midve s Knedlovo tegale sigurno še nisva ujele. Če se ujame, bom vseeno pogledala njegovo zdravstveno stanje skozi živolovko, ker mi kot rečeno, ne deluje ravno zdrav.

Preprečit hranjenje je nujno, ampak tudi teško, ker je res hranjeno na večih koncih in kot kaže ob različnih urah tekom dneva in večera. In mačkoni delajo kroge precej daleč od hrane do hrane, pa še par polj z ornk dozo miši je okoli. Danes bom šla še 1x na lokacijo, pa upam da bo kaj več sreče.
Obupala ne bom, dokler ne ujamem kar je za ujet. Je pa za kak procent bolj komplicirano kot sem upala da bo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 10:37 am

Re: Lokacija - Litija

Tega smo kastrirali mi. Je muc, star menda 12 let, s kroničnim obolenjem dihal, ima več kot 8 kg, je ješč, odvaja normalno, zobovje je v solidnem stanju.
Ima dve stalni hraniteljici, ki ga hranita in ga bosta nadzirali in sporočili, če bi bil slabši.
Naslednja

Vrni se na Zaključene lokacije

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.